Ana içeriğe atla

http://www.alltrans.com.tr/

Kendi segmentinde ilk sırada

20.07.2017 - 10:20

“Bu yıl yüzde 100 büyüme ile kendi segmentimizde ilk sıralara yerleştiğimiz aşikar” açıklamasında bulunan YZC Organizasyon Kurucusu Sinan Yazıcılar, “İşimizin her aşamasına sağlıklı nüfuz etmek adına bu yıl içinde Dum Event Solutions markasıyla hedeflerimize ulaşmayı planladık” dedi.

YZC Organizasyon hakkında bizlere kısaca bilgi verir misiniz? Neler yapıyorsunuz?
YZC 10 yıl önce alt yapısında ciddi bir deneyim ve denetim birikiminin sonucu kuruldu. Çıkış noktamız etkinlik sektöründeki firmalara tedarik zinciri oluşturmaktı. Bu konuda başarılı olduktan sonra tedarik zincirimizi ürün kiralama ve özel üretim olarak ikiye ayırdık. Ürün kiralama, düğün, kurumsal etkinlik ve eğlence etkinliklerine A’dan Z’ye ekipman kiralama hizmeti sunarken; özel üretimde, etkinliklere özgün tasarımlar düşleyip bunları hayata geçirdik. İşin içeriği fuar, devlet erkanının konuşma yapacağı sahneler, özel sahneler, mezuniyet gibi geniş yelpazeyi kapsıyor.  YZC Organizasyon’un farkı ve avantajı ise tüm sürecin anahtar teslimi olması. 

Organizasyon yapılan şirketlere en iyi şekilde hizmet sunmak için nasıl bir hazırlık gerçekleştiriyorsunuz? Bu süreçten bizlere kısaca bahseder misiniz? 
Disiplin aslında bu sorunun en doğru cevabı olur. Kiralama yapılan ürünler her iş sonrası önce revize edilir. Tüm tamirat işleri yapılır, eskimişse yenilenir ve uygun koşullarda depolanır. Tüm bu süreç devam ederken ulusal ve uluslararası fuar ve organizasyonlar takip edilir. Tasarım ve imalat ekibinin koordinasyonuyla yeni trendler gelen talebe sunulur ve üretilir. Hizmet verdiğimiz markalar bu yönde güçlü olduğumuzu bildikleri için iş birliğimiz uzun yıllardır devam ediyor. Bu durum bizi markalar nezdinde ve sektörde öncü duruma getirdi. 

Kamu kurumlarının ya da özel şirketlerin açık hava ve kapalı mekanlarda yapılan etkinlikleri her geçen gün artıyor. Peki, bu artışı neye bağlıyor, siz bu ihtiyacı karşılamak adına neler yapıyorsunuz?
Evet, son 3 yıla baktığımızda sektörde büyüme görünüyor. YZC’de bu ivmede kendi yatırımını işe yaparak büyüyor. Ürün parkurumuz geliştikçe müşteri taleplerine daha fazla çeşit ve esneklikle cevap verir olduk.  Bu durumda bizlere daha memnun müşteriler olarak geri döndü. Genelde olduğu gibi bizim sektörümüzde memnuniyetler daha az, memnuniyetsizlikler daha fazla dile getiriliyor. Bizde bu memnun müşterilerin geri dönüşlerinden her seferinde avantajlı olarak çıkıyor, referans listemize yeni markalar katıyoruz. 

2017 etkinlik takviminizde neler var, kısaca öğrenebilir miyiz?    
Geçmiş yıllardan daha hareketli bir ivmemiz var. Bu yıl yüzde 100 büyüme ile kendi segmentimizde ilk sıralara yerleştiğimiz aşikar. Mevcut işimiz haricinde hizmet verdiğimiz firmalara etkinlik çözümleri konusunda da destek veriyorduk. Şimdi daha profesyonel ve kurumsal bir çatı kuruyoruz. İşimizin her aşamasına sağlıklı nüfuz etmek adına bu yıl içinde Dum Event Solutions markasıyla hedeflerimize ulaşmayı planladık.

Kurumsal organizasyonların dışında kişisel organizasyonlar da yapıyor musunuz? Yapıyorsanız ne tür organizasyon gerçekleştiriyorsunuz?
Kurum prensibimizde maliyet, bütçe kategorize etmiyor tüm süreçleri aynı titizlikle değerlendiriyor ve hizmet veriyoruz. Büyük organizasyonlarda kapital döngü büyüdüğü için tekil geri dönüşler alamıyorsunuz. Ancak bireyselde çocuk doğum günü partileri, baby shower gibi organizasyonlar bize ayrı bir katma değer kazandırıyor, mutlu ediyor.

GALATA

Yukarı