Ana içeriğe atla

http://www.alltrans.com.tr/

MARKAYA YATIRIM YAPIYORUZ

17.11.2016 - 14:48

Korkmaz Mutfak Eşyaları San. ve Tic. AŞ YÖNETİM KURULU BAŞKANI Süleyman Korkmaz, üretim ve markalarına yaptıkları yatırımların her yıl bir önceki yıla göre ortalama yüzde 20 artış gösterdiğini ifade etti.

2016 yılında hangi yatırımlara imza attınız? Büyüme hedefinize ulaştınız mı?
2016 yılı satış bütçemiz için bir önceki yıla göre yüzde 25 büyüme hedefi belirlemiştik. Şu anda gerçekleşen veriler bütçemize paralel büyüdüğümüzü gösteriyor, zorlayıcı ekonomik bir konjonktüre rağmen hedefimizi yakalayacağımızı öngörüyoruz. Ar-Ge çalışmaları ve üretimimizde kapasite artırmaya yönelik yatırımlar yaptık.

2017 yılında gerek büyüme gerekse yatırım hedefleriniz nelerdir? 
2017 yılına dair öngörülerimiz yılsonuna kadar netleşecek. Şu anda Tuzla Organize Sanayi Bölgesi’nde kurduğumuz yeni fabrikamızda motorlu ürünler üretimi ve yeni yanmaz-yapışmaz kaplama yöntemleriyle üretilmiş pişirme kategorisi ürünlerimize odaklandık.

Uyguladığınız ‘yönetim’ ve ‘sürdürülebilir büyüme’ stratejilerinizin şirketinizin büyümesine ne gibi yansımaları oluyor? 
Büyük ya da küçük hedefi olmayan şirketler, doğru bir yol haritası olmayan işletmeler, gelecekte markalarını konumlandırma hedefi olmayanlar uzun vadede kalıcı olamaz. Üretim ve yönetim altyapımızda uzun yıllar önce yaptığımız yeniden yapılandırma ile bizlere Kurumsal Kaynak Planlama programlarıyla (ERP) sürdürülebilir büyümede istikrarlı bir yol alıyoruz. Üretim ve markamıza yaptığımız yatırımlar her sene bir önceki seneye göre ortalama yüzde 20 artış gösteriyor.

Türkiye ekonomisini nasıl değerlendiriyorsunuz?
Bu konuyu yani Türkiye ekonomisindeki son 1 yıllık dalgalanmaları aslında global ekonominin yansıması olarak algılıyoruz. 80 ülkeye ihracat yapan bir marka olarak ekonomideki daralmaların uluslararası sorunlar ile bağlantılı olduğunu görüyoruz. İleride farklı ülkelerin konsorsiyumlarına şahit olacağımızı düşünüyoruz. Her türlü kötü şart altında aslına bakarsanız yine de kendi işimizin en iyisini yapmaya odaklanıyoruz.

yurtiçi

Yukarı