Ana içeriğe atla

aaa

MÜSİAD’IN GENEL MERKEZ BİNASINI ERDOĞAN AÇTI

09.05.2019 - 16:44

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, BAKIRKÖY’DE BULUNAN MÜSTAKİL SANAYİCİ VE İŞ ADAMLARI DERNEĞİ’NİN (MÜSİAD) 25. OLAĞAN GENEL KURUL VE GENEL MERKEZ BİNASININ RESMİ AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDI.

Müstakil Sanayici ve İş adamları Derneği’nin (MÜSİAD) İstanbul Bakırköy’de yeni yapılan genel merkez binasını, Cumhurbaşkanı Erdoğan açtı. Erdoğan, MÜSİAD 25. Olağan Genel Kurulu’na da katılarak konuşma yaptı. Erdoğan’ı Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, MÜSİAD Başkanı Abdurrahman Kaan ve çok sayıda iş insanı kapıda karşıladı. 
MÜSİAD Genel Merkez Binası’nın açılışı, okunan duanın ardından kurdele kesilerek yapıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu yeni hizmet binası tüm iş dünyasına ülkemize ve milletimize hayırlı olsun. Bu temenni ile emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi.

MÜSİAD, KOBİ’LERİMİZ İÇİN AMİRAL GEMİSİ
MÜSİAD 25. Olağan Genel Kurulu’na da katılan Erdoğan, “MÜSİAD’ın milletle bağını asla koparmadan büyümeye devam etmesini memnuniyetle izliyorum. Bu yönüyle MÜSİAD, hem makro ekonomik politikaların belirlenmesinde hem de bunların sahadaki uygulamalarında en etkin sivil toplum kuruluşu olarak öne çıkıyor. Daha kucaklayıcı, daha toplayıcı toparlayıcı bir kuruluş olması bakımından da önemsiyorum. Devletle milletimiz ve özellikle de sermaye çevreleri arasındaki güçlü köprü olan MÜSİAD, verdiğimiz her mücadelede yanımızda yer alarak milli ve yerli duruşunu da göstermiştir.” diye konuştu.
Erdoğan, yurt dışında 94 ülkede ve 224 noktada aktif faaliyet gösteren MÜSİAD’ın Türkiye’nin öncü ticaret ve kültürel diplomasi kuruluşlarından biri haline geldiğini kaydederek şöyle devam etti: “Gerek Türk yatırımcılarına ve ihracatçılarına yurt dışındaki fırsatları gösterme gerekse uluslararası müteşebbisleri ülkemize çekme konusunda MÜSİAD çok önemli rol oynuyor. Özellikle kendi başlarına böylesine büyük bir ekonomik ilişki ağı kurma imkanı olmayan KOBİ’lerimiz için MÜSİAD tam anlamıyla amiral gemisi misyonu üstleniyor.”

MİLLET SEÇİM DEĞİL, GEÇİM DERDİNDE
Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında ekonomik sıkıntılara da değindi: “Bize düşen ekonomiyi yeniden yükselişe geçirerek milletimize karşı şükranlarımızı ifade etmektir. Kur üzerinden ekonomimizi çökertme hesapları devam ediyor olmakla birlikte artık kontrol bizim elimizdedir. Geçen yılın ağustos ayında yaşananların bir daha tekrarlanmamasını sağlayacağız. Küçük inişler çıkışlar elbette olacaktır ama asla yıkıcı patlamalara izin vermeyeceğiz. Enflasyonda tüketici fiyatlarında düşüş eğilimi sürüyor. Üretici fiyatlarını da dizginlemeye başladık. Çarşıdaki, pazardaki, mutfaktaki sıkıntıları çok iyi biliyoruz. Bunların çözümünü önceliklerimizin en başına aldık. Milletimizin seçim değil, geçim derdinde olduğunun şuuruyla gece gündüz çalışıyoruz.”

arf

Yukarı