Ana içeriğe atla

FFF

OTANTİK KUMPİR PATATESİN EN LEZZETLİ YOLCULUĞU

10.04.2019 - 13:57

OTANTİK KUMPİR FİRMA SAHİBİ MURAT ÖZTÜRK: “1989’DA ‘PATATESİN EN KEYİFLİ YOLCULUĞU’ SLOGANIYLA ÇIKTIĞIMIZ LEZZET SERÜVENİ, KALİTELİ VE SAĞLIKLI ÜRÜNLERİ DAHA FAZLA KİŞİYE ULAŞTIRMA MİSYONUYLA DEVAM EDİYOR.” 

16 ilde 40 şubesi bulunan Otantik Kumpir, hızla büyüyen lezzet zincirlerinden biri. Firma Sahibi Murat Öztürk, sorularımızı cevapladı. 

Otantik Kumpir’in ürün ve hizmet konsepti hakkında bilgi verir misiniz? 
Öncelikle ürünlerimizin misafirlerimize sunulana kadar hangi aşamalardan geçtiğinden bahsetmek isterim. Ekimini özel yaptırdığımız patatesler ve Otantik’e özel reçetelerle ürettirdiğimiz kaşar peyniri, know-how sistemimizle, yani markamızın kendine has yöntemleriyle hazırlanıyor. Bunun yanında eğitimli çalışanlarımız, satışa sunulan ürünlerimizin üretiminden sunumuna kadar tüm denetimleri sağlıyor. Hizmet konsepti olarak da Otantik Kumpir serüveninin iki yolu var: Misafirlerimize hızlı tüketime yönelik fast food konseptimizin yanında cafe/restoran konseptimizle de hizmet veriyoruz. Cafe/restoran konseptimizde dünya mutfağından seçme yemekleri ve kahve çeşitlerini, Otantik yorumuyla misafirlerimize sunuyoruz. Ayrıca hizmetlerimiz bununla bitmiyor; tüm şubelerimizde franchise kalitemizden ödün vermemek, giderek artan şubelerimizin kontrol altında gelişebilmesi ve aynı kaliteyi tüm şubelerimizde yaşatabilmek için ana üs olarak belirlediğimiz, çeşitli eğitimler verdiğimiz Otantik Akademi, franchise firmalarımıza hizmet veriyor.

BÜYÜMEYE İSTİKRARLA DEVAM EDİYORUZ
Otantik Kumpir yurt içi ve yurt dışında nasıl bir büyüme stratejisi izliyor? Ayrıca gelecek dönem yatırım planlarınız nelerdir?

1989’da “Patatesin En Keyifli Yolculuğu” sloganıyla çıktığımız lezzet serüveni, kaliteli ve sağlıklı ürünleri daha fazla kişiye ulaştırma misyonuyla devam ediyor. Otantik olarak sahip olduğumuz pazar payını korumak, ürün  ve hizmet kalitemizi hep daha iyiye götürmek için çalışıyoruz. Bu doğrultuda yurt içindeki büyüme stratejimiz istikrarlı bir şekilde devam ediyor. Bunun yanında yurt dışı için öncelikli hedefimiz master franchising vererek büyümek. Gerekli altyapı çalışmalarımız da hazır. Her zaman olduğu gibi doğru lokasyonda doğru bayi adaylarıyla yolculuğumuza hız kesmeden devam ediyoruz.

Türkiye geneli toplam kaç şubeniz var? Bunların kaçı franchising sistemiyle açıldı?
Türkiye genelinde 16 ilde toplam 40 şubemiz var. Bunlardan 38’i franchise şubemiz olarak işletiliyor.

Franchise almak isteyenler neden sizi tercih etmeli?
Franchising pazarında elde edilecek başarıdaki en büyük etkenlerden biri franchisor’ın sisteminin doğru şekilde yapılandırılmış olmasıdır. İyi bir franchisor öncelikle oluşturdukları sistem hakkında dünyadaki sektörel gelişmeleri yakından takip etmeli, donanımlı olmalı, bayisini doğru yönlendirebilmeli ve onu bir iş ortağı gibi görmelidir. 
Otantik Kumpir, markasının yatırımcılarının kazançlarının daimî olmasını önemser ve stratejisini buna göre belirler. Girişimciler unutmamalıdır ki bu sisteme yatırım yapıyorlar. Bu sistem içerisinde ise lokasyon seçiminden kârlılık tablolarının oluşturulmasına, iş yerinin anahtar teslim yapılmasından personel teminine, reklam çalışmalarından sürekli eğitimlere kadar birçok avantajlı özelliği franchise yatırımcılarına bir arada sunuyoruz.

arf

Yukarı