Ana içeriğe atla

http://www.alltrans.com.tr/

A’dan Z’ye Güvenlik Kıyafetleri Ata Şapka’dan

06.09.2017 - 09:31

Güvenlik sektörünün gelişimi ile beraber ürün yelpazesi ve kapasitelerini artırdıklarını söyleyen Ata Şapka Genel Müdürü Ender Nukan, “Müşterilerin bizlere olan güvenleri ile ayakta kalmaktayız” dedi.

Öncelikle firmanızdan kısaca bahseder misiniz? Ata Şapka neler yapar, faaliyet alanları nelerdir?
Ata Şapka 1961 yılında rahmetli babamız İskender Nukan tarafından kuruldu. O dönemlerde polis, asker, zabıta şapkaları imalatı yapılmaktaydı. Daha sonra devlet ve özel sektör ihalelerine girerek kapasitesini artırdı. Güvenlik sektörünün gelişmesi ile beraber, Ata Şapka Ltd. Şti. olarak yerini aldı. 
Bankalar, özel güvenlik şirketleri, resmi ve özel kurumlara A’dan Z’ye güvenlik kıyafetleri ve aksesuarları teminini sağlıyoruz. Bunun yanında bina yönetimi teknik/temizlik kıyafetleri de üretip satışını yapıyoruz.

Güvenlik sektörünün gelişimi çalışmalarınızı ne ölçüde etkiledi?
Güvenlik sektörünün gelişimi ile beraber Ata Şapka olarak ürün yelpazemizi çoğaltıp, kapasitemizi artırdık. Bu da müşteri sayısının artmasını, satışlarımızın çoğalmasını ve ciromuzun büyümesini sağladı.

Güvenlik görevlileri için hazırlanan kıyafetlerin öne çıkan özellikleri neler? Bu kıyafetlerin üretiminde dikkat edilmesi gerekenler nedir?
Güvenlik elemanlarının kıyafetlerinde öne çıkan en büyük özellik; renk, model, tasarım olarak polis ve asker kıyafetlerine benzememesidir. Bu nedenle ürünlerde genellikle siyah renk kullanılmakta, gömleklerde de beyaz renk tercih edilmektedir. Sırttaki özel güvenlik yazısının kaliteli fosfordan yapılması diğer önemli özelliklerden biridir. Ürünlerin üretiminde dikkat edilecek en önemli konu kullanılan kumaşların çok fazla polyester içermemesi ve yıkamalarda renk atmaması için ipliği boyalı kumaş kullanılmalıdır.

Peki, bu kıyafetleri temin edecek kişiler kıyafet alımında nelere dikkat etmelidir?
Özellikle kumaşların kalitesine bakılmalıdır. Polyesteri az olan, ipliği boyalı kumaşlar tercih edilmelidir. Daha sonra da işçiliği güzel, dikişleri sağlam, üretimde kullanılan malzemelerin kaliteli olmasına bakılmalıdır.

Sektörlere göre kıyafet değişimlerinin olduğunu görüyoruz. Peki, bu ayrımlar neye göre yapılıyor?
Gece görev yapan güvenlik elemanı ve temizlik/teknik grupların kıyafetlerinde fosfor kullanılmaktadır. Temizlik ve teknik gruplarında işçi sağlığı ile alakalı çelik burunlu ayakkabı, fosforlu yelek ve baret kullanılması yaygınlaştırıldı.

Ülkemizde her alanda olduğu gibi bu alanda da uygun fiyata, kalitesiz işler yapan firmalar var? Peki, haksız rekabet karşısında siz neler yapıyor, nasıl ayakta kalmaya çalışıyorsunuz?
Ülkemizde her sektörde olduğu gibi güvenlik sektöründe de merdiven altı firmalar bulunuyor. Bu durum dürüst, ilkeli, işini düzgün yapan, kaliteli hizmet veren firmaların gelişmesine ve büyüme hızına engel olmaktadır. Sektörde 56. yılını bitirmiş Ata Şapka olarak müşterilerimizin iş ahlakı, ahde vefası, samimiyeti ve bizlere olan güvenleri ile ayakta kalmaktayız.
 

yurtiçi

Yukarı