Ana içeriğe atla

http://www.alltrans.com.tr/

Art Sistem zirve yolculuğuna devam ediyor

09.11.2017 - 10:27

Tüm sektörlerdeki kurum ve kuruluşlara hizmet verdiklerini söyleyen Art Sistem Genel Müdürü Serkan Kekik, “Art Sistem olarak 2018 yılında özellikle güvenlik sektörü adına daha bilinçli kullanıcılar olması adına, proje kanadımıza daha fazla önem vererek kullanıcı dostu ve akıllı sistemler geliştirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Art Sistem’i öncelikle kısaca tanıyabilir miyiz? Firma hangi sektörlere hitap ediyor, bu sektörlere yönelik çözümleri neler?
2004 yılında kurulan Art Sistem şirketler grubu, konusunda uzmanlaşmış üretici, ithalatçı, dağıtıcı, e-ticaret (B2C) , sistem entegratör şirketleri ile müşterilerimize IT ve Güvenlik Sistemleri Çözümleri sunmaktadır. Müşterilerine doğru çözümlerle ulaşan, mutlu çalışan ve mutlu müşteri odaklı bir teknoloji şirketi olan Art Sistem, her yıl bağımsız kuruluşlar tarafından açıklanan BİLİŞİM 500 listesinde 2016 gerçekleştirdiği büyüme ile 82. Sıradan 61.sıraya yükselerek zirve yolculuğuna emin adımlarla devam etmektedir.
Dünyanın bir numaraları markaları ile, distribütör ve çözüm ortağı olarak hizmet verdiğimiz gibi, kendimize ait markalarımız ile de sektörde tanınmak adına önemli bir yerimiz olduğunu düşünüyoruz. 
Art Sistem, IT (pc,network ve iletişim sistemleri) ve Güvenlik Sistemleri başta olmak üzere tüm zayıf akım çözümlerimiz ile tüm sektörlerdeki kurum ve kuruluşlara hizmet verdiğimiz gibi özel projelerde de sınırsız çözüm sağlıyoruz.

Elektronik güvenlik sektörü hakkındaki görüşlerinizi alabilir miyiz? Sizce dijitalleşme güvenlik sektörünü ve bu alandaki ürünleri nasıl etkiledi?
Günümüzde güvenlik sistemleri artık bir ihtiyaç olduğu düşünüldüğünde, maalesef ülkemizde gerektiği kadar ciddiye alınmıyor. Sadece var diyebilmek adına kurulan sistemler, ihtiyaç anında cevap veremediği zaman işin ciddiyeti ortaya çıkıyor. Güvenlik sistemi denildiğinde akla kamera ve alarm sistemleri gelse de, internet ve veri güvenliği de artık oldukça önemli. Gelişen teknoloji ile birlikte analog sistemlerden sıyrılan güvenlik sektörü tamamen dijital olarak değerlendirilmekte.   

Türkiye elektronik güvenlik sektörünü diğer bölge ve ülkelerle karşılaştırdığımızda neler söylenebilir?
İçinde bulunduğumuz coğrafi konum ve son zamanlarda meydana gelen olaylar düşünüldüğünde, sektörümüz diğer ülkelerden daha ileride ve daha aktif bir pazara sahip. Ancak daha öncede belirttiğimiz gibi yeterince ciddiye alınması için önlemler alınmalı. Örneğin denetleme ve sertifikalaştırma bu yönde önemli adım olacaktır.

Son olarak 2018 yılına yönelik beklenti ve hedeflerinizi alabilir miyiz? 
Art Sistem olarak 2018 yılında özellikle güvenlik sektörü adına daha bilinçli kullanıcılar olması adına, proje kanadımıza daha fazla önem vererek kullanıcı dostu ve akıllı sistemler geliştirmeyi hedefliyoruz. Bu konuda IOT (nesnelerin interneti) kavramını daha ön plana çıkaracağız.

yurtiçi

Yukarı