Ana içeriğe atla

arf

ATALIAN VE MOBESE güçlerini birleştirdi

09.03.2018 - 14:43

ATALIAN Otomasyon Satış Müdürü Burak Balkın, sektörün en köklü kuruluşlarından MOBESE A.Ş. ile iş birliği yaparak her geçen gün AVM’lerde güvenlik önlemlerini artırdıklarını söyledi.

Plaka tanıma sistemini anlatabilir misiniz? Hangi projelerde kullanılıyor?
Plaka tanıma sistemlerinin çok geniş bir kullanım alanı var. Bu alanlar; otoyol giriş ve çıkış noktaları, fabrikalar ve sanayi tesisleri, üniversiteler, hastaneler, okullar, alışveriş merkezleri, depolar, siteler, otoyol kontrol noktaları, sınır kapıları, köprü ve gişeler, nizamiye, otogar ve terminaller, havaalanları, araç geçişinin kontrollü yapıldığı bölgeler ve oteller olarak sayılabilir.

Güvenliği sağlamada plaka tanıma sisteminin olanakları nelerdir?
Son zamanlarda ülkemizde ve dünyada insanların yoğun olarak bulundukları AVM’ler için güvenlik kavramı çok daha önemli hale gelmiştir. Bu bağlamda 30.12.2016’da ve 29934 nolu Resmi Gazetede AVM Plaka Tanıma Sistemleri ile ilgili yönetmelik yayımlanmıştır. Sistemin amacı AVM otopark giriş ve çıkışlarından geçen tüm araçların tespitinin yapılması, şüpheli araç takibi, anlık uyarının merkeze iletilmesi ve Emniyet Genel Müdürlüğü’ne uyumun sağlanması amaçlanmaktadır.

Peki, bu sistem yaygın olarak hangi alanlarda uygulanabiliyor?
Kent Güvenlik Yönetim Sistemi (KGYS) (MOBESE) projelerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Emniyet teşkilatının ihtiyaçları doğrultusunda geliştirilen bu sistem çalıntı ve aranan araçların yakalanmasına olanak sağlamaktadır. Yüksek çözünürlüklü kameralarla araç plaka, marka, model, renk eşleştirme bilgileri kayıt veya kontrol edilerek anlık olarak KGYS sistemine aktarılır. Burada işlenen bilgilerle rapor oluşturulması veya belirlenen senaryolara göre alarm üretilmesi sağlanır.

AVM Plaka Tanıma Sistemleri (PTS) Yönetmeliği AVM’lere plaka tanıma sistemlerinin kurulmasını zorunlu hale getirdi. ATALIAN olarak plaka tanıma sistemi alanında AVM’ler için nasıl çözümler sunuyorsunuz? 
ATALIAN olarak teknik ve mühendislik anlamında omurgamıza güveniyoruz. Bünyemizde bulunan ve konusunda uzman ve nitelikli firmalarımızla hemen hemen her konuya hızlı adapte oluyor ve oldukça esnek hareket edebiliyoruz. Bu nedenle yeni gelişen PTS sistemleri konusunda da müşterilerimize ‘anahtar teslimi’ çözüm sunabiliyoruz. Bu anlamda ATALIAN PTS konusunda sektörün en köklü kuruluşlarından MOBESE A.Ş. ile iş birliği yapmış durumda ve AVM’ler için ihtiyaç, fiyat ve kalite değerlendirmesi içerisinde en akılcı, verimli ve onay sürecinde en hızlı çözümleri ve sorunsuz dönüşler yaparak üretmekteyiz. Her geçen gün AVM’lerde güvenlik önlemlerini arttıran Plaka Tanıma Sistemleri referanslarımızı artırıyoruz.

ATALIAN Entegre Tesis Yönetimi’nin plaka tanıma sistemlerinde sunduğu fark ve avantajlardan bahsedebilir misiniz?
ATALIAN ve MOBESE A.Ş. firmalarının güçlerini birleştirerek müşterilerine çözüm odaklı ve güvenilir yaklaşım sunmaları sektörde diğer firmalardan ayıran en büyük farklılıktır.
ATALIAN 20 Yıllık tecrübesi, uzman kadrosu ve finansal gücüyle projelendirme, devreye alma gerçekleştirebilmekte, İstanbul Polis Hizmetlerini Geliştirme ve Destekleme Derneği, İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü’nün hizmetlerini geliştirme ve destekleme amacıyla kurulan MOBESE A.Ş ise kendi konusundaki yetkinlikleriyle müşterilerine hızlı ve sorunsuz sistemler kurmayı taahhüt etmektedir.

arf

Yukarı