Ana içeriğe atla

http://www.alltrans.com.tr/

BANTAŞ BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR

15.12.2016 - 15:21

Bantaş İş Geliştirme ve Müşteri Hizmetleri Müdürü M. Levent KocabıyıK, “400 zırhlı aracımız her gün ülkenin her köşesindeki binlerce noktaya para nakil hizmetleri veriyor. 2016 sonu itibarı ile Bantaş’ın toplam çalışan sayısı bin 500’e yaklaşmış olup şirketimiz istikrarlı ve kararlı şekilde büyümeye devam ediyor” dedi.

Bankalara sunduğunuz güvenlik hizmet ve çözümlerinde hangi kriterler ön plana çıkıyor?
2009 yılında Denizbank, QNB Finansbank ve Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) ortaklığında kurulan Bantaş AŞ, 5188 sayılı kanun kapsamında Özel Güvenlik lisansına sahip bir güvenli lojistik firması olarak bankacılık sektörüne nakit taşıma, işleme ve saklama hizmetleri veriyor. Bankacılık yanında, perakende zincirleri de diğer bir müşteri kitlesini oluşturuyor. Nakit operasyonlarına destek kapsamındaki bu hizmetlerimizle ilgili temel kriterlerimiz rekabetçi fiyatlar, üstün hizmet kalitesi ve yüksek güvenlik anlayışı etrafında şekillenmiştir. Bu kapsamda, kaynak verimliliği, eğitimli personel, yaygın hizmet ağı, geniş hizmet gamı, yüksek güvenlik standartları, kapsamlı sigorta güvencesi gibi öncelikli kriterlerimiz bulunuyor.

Bankalar ve finans sektörünün güvenlik konusunda ne gibi beklentileri oluyor? Beklentileri karşılamak noktasında nasıl bir strateji uyguluyorsunuz?
Bantaş benzeri firmalar özel güvenlik önlemleri altında, yüksek riskli kıymet taşıma ve işleme hizmetleri veriyor. Bankacılık sektörünün nakit destek operasyonlarındaki temel beklentisi, yüksek güvenlik standartları, uluslararası geçerliliği olan kapsamlı bir sigorta poliçesi ve bu güvence çerçevesinde kaliteli hizmetlerdir. Kalite ve güvenli hizmetlerin en uygun fiyata alınması da doğal ve nihai amaçlarıdır. Güvenli lojistikte risk yönetimi bizler gibi firmaların temel odak noktası olmakla birlikte, müşteriler esas olarak hizmetlerin uygun sigorta ile güvence alınmasını beklerler; bir kayıp halinde kıymetlerinin nasıl ve hangi koşullar altında tazmin edileceği ile ilgilenirler. Bu konu ise, esasen güvenli lojistik firmaları ile sigorta kurumları arasındaki kontrat kapsamını ilgilendirir. Taşınan ve işlenen hacimlerin büyüklüğünden dolayı Londra Lloyd’s piyasasından alınabilen sigorta poliçeleri karşılığında güvenli lojistik firmaları olarak bizler güvenlik, kayıp önleme ve risk yönetimi konusunda çok yönlü teknolojik ve organizasyonel önlemler aldığımızı sigorta kurumlarına göstermek durumundayız. Bunun yanında, sürekli eğitim, driller ve iş disiplini anlamında bir kurum kültürünü oluşturmak ve yaşatmak gayreti içerisindeyiz. 

Kaç şubeye sahipsiniz? Araç filonuz ve makine parkurunuz hakkında bilgi verir misiniz?
Genel Müdürlüğü İstanbul’da bulunan Bantaş halihazırda, Türkiye ve KKTC’de yüksek teknoloji ürünü sistem ve cihazlar ile donatılmış toplam 49 şubeye sahip. Her biri farklı büyüklükte olan, yüksek güvenlikli para işleme ve kasalama özelliğine sahip bu şubeler, pratik ihtiyaçlar gereği Türkiye çapında TCMB hizmetlerinin bulunduğu illerde faaliyet gösteriyor. Şubelerimizden şehirler arası transferler ile ülkenin her noktasına hizmet verme imkanımız bulunuyor. Şubelerimize bağlı olarak çalışan ve özel güvenlik standartlarına göre hazırlanmış 400 zırhlı aracımız her gün ülkenin her köşesindeki binlerce noktaya para nakil hizmetleri veriyor. 2016 sonu itibarı ile Bantaş’ın toplam çalışan sayısı bin 500’e yaklaşmış olup şirketimiz istikrarlı ve kararlı şekilde büyümeye devam ediyor.

GALATA

Yukarı