Ana içeriğe atla

http://www.alltrans.com.tr/

BİLGİYE VE TEKNOLOJİYE YATIRIM...

15.12.2016 - 15:32

Senkron Güvenlik Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Çobanoğlu, “Elektronik, bilgisayar ve iletişim sektörlerindeki gelişmeler, elektronik güvenlik sektörünü bu gelişime ayak uydurmaya zorluyor. Sektörde özellikle insan altyapısında bilgiye ve teknolojiye yatırım yapan firmalar ayakta duruyor” dedi.

Senkron Güvenlik Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Çobanoğlu, günümüzde bankalarda halen caydırıcı ve önleyici amaçlı üst düzey fiziki güvenlik önlemlerinin ön planda olmasına rağmen uzun bir süredir bankalara yapılan silahlı soygunların sayısının ters orantılı olarak azaldığını söyleyerek, tersine elektronik bankacılık sistemlerine yapılan girişimlere ve özellikle ATM Kiosk’lar, nakit merkezleri, zırhlı taşıyıcılar ve şubelerdeki kasa dairelerine yönelik soygunlara dönüştüğünü ifade etti. Bu girişimleri elektronik güvenlik sistemlerinin desteğini almadan önlemenin imkansız hale geldiğine değinen Çobanoğlu, “Özellikle büyük soygunlar incelenmiş, soygunu planlayan veya uygulayan kişilerin kurumların içinden yardım ve destek aldıkları ortaya çıkartılmıştır” dedi. 
BT güvenliği, elektronik güvenlik ve fiziki güvenliğin banka güvenliğinin birbirinden ayrılmaz üçlü sac ayağı olduğunu, aynı zamanda kuvvetler ayrılığı prensibine uygun şekilde birbirlerini denetleyebilir ve izleyebilir özelliklere sahip olduğunu ifade eden Çobanoğlu, bu sistemin güçlü kurulduğu takdirde yapılan soygun girişimlerinin planlama aşamasındayken önlenebileceğini kaydetti. 

“BİLGİYE VE TEKNOLOJİYE YATIRIM YAPAN FİRMALAR AYAKTA KALIYOR”
Elektronik, bilgisayar ve iletişim sektörlerindeki gelişmelerin elektronik güvenlik sektörünü bu gelişime ayak uydurmaya zorladığına işaret eden Çobanoğlu, “Bu sektörde özellikle insan altyapısında bilgiye ve teknolojiye yatırım yapan firmalar ayakta duruyor. Bu yatırımları zamanında yapamazsanız iş geliştirme alanında pazar kaybediyorsunuz ve yeni projeler üretemiyorsunuz. Dolayısıyla isminiz eskiyor ve unutuluyorsunuz. Bizim gibi sistem entegratörü firmaların yapacağı en iyi şey; altyapı teknolojilerini yenilemek ve çalışanlarının bilgi seviyesini günümüz teknolojisine yaklaştırmaktır. Teknolojinin her sektörde gelişmesi ile birlikte küçük şirketlerden holding seviyesindeki şirketlere kadar bütün şirketler yatırım ve işletme bütçelerini mutlaka güvenlik kalemini ilave ediyorlar. Ancak bu yatırımlarının doğruluğu sistemin arızalanması veya tamamen devreden çıkması durumunda sorgulanmakta ve bu durumda müşteri memnuniyeti ortaya çıkmaktadır. Biz entegratör firmaların ayak uydurması gereken en önemli konu uzmanlığımızın kurulum ve servis aşamasında yüzde 100 müşteri memnuniyetini sağlayacak şekilde satış sonrası servis kalitesini yakalamak ve devam ettirmektir. Özellikle teknoloji sektöründe başarılı firma olabilmek servis aşamasındaki memnuniyetle orantılı. Bu nedenle elektronik güvenlik sistemleri kuran bütün entegratör firmaların özellikle bir çağrı merkezinden destek alması uygun bir CRM programı kullanması işe uygun teknik personeli zamanında göndermesi ve teknik personeli anlık bilgi akışı ile donatması zorunlu” diye konuştu.

yurtiçi

Yukarı