Ana içeriğe atla

http://www.alltrans.com.tr/

BOSCH VİDEO TEKNOLOJİSİ...

16.11.2016 - 17:38

Bosch’un geliştirdiği Video Teknolojisi, fireyi azaltma ve hırsızlık vakalarında kanıt olarak sunulmanın ötesinde; gerçek işletme değeri sağlayan ve elde edilecek sonuca katkı yapan yeni uygulamalara imkân veriyor.

Bosch IP kameralar, İçerik Tabanlı Görüntüleme Teknolojisi (CBIT) ile pazara sunuluyor. Bosch’un bu yeniliği, sensör, görüntü işletme hattı, kodlayıcı ve video analizinden gelen bilgileri akıllı bir biçimde bir araya getirerek her sahnenin görüntüsünü dinamik olarak optimize ediyor. CBIT tarafından sunulan ve seçilen bazı kameralarda mevcut bulunan bir diğer seçenek ise her durumda mükemmel görüntü sağlayan ‘Akıllı Otomatik Pozlama (Intelligent Auto Exposure-IAE)’ özelliği. Tüm Bosch kameralarda bir standart olarak yer alan Akıllı Dinamik Gürültü Azaltma (Intelligent Dynamic Noise Reduction-IDNR)’ teknolojisi, video kalitesinden ödün vermeden akıllıca detay bant genişliği oranını optimize ederek veri bant genişliğini yüzde 50’ye kadar düşürüyor. Bosch’un Dinamik Çapraz Kodlama teknolojisinin uygulanması sayesinde, yüksek çözünürlüklü görüntüler internet erişimi olan her yerden, hatta yavaş bir mobil bağlantınız olsa bile izlenebiliyor. Bu teknoloji, 7/24 çalışan bir gözetleme merkezi bulunmayan daha küçük ölçekli işletmeler için özellikle ilgi çekici olmakla birlikte, herhangi bir olay sonrası, güvenlik ve polis biriminin yaklaşımlarını temellendirebilecek çok değerli bilgiler de sağlıyor.

AKILLI VİDEO ANALİTİK
Kamera bünyesine mantıksal ara yüz eklemek yalnızca daha iyi görüntüler sunmakla kalmayıp, aynı zamanda veri yönetilebilirliğini, genel güvenliği ve delil imkanlarını artırıyor. Günümüzün ağ tabanlı izleme ve video içerik analizi sayesinde, konsantrasyon eksikliği ve diğer insan hataları daha en baştan ortadan kaldırıldığı için olayların önemli ölçüde daha doğru şekilde saptanması sağlanıyor. İkinci olarak, operatörlerin çok yüksek sayıda canlı görüntüyü sürekli izlemek yerine sadece alarmlara yanıt vermesi gerektiğinden güvenlik personelini daha verimli hale getiriyor. 
Bosch’un sunduğu Akıllı Video Analitik (Intelligent Video Analytics) gibi ileri video analizleri aynı zamanda referans nesnenin yapılandırılmasına da olanak sağlıyor. Bu durumda, seçilen bir canlı görüntüdeki bir nesneyle ilgili ebat, hız ve renk gibi tüm veriler tek bir tıklamayla algılanıyor. Dolayısıyla operatörler, herhangi bir şüpheliyi raflar arasından ilerledikçe hızlıca takip edebiliyorlar.

KÖR NOKTALARA GEÇİT YOK
Bosch’un sunduğu FLEXIDOME IP panoramik kameralar sayesinde, bundan sonra mağaza sahipleri tek bir şeyi bile gözden kaçırmayacak. FLEXIDOME IP panoramik 7000 MP iç mekan kamera sistemi, balık gözü lensle birlikte saniyede 30 kare ve 12 megapiksel sensör çözünürlüğüyle belirli bir alanda tam 180 derece veya 360 derece görüş sağlıyor. Balık gözü lensle saniyede 15 karede beş megapiksel sensör çözünürlüğünü birleştiren FLEXIDOME IP panoramik 5000 MP, iç ve dış mekan uygulamaları için piyasada bulunan en küçük 360 derece kubbe (dome) tasarımını sunuyor. 

GALATA

Yukarı