Ana içeriğe atla

http://www.alltrans.com.tr/

HER YIL YÜZDE 50 BÜYÜYORUZ

15.12.2016 - 15:19

Loomis Türkiye Ülke Başkanı Sarp Tarhanacı, her yıl yüzde 50 büyüme hızıyla bugün 33 ilde 39 şube, bine yakın çalışan ve 295 zırhlı araç ile Türkiye’nin yüzde 90’ına hizmet verdiklerini söyledi. 

Günde yaklaşık 10 milyar Euro değerinde nakdin yönetimini sağlayan Loomis’in 1995 yılından itibaren sektörde hizmet veren Erk Armored Güvenlik Hizmetleri AŞ’nin hisselerini satın alarak resmi olarak 15 Temmuz 2011’de Türkiye pazarına girdiğini belirten Loomis Türkiye Ülke Başkanı Sarp Tarhanacı, ”Günlük nakit ve altın lojistiği yüksek seviyede olan ve ekonomik istikrarıyla sürekli büyüyen, hareketli ve rekabetçi Türkiye pazarına küresel bir güç olarak giren Loomis, Türkiye operasyonlarını pazarın ihtiyaçlarına göre her geçen gün daha ileriye taşıyor. Loomis bu kapasiteyle, tüm değerli iş ortaklarına ayda yaklaşık 300 bin adet servis veriyor” dedi. 

”NAKİT TAŞIMANIN YANISIRA PARA SAYMA HİZMETİMİZ DE VAR”
Loomis Türkiye olarak para ve değerli eşya taşıma, işleme (sayma+ayrıştırma+paketleme) ve kasalama hizmetleri, ATM ikmal ve bakım hizmetleri, değerli küçük paket taşıma hizmeti, uluslararası hizmetler ve mücevher fuarlarına yönelik gümrükleme, taşıma ve kasalama hizmetleri vermenin yanında alternatif hizmetler adı altında akıllı kasa çözümü ve elektronik kilit çözümü sundukları bilgisini veren Tarhanacı, ”Nakit taşımanın yanı sıra para sayımı hizmeti de veriyoruz. Paranın sayılması çok zahmetli ve büyük sorumluluk gerektiren bir iş. İlgili lokasyonlarda gerekli ekipmana sahip, gerekli eğitimi almış personel ve nakit işleme merkezlerinizin olması gerekir. Parayı kasalamak için güvenlik kriterlerine sahip kasalar olmalı, kasaları güvence altında tutacak sigorta poliçesi ve yeterli limitlerin olması gerekir. Bu hizmetlerin hepsini Loomis çatısı altında veriyoruz” şeklinde konuştu.

”CHS İŞİNİN RİSKİ ÇOK YÜKSEK”
Tarhanacı, sözlerine şöyle devam etti: ”Daha önceleri sunduğumuz hizmete CIT (Cash in Transit – Nakit Taşıma) adı veriliyordu ve şirketler kısaca CIT şirketleri olarak tanımlanıyordu. Ancak verilen hizmetlerin sadece taşımadan ibaret olmaması ve her geçen gün gelişmesi nedeni ile tüm dünyada artık CHS (Cash Handling Sevices, Nakit ve Değerli Eşya Yönetimi Hizmetleri) kısaltması kullanılıyor. CHS araçları, personeli ve nakit işleme merkezlerine saldırılar hem çok fazla sayıda hem de organize. Yani CHS işinin riski hem nitelik ve hem de nicelik olarak çok yüksek. Dolayısıyla hem bankalar hem de nakit taşıması ve işlenmesi hizmetine ihtiyaç duyan diğer kurum ve şirketler bu riski CHS şirketlerinin yüklenmesini daha doğru, uygun, etkili ve maliyet etkin görüyorlar. Ülkemizde sözkonusu risk daha düşük ancak trendin nasıl değişeceğini bilmek pek de mümkün değil. CHS şirketlerinin yakın gelecekte pazarın çok büyük bir kısmına hizmet vereceklerini ve bunun sonucu olarak da verilen hizmetin kalitesinin daha da yükseleceğini öngörüyoruz. ”

GALATA

Yukarı