Ana içeriğe atla

aaa

SEGMENTLERE ÖZEL ÇÖZÜMLERLE FARK YARATIYORUZ

12.04.2018 - 09:42

76 ilde 13 bin çalışanla 21 ayrı segmente hizmet verdiklerini belirten Securitas Türkiye Güvenlik Teknolojileri Koordinatörü ve Uzaktan İzleme Hizmetleri Genel Müdürü Emre Erdal, “Bizde her  segmentin özel güvenlik çözümleri bulunuyor.” diyor.

Farklı segmentlere özel güvenlik çözümleri sunan İsveç kökenli Securitas, sektörün en büyük firmalarından biri. Securitas Türkiye Güvenlik Teknolojileri Koordinatörü ve Uzaktan İzleme Hizmetleri Genel Müdürü Emre Erdal, sorularımızı cevaplandırdı.

Öncelikle Securitas’ın genel profilinden bahseder misiniz?
Securitas, İsveç kökenli bir firma. 2006’dan bu yana Türkiye’de. Alışveriş merkezlerinden telekomünikasyona, finanstan havacılığa, madencilik ve enerji sektöründen endüstriyel tesislere kadar 21 segmente özel güvenlik çözümleri sunuyor. 76 ilde, 752 projede 2 bin 352 hizmet noktasında yaklaşık 13 bin çalışanımız bulunuyor. 9 bölge müdürlüğü ve 54 şube müdürlüğüyle faaliyet gösteriyoruz. 

Rakiplerinizden en büyük farkınız ne? 
Teknolojiyle insanlı güvenliği entegre ettiğimiz, risk analizleriyle müşteriye özel hizmet sunduğumuz entegre güvenlik çözümlerimiz ve elbette segmentlere özel çözümler sunmamız. Bizde her segmentin bir lideri bulunuyor ve güvenlik konusunda o segmentte uzman bir kadroyla çalışıyor. Riskleri yerinde analiz ediyoruz ve uygun çözümler ortaya koyuyoruz. Belli aralıklarla hem müşteri hem de çalışanların bilgilerini güncelliyoruz.

Güvenlik hizmetlerinde kullandığınız teknolojiler hakkında bilgi verebilir misiniz?
Yeni nesil izleme sistemi dediğimiz kamera sistemleri ve bunların üzerine yerleştirilen özel yazılımlarla ‘Görünmeyen Güvenlik’ anlayışını başarılı şekilde uyguluyoruz. Bu anlayış, dünyada insanların sosyal aktivitelerini gerçekleştirdiği alanlarda uygulanıyor ve sonuçları memnuniyetle karşılanıyor. Gelişen teknoloji tüm sektörleri olduğu gibi bizi de olumlu etkiledi. İnsan gözünden kaçabilecek pek çok detay özel yazılım ve sistemlerle analiz edilebilir hale geldi. Dünyadaki bu gelişmelere paralel, Türkiye’deki büyük AVM, site, iş yeri ve binalar da bu sistemleri kullanmaya başladı. Klasik güvenlik sistemleri olarak adlandırdığımız x-ray cihazlarının yerini çok daha gelişmiş izleme sistemleri aldı.  Akıllı kameralar, yazılım ve özel analiz sistemleriyle bina girişinden başlayarak tüm bölümler detaylı izlenebilir, risk durumunda güvenlik görevlisiyle olaya anında müdahale edilebilir hale geldi.

‘GÜVENDEYİM’ İLE HAYATINIZ DAHA GÜVENLİ
Mobil çözümleriniz konusunda bilgi alabilir miyiz?
Mobilde hem son kullanıcıya hem de şirketlere sunduğumuz ‘Güvendeyim’ diye bir uygulamamız var. Kullanıcılar, kişisel güvenliklerini tehdit edebilecek bir riskle karşılaşmadan önce ya da karşılaştıkları an, sadece telefonu hafifçe sallayarak uygulamayı aktif hale getirip Securitas Uzaktan İzleme Merkezi’ne alarm iletebiliyor. Telefonu ikinci kez salladıklarında, uygulamanın ışıklı alarm sesi özelliği harekete geçiyor. Ses ve görüntü kaydıyla birlikte kullanıcının konum bilgisi Merkez’e iletiliyor. Merkez, yardımın mümkün olan en kısa sürede ulaşması için gerekli yerlere ve kullanıcı tarafından belirlenen kişilere bildirimde bulunuyor. Uygulama ücretsiz indirilip yıllık abonelik sistemi üzerinden kullanılıyor. Uygulama, geç saatte mesai çıkışında, şehir içi veya şehirlerarası seyahatlerde ve daha birçok risk durumunda, kullanıcılarına daha güvenli bir hayat sunuyor.

arf

Yukarı