Ana içeriğe atla

aaa

TÜRKİYE’NİN GÜVENLİĞİ TEPE’NİN 2017 ALMANAĞINDA

12.04.2018 - 09:33

Toplumsal huzur ve insan güvenliğini odak noktasına alan Tepe Savunma ve Güvenlik Sistemleri, geçen yılın kısa bir özetini içeren Güvenlik Bülteni Almanak 2017’yi yayımladı.

Tepe Savunma ve Güvenlik Sistemleri AŞ, geçen yılın kısa bir özetini içeren Güvenlik Bülteni Almanak 2017’yi yayımladı. Güvenlikle ilgili Türkiye’de yaşananların derlendiği almanak, toplumsal hafızayı canlı tutmayı amaçlıyor.
Türkiye’nin 2017’deki savunma ve güvenlik mücadelesinin büyük bir özenle rapor haline getirildiği Tepe Almanak 2017’de, yılın ilk saatlerinde Ortaköy’deki gece kulübüne yapılan terör saldırısı, silahlı insansız hava aracı ile yapılan operasyon tartışmaları, Amerika Birleşik Devletleri ile yaşanan vize krizi gibi gerek ulusal gerekse uluslararası kamuoyunun gündeminde önemli yer teşkil eden olay ve gelişmeler yer alıyor.

‘ALMANAK, YAKIN TARİHE IŞIK TUTACAK’
Toplumsal hafızayı canlı tutmak amacıyla 2017’nin kısa bir özetinin yer aldığı çalışmanın titizlikle hazırlandığını söyleyen Tepe Savunma Genel Müdürü Bora Doğualp, “Türkiye’den ve dünyadan aldığımız örneklerle hazırladığımız almanak, ileride de yakın tarihe ışık tutacak bir kaynak olacaktır” diye konuştu. 
İlki geçen yıl yayımlanan Tepe Almanak’ın büyük ilgi görmesinin kendilerini yeni bir çalışmaya yönelttiğini söyleyen Doğualp, “Geçmişte yaşanan bazı olaylar kimi zaman bize gelecek için ders çıkartabileceğimiz ipuçları verir. Almanak projemizle, yaşananlardan ders çıkartarak Türkiye’de birlik ve beraberliğe ne kadar çok ihtiyacımız olduğunu bir kez daha hatırlatmayı hedefliyoruz” değerlendirmesinde bulundu. 
Almanak’a gelen olumlu eleştirilerden çalışmanın iletişim açısından da doğru bir yöntem olduğunu ortaya koyduğunu ifade eden Doğualp, hedef kitlelere yönelik sürdürülebilir iletişim çalışmalarına hız vereceklerini sözlerine ekledi. 

TEPE SAVUNMA, TEPE MARKALARI SAVUNUYOR!
1993 yılında Bilkent Holding’e bağlı şirketlerin güvenliğini sağlamak üzere faaliyete başlayan Tepe Savunma, şu anda 12 bine yakın personel sayısı ile 400’e yakın kurumsal müşteriye hizmet veriyor. Müşterileri arasında Akbank, ING Bank, Ziraat Bankası, Arçelik, OMV Petrol Ofisi, İDO (İstanbul Deniz Otobüsleri), Migros, Aygaz, Ford Otomotiv, Mersin Uluslararası Liman İşletmeleri, TOFAŞ, Türk Ekonomi Bankası, Doğuş Oto, ODEA Bank, Philip Morris, Aras Kargo, US Grup Lojistik Taşımacılık, Panora, Şişecam gibi Türkiye’nin kendi sektörlerinde lider kuruluşları yer alıyor.

arf

Yukarı