Ana içeriğe atla

http://www.alltrans.com.tr/

Türkiye’nin ilk K9 Özel Güvenlik Hizmeti…

09.11.2017 - 10:25

Özel Güvenlik lisansı alarak Türkiye’de resmi olarak ilk kez K9 görev köpekleri ile özel güvenlik hizmeti veren K9 Euroasya, birçok alanda güvenlik sektörünün güçlü ve aynı zamanda sempatik yüzleri olarak halkın güvenliği için görev yapıyor.

LİSANSLI K9 GÜVENLİK HİZMETİ
2000 yılında kurulan K9 Euroasya firması; TSK, Emniyet Teşkilatı, Gümrük ve Özel Güvenlik sektörüne Patlayıcı Madde Dedektörü, Narkotik Dedektörü ve Koruma Devriye Görev köpekleri eğitimleri ve değişik branşlar da eğitimli K9 temini yapmaktadır.
2015 yılından İç İşleri Bakanlığı tarafından yapılan kanuni düzenlemeye istinaden K9 Euroasya firması Özel Güvenlik lisansı alarak Türkiye’de resmi olarak ilk kez K9 görev köpekleri ile özel güvenlik hizmeti veren bir firma olmuştur.

GÜVENLİK SEKTÖRÜNÜN GÜÇLÜ VE SEMPATİK YÜZLERİ…
Ülkemizdeki güvenlik iklimindeki değişiklikler K9 görev köpeklerini güvenlik sektörünün güçlü bir enstrümanı haline getirmiştir. Alışveriş Merkezlerinden, park ve bahçelere kadar birçok alanda güvenlik sektörünün güçlü ve aynı zamanda sempatik yüzleri olarak halkın güvenliği için görev yapmaktadırlar.
K9 Euroasya Özel Güvenlik; Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılan kanuni düzenleme kapsamında, Özel Güvenlik Hizmetlerine yönelik toplumsal olaylara karşı Koruma Devriye ( Asayiş) Görev Köpekleri, olası terör eylemlerine karşı patlayıcı madde arama, uyuşturucu ile mücadele kapsamında narkotik madde arama görev köpeklerini, özel güvenlik görevlisi idarecileri ile birlikte (K9 Timleri ) kiralama hizmeti vermektedir.
Bununla birlikte yurt içinde ve yurt dışında askeri ve polis teşkilatlarının ilgili birimlerine seminerler, kurslar ve benzeri eğitimler düzenlemektedir.;

EĞİTİMLER SONUNDA K9 TİMLERİ OLUŞTURULUYOR
Yurt içi ve yurt dışı bilgi birikimleriyle yerel ve uluslararası mevzuatlar çerçevesinde oluşturulan eğitim programları ile eğitimleri tamamlanan görev köpekleri özel seçim kriterlerinden geçmiş,  uygun personeller ile birlikte kursa tabi tutuluyor ve kursu başarı ile geçen ekiplerden K9 Timleri oluşturuluyor. 
K9 idareci adaylarında aranılan temel özellikler; öncelikle köpekleri seviyor olması, soğukkanlı bir kişilik yapısına sahip, psikomotor yeteneklerinin uygun ve sezgisel iletişime açık kişilik yapılarının olması belirleyici esasları oluşturmaktadır.
Eğitimleri tamamlanan K9 Timleri, EGM Özel Güvenlik Daire Başkanlığının Görev Köpeği ve İdarecisi sınavında başarılı olunca da kimlik kartı almaya hak kazanarak projelerde görev almaya başlayabiliyorlar.

AVM’LER EN SIK HİZMET VERİLEN YERLER
Büyüyen şehirlerin kalabalık ve karışık yapısının, insanların birçok hizmeti bir arada bulabildikleri AVM’ lere daha çok rağbet etmesine neden olduğu bir gerçektir. İnsanların AVM’lere göstermiş olduğu bu rağbet ne yazık ki huzurun ve güvenliğin düşmanı olan odakların da gözlerini AVM’lere çevirmesine neden olmuştur. Bu sebep ile hizmet alanlarının ilk sırasını Alışveriş Merkezleri oluşturmaktadır.

GEREKLİ DURUMLARDA EMNİYETE RAPORLAMA YAPILIYOR
İnsanların yaşam alanı olan AVM’lerde öncelikle müşteri memnuniyetini ilke edinerek hiç kimseyi rahatsız etmeden güvende olabilecekleri bir güvenlik hizmeti vermeyi ilke ediniyoruz. Bu hizmeti verirken de risk uzmanlarımızın yönlendirmesiyle başta araç giriş alanında, otopark bölgesinde, giriş kapılarında, iç ve dış sosyal etkinlik alanlarında patlayıcı madde dedektörü görev köpekleri ile düzenli tarama yaparak tüm kontrolleri yönetime ve gerekli hallerde emniyete raporlama yaparak görev yapıyoruz. Özellikle dış alanlarda koru devriye görev köpekleri ile düzenli devriye hizmeti veriyoruz.

GELİŞTİRİLEN HİÇBİR CİHAZ KÖPEK BURNU KADAR HASSAS DEĞİL
Şu ana kadar geliştirilen hiçbir cihaz görev köpeklerinin burun hassasiyetine sahip olmadığı için güvenlik sektöründe önleyici hizmet kapsamında K9ların sayısının artması gerektiği inancındayız. Bununla birlikte K9lar güvenlik hizmetlerinde kullanılan basit bir jop ve detaylı analiz yapan xray cihazları gibi birçok teknolojik cihazı kapsayabilen aynı zamanda güvenlik hizmetlerine sempati katan tek unsurdur. K9ların efektif kullanılması güvenlik uygulamaları yelpazesinde geniş bir yer tutmaktadır.

Reşadiye Caddesi Baraj Mevkii Cumhuriyet Köy Çekmeköy İstanbul / Türkiye
Telefon: 0 216 484 01 31         Faks: 0 216 484 19 24        goktan@k9-guvenlik.com        k9turkey@gmail.com
www.k9-guvenlik.com

GALATA

Yukarı