Ana içeriğe atla

autorola

Yeni teknolojiler ile daha güvenli bir yaşam…

13.02.2018 - 11:18

Pazar lideri olan birçok markanın Türkiye’de genel dağıtımını yaptıklarını söyleyen Tesan Genel Müdürü Rüştü Arseven, çözümlerini sunarken temel aldıkları en önemli konuların başında sistemlerin uyum içerisinde birbirleriyle iletişim kurabilmesinin geldiğini belirtti.

UÇTAN UCA ÇÖZÜMLER SUNULUYOR
Güvenlik alanında kapalı devre güvenlik sistemleri, kontrol geçiş sistemleri, yangın algılama, hırsız alarm ve intercom sistemlerini, katma değerli çözümlerle birlikte iş ortaklarına ve Türk pazarına sunduklarını söyleyen Tesan Genel Müdürü Rüştü Arseven, pazar lideri olan birçok markanın Türkiye’de genel dağıtımını yaptıklarını ifade etti.  Çözümlerini sunarken temel aldıkları en önemli konuların başında sistemlerin uyum içerisinde birbirleriyle iletişim kurabilmesinin geldiğine vurgu yapan Arseven, “Bu anlamda uçtan uca çözümler sunduğumuzu söyleyebiliriz. Dağıtımını yaptığımız yeni teknolojilerle ve mobil uygulamalar sayesinde siz evde yokken ziyarete gelen bir misafirinizi telefonunuzda görebilir, görüşebilir ve eğer isterseniz kapınızı açabilirsiniz. Evinizde algılanan herhangi bir hareketi veya alarmı güvenlik görevlisine iletebilir veya kameralarınızla izleyebilirsiniz. Aydınlatmalarınızı kontrol edebilir, klima ve ısıtma sistemlerini yönetebilirsiniz. Yeni teknolojiler ve akıllı sistemler; daha konforlu, daha güvenli, daha çevreye duyarlı ve daha kolay bir yaşam sunuyor” diye konuştu.

TEKNOLOJİ GÜVENLİĞİ TEMEL ALARAK GELİŞİYOR
Doğası gereği insanın, her zaman kendini daha güvende hissedecek gelişimi sağlamaya çalıştığını, bu nedenle teknolojinin, güvenliği temel alarak gelişmesinin kaçınılmaz bir sonuç olduğunu ifade eden Arseven, “Gelecekte bu gelişimin; özellikle bireyin güvenliği, ev güvenliği, datanın güvenliği başta olmak üzere,  bunların bir bütün içerisinde yönetilebildiği ve kontrol edilebildiği sistemlere,  yazılımlara doğru olacağını düşünüyoruz. Nesnelerin interneti (IoT), endüstri 4.0 çalışmaları ve akıllı teknolojiler ile birlikte daha kolay analiz yapabilir durumda olacağımızı düşünüyoruz” dedi. 

autorola

Yukarı