Ana içeriğe atla

http://www.alltrans.com.tr/

Yeni teknolojiler sektörde hizmet kalitesini artırıyor

06.09.2017 - 09:32

Güvenlik sektörünün mevcut durumunu ve sorunlarını görüştüğümüz GENSER Güvenlik Pazarlama ve İş Geliştirme Müdürü Koray İncili ve Genser İnsan Kaynakları Müdürü Seda Varlı, aynı zamanda Genser’in gelecek dönem planlarına yönelik bilgiler verirken, ISAF Fuarı’na dair düşüncelerini de bizlerle paylaştı.

Güvenlik sektörünün Türkiye’deki mevcut durumundan ve potansiyelinden kısaca bahseder misiniz?
Türkiye’de özel güvenlik sektörü pazar büyüklüğü 12 milyar TL’yi aşarak, 500 bine yakın personeliyle Türkiye’nin en hızlı büyüyen sektörlerinden biri haline geldi. Ülkemizin jeopolitik konumu ve hızla gelişen şehircilik anlayışı özel güvenlik personeli ihtiyacını da her geçen gün artırmaya devam ediyor. 

Sektörün gelişmesini engelleyen ya da sektörde bir türlü aşılamayan en önemli sorun sizce nedir? Bu konuda önerileriniz var mı?
Özel Güvenlik sektörü 5188 Sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun’a göre yürütülmektedir. Yasanın geçerli maddesinde özel güvenlik görevlilerine, görev yerlerinde kamu görevlisi gibi görev tanımlaması yapılmış olmasına karşın herhangi bir disiplin yönergesinin olmayışı ve alınan sorumluluğa oranla verilen eğitimin yetersiz oluşu; toplumda güvenlik personellerine karşı olumsuz bir algı oluşturmaktadır. Özel güvenlik yasasının güncellenmesi, disiplin yönergesinin oluşturulması ve eğitim kriterlerinin geliştirilmesi ile sektörün daha profesyonel bir yapı kazanacağına inanıyoruz.

Sizce teknolojinin güvenlik sektöründeki payı nedir? Güvenlik sektöründe ön plana çıkan yeni teknoloji trendleri neler? Yeni nesil güvenlik teknolojilerinden bizlere kısaca bahseder misiniz?
Teknolojik gelişmeler, her alanda olduğu gibi güvenlik sektöründe de hizmet kalitemizin artmasına katkı sağlıyor. Genser Güvenlik olarak uzmanlaştığımız, ülkemiz kültürü ile modernliğini bir arada sunan AVM projelerinde gelişen güvenlik teknolojileri sayesinde, daha az personel sayısı ile çalışanlar, ziyaretçiler ve merkez yönetim ağında etkin bir koordinasyon sağlıyoruz.
Gelişen teknolojiler ile ziyaretçilerimizin lokasyon içerisinde karşılaştığı güvenlik kontrol noktalarını azaltarak kontrol fobisi oluşturulmadan, ziyaretçilerimize huzurlu bir ortam yaratmayı amaçlıyoruz.  
Günümüzde kullandığımız sistemlerle birlikte potansiyel tehditler çok daha kolay şekilde tespit edilerek, mevcut tehditlerin hızlı ve etkin şekilde müdahale edilmesi sağlanıyor. 

Gelecek dönemlere ilişkin ne gibi planlar yaptığınızı öğrenebilir miyiz? 
Genser Güvenlik olarak çağdaş yönetim anlayışımız ve hizmetin kaynağı olan insana yatırım yaparak kazandığımız nitelikli personellerimiz ile huzurlu ortamlar yaratmayı ilke edinmekteyiz. Bu bağlamda müşteri memnuniyeti ve hizmet kalitemizden ödün vermeden emin adımlarla büyüyerek sektördeki güvenilirliğimizi koruyacağız. 

ISAF Fuarları’nın sektöre neler kattığını düşünüyorsunuz? Bu sene gerçekleştirilecek ISAF Fuarından beklentileriniz nedir?
ISAF Fuarı’nı sektör içerisindeki firmalar arasında ilişkileri güçlendirerek pazardaki gelişmelerden haberdar olmamızı sağlayan en önemli organizasyonlardan biri olarak görüyoruz.

GALATA

Yukarı