Ana içeriğe atla

reklam

destino

İletişim

Turkcell kesintisiz 4.5G keyfini denizlere de taşıdı

24.02.2017 - 14:17

Türkiye’nin Turkcell’i altyapı yatırımlarına bir yenisini daha ekleyerek denizlerdeki kapsamayı kesintisiz hale getirdi. Tamamen Turkcell mühendisleri tarafından geliştirilen ve patenti alınan “Otomatik Döner Anten” sayesinde denizin her noktasında karadaki gibi kaliteli iletişim sunuluyor. Türkiye’de bir ilk olan projeyle Turkcell müşterileri denizlerdeki coğrafi koşullardan bağımsız olarak eşsiz bir 4.5G deneyimi yaşayacak. 

Turkcell’in yatırımları istihdama dönüşüyor

10.02.2017 - 16:16

Entegre iletişim ve teknoloji hizmetleri sağlayıcısı olarak sektörde yatırım liderliğini elinde tutan Turkcell Grubu, sektörde yaşanan hızlı gelişmelerin ortaya çıkardığı ihtiyaçlar doğrultusunda insan kaynağını da güçlendirmeye devam ediyor. Hâlihazırda 16 bin çalışanı olan Turkcell Grubu, 2017’de 250’si geleceğin lider adayı olmak üzere 2 bin 300 kişiye daha iş olanağı sağlayacak.

Vodafone’dan ‘Akıllı Şehirler Online Platformu’

09.02.2017 - 15:29

Türkiye’nin dijital geleceğine liderlik etmeyi hedefleyen Vodafone, Türkiye’nin ilk “Akıllı Şehirler Online Platformu”nu www.sehirsizin.com adresinden hizmete sundu. Deloitte Türkiye ve Türkiye Bilişim Vakfı’nın desteğiyle hazırlanan platformla, akıllı şehirleri hayata geçirirken bireylerin de görüşlerinin alınması hedefleniyor.

Turkcell altyapısını 5G’ye hazırlıyor

30.01.2017 - 11:09

Turkcell, Ericsson ile birlikte yürüttüğü işbirliği kapsamında en yeni teknolojileri dünyada ilk defa kullanarak, altyapısını geleceğe hazırlamaya devam ediyor. Ericsson’un dünya genelinde kullanmaya başlayacağı ürünleri ilk kez sahada kullanan Turkcell, ürünün geliştirilme aşamasında yapılması gerekenleri belirleyerek, üretimine başlanacak cihazların hatasız şekilde çalışmasını sağlıyor.

Vodafone’dan iş dünyasına ‘Gigabit Toplumu’ çağrısı

20.01.2017 - 10:46

Vodafone ve Arthur D. Little işbirliğiyle hazırlanan “Gigabit Toplumu’na Doğru” başlıklı rapora göre, Gigabit Toplumu sayesinde daha iyi bir eğitim ve sağlık sistemi kurmak, daha güvenli bir ortam sunmak, pozitif sosyal etki yaratmak, çevrenin korunmasına yardımcı olmak ve istihdamı artırmak mümkün olacak.

İŞLETMELERE MALİYET AVANTAJI

17.01.2017 - 14:02

Xerox Türkiye Ofis Ürünleri Pazarlama Müdürü Erhan Aslantürk, “Bulut ve mobil çalışma platformlarını destekleyen son teknoloji ofis cihazlarımızla işletmelerin yüzde 30’a varan oranlarda maliyet tasarrufları yapmasını sağlıyoruz” diyor.

DİJİTAL DÖNÜŞÜMDE STRATEJİK İŞBİRLİKLERİ...

17.01.2017 - 13:56

Red Hat Türkiye Genel Müdürü Haluk Tekin, dijital dönüşümün, soyut bir kavram olmaktan çıkıp müşterileriyle ciddi anlamda stratejik işbirlikleri kapsamında iş yaptıkları bir alan haline geldiğini ifade ederek, “Red Hat olarak, Türkiye’deki ekibimiz ve iş ortaklarımızla, finans ve telekom sektörleri ağırlıklı olmak üzere IaaS ve PaaS yapılarının kurulmasında, bulut ve sanallaştırma yönetimi projelerinde müşterilerimize açık kaynak yazılımları sağlıyor ve bunlarla ilgili danışmanlık ve eğitim hizmetleri veriyoruz. Ayrıca, stratejik BT yatırımları planlayan ve bu çerçevede bulut altyapılarını geliştirmek isteyen kamu kuruluşlarının da artan ilgisiyle karşılaşıyoruz” dedi.

SaaS modeli ön plana çıkacak

17.01.2017 - 13:54

NetApp Ankara Bölge Müdürü Burak Koç, 2017’de SaaS modelinin bulut harcamalarında daha da öne çıkacağı bir yıl olmasını beklediklerini söyleyerek, “İlerleyen yıllarda, seçeneklerini artırmak isteyen çok daha fazla işletme, kendilerini tek bir tedarikçiyle sınırlandırmayacak hibrit bulut arayışlarına girecek.

Subscribe to İletişim

reklam

Yukarı