Ana içeriğe atla

FFF

 • Yıldız Holding Sürdürülebilirlik Platformu öncülüğünde geçtiğimiz yıl hayata geçirilen iki proje, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı Naci Ağbal tarafından Birleşmiş Milletler’e (BM) sunuldu. New York’ta düzenlenen “BM Yüksek Düzeyli Siyasi Forum”da yapılan sunumlarda, Türkiye’den seçilen 6 projenin ikisi Yıldız Holding ve Holding çatısı altında faaliyetlerini sürdüren Kerevitaş’ın projeleri oldu.  

  SÜRDÜRÜLEBİLİR VE KATMA DEĞERİ YÜKSEK ÜRETİM TEŞVİK EDİLDİ

 • 60 yıllık köklü bir geçmişe sahip olan Doğan Holding büyüme, verimlilik ve yenilikçilik odaklı çalışmalarına devam ediyor. Grubun büyüme stratejileri doğrultusunda, özellikle risk ve denetim konularına odaklanmak üzere Grubun CFO’su Ahmet Toksoy geçtiğimiz nisan ayında Doğan Şirketler Grubu Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanmıştı. Yeni isim atanana kadar CFO’luk görevini de sürdüren Toksoy, CFO ve Mali İşlerden Sorumlu İcra Kurulu Üyeliği görevini, uluslararası ve halka açık yerel ve uluslararası şirketlerde 20 yılı aşkın deneyimi bulunan Bora Yalınay’a devretti. 

 • Mektebim Okulları, odak noktasına öğrencisini koyduğu eğitim sistemini geliştirmek, kaliteyi artırarak sürdürebilir kılmak adına çalışmalarına devam ediyor. Sancak Group bünyesinde faaliyet gösteren, hiçbir ekonomik getiri gözetmeksizin daha fazla istihdam yaratmak ve topluma faydalı bireyler yetiştirmek amacıyla faaliyetlerini sürdüren Mektebim Okulları, bu yıl eğitime ve öğretmenlerine daha fazla yatırım yapacak.   

 • Küçük bir dükkan, devasa bir alışveriş merkezi, ev, ofis, müze ya da havaalanı, dünyanın neresinde olursa olsun, kim için tasarlanırsa tasarlansınlar aydınlatmaya ihtiyaç duyar. Çünkü ışık, görmek için bir ihtiyaç olduğu kadar bir mekanın nasıl deneyimleneceğini belirleyen, aynı zamanda ona estetik bir görsellik de katan önemli bir güçtür.

 • Türkiye Garanti Bankası A.Ş. 30 Haziran 2019 tarihli finansal tablolarını açıkladı. Banka’nın konsolide finansal tablolarına göre, bu yılın ilk yarısında, net kârı 3 milyar 668 milyon 768 bin TL oldu. Aktif büyüklüğü geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 10 artışla 422 milyar 284 milyon 856 bin TL seviyesinde gerçekleşirken, ekonomiye nakdi ve gayri nakdi krediler aracılığıyla sağladığı destek ise 316 milyar 120 milyon 722 bin TL’ye ulaştı.

 • Konaklama sektörü yılın ilk yarısını artışla kapattı. Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB), Türkiye'nin Ocak-Haziran 2019 otel doluluklarının 2018 yılının aynı dönemine göre yüzde 1,1 artarak yüzde 63,8 olarak kaydedildiğini açıkladı. Dünya çapında veri ve analiz şirketi STR'nin TÜROB için hazırladığı ‘Ülke Performans Raporu’na göre, ilk 6 ayda ortalama günlük satılan oda bedeli yüzde 7,7 artışla 69,8 Euro’ya, oda başı elde edilen gelir ise yüzde 8,9 artışla 44,5 Euro’ya yükseldi. Türkiye doluluklarda ve fiyatlardaki artışa karşın, söz konusu dönemde Avrupa ortalamasının altında kaldı.

 • İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından paylaşılan rapora göre, İstanbul ilk beş ayda 5,5 milyona yakın turisti misafir ederek son beş yıl içinde en yüksek yabancı ziyaretçi sayısına ulaştı. İstanbul’u en çok ziyaret edenlerin ise üç farklı kıta ülkesinden gelmesi, İstanbul’un sahip olduğu turizm potansiyelini kanıtlıyor. Şehir otelciliğinin en önemli merkezlerinden biri olan İstanbul’un ilk beş ayda ulaştığı sayı, yılın geri kalanı için de turizm sektörünü heyecanlandırıyor. 

  “ŞEHİR OTELCİLİĞİNİ TANITMAMIZ İÇİN KAÇIRILMAMASI GEREKEN BİR FIRSAT”

 • Türkiye’nin 2023 hedefinde 50 milyar dolar olan turizm pastası 70 milyar dolar olarak revize edilirken, bugüne kadar bu pastadan hak ettiğini alamayan Bursa’da turizm odaklı yatırımlara ağırlık veriliyor. Bursa’nın sahip olduğu tarihi, kültürel ve doğal değerlerle bu pastadan ciddi bir pay alabileceğini belirten Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “Turizmde konaklama ortalamamız 1,9 gece. Bunu mutlaka 3,5- 4’lere taşımamız lazım. Osmanlı şehriyiz, farklı medeniyetlerin izlerini hala taşıyan şehiriz.

 • Hyundai Motor Grubu, yakıt ekonomisini ve sürüş keyfini artırmak için yepyeni teknolojiler geliştirmeye devam ediyor. Güney Koreli üretici, geçtiğimiz günlerde tanıttığı yeni şanzıman teknolojisi sayesinde hibrit modellerinde yeni bir devir açmaya hazırlanıyor. Aktif Vites Kontrolü (Active Shift Control) adı verilen yeni sistem, vites değiştirme süresini yüzde 30 oranında azaltarak sürüş keyfine katkıda bulunuyor. Dünyanın ilk Aktif Vites Değiştirme Kontrolü olarak lanse edilen bu sistem ayrıca, vites geçişlerini saniyede 500 kez izleyerek şanzıman verimliliğini de optimize ediyor.

 • Mercedes-Benz Türk yetkili bayii Ulaşım Motorlu Araçlar, İkitelli Organize Sanayi’ndeki yeni otobüs yetkili servisi ile önemli bir hizmet ihtiyacını daha karşılıyor. Otobüsler için 7 gün 24 saat boyunca açık olacak servis, tam kadro hizmet vermesiyle ulaşım sektöründe önemli bir açığı kapatıyor. Şehir içi ve şehirlerarası otobüsler için tüm bakım, onarım, kaporta ve boya işlemlerinin tek bir noktada yapılacağı bu eşsiz tesis, konumu itibarıyla sadece İstanbul’daki otobüslere hizmet vermekle kalmıyor.

arf

Yukarı