Ana içeriğe atla

arf

 • 2017’nin aynı dönemine göre yüzde 0,4 artışla tüm zamanların en yüksek aralık ayı ihracatına ulaşan ihracatçılar, 2018 tamamında 168,1 milyar dolarla Cumhuriyet tarihinin rekorunu kırdı. Böylece 2018’in 10 ayında ihracatta aylık rekorlara imza atılmış oldu.

 • Konaklama sektöründe doluluk ve fiyat artışı sürüyor. Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB), Türkiye’nin Kasım 2018 otel doluluklarının 2017’nin aynı ayına göre yüzde 1.5 artarak yüzde 63.7 olarak kaydedildiğini açıkladı. Ocak-Kasım 2018 döneminde de doluluklar yüzde 10.3 artarak yüzde 66.7’ye yükseldi. Dünya çapında veri ve analiz şirketi STR’nin TÜROB için hazırladığı ‘Kasım 2018 Ülke Performans Raporu’nda yer alan verilere göre, 2018’in ilk 11 ayında Türkiye, doluluk oranında en yüksek artışı yaşayan ülke oldu. 

  ARTIŞ ORANINDA İLK SIRADAYIZ

 • Electrolux Profesyonel’in yeni Molteni Caractère Serisi, GOOD DESIGN® Ödül Programı tarafından ödüllendirildi. GOOD DESIGN®, olağanüstü tasarım mükemmelliği ve yenilik arayışı için önde gelen endüstriyel ve grafik tasarımcılarının ve köklü küresel imalatçıların yıllık başarılarını onurlandıran bir ödül programı.

 • DB Schenker’in Türkiye ayağı olan DB Schenker Arkas, Budapeşte’de bulunan DB Schenker platformu ile trafiğini gidiş gelişte swap body kullanımıyla genişletiyor. 14 ülkenin doğrudan dahil olduğu platform, 2014’ten bu yana 30’dan fazla ülkeyi birbirine bağlıyor.
  Bu başarılı konseptin bir parçası olan DB Schenker Arkas, hacminin önemli bir bölümünü platform aracılığıyla yönlendiriyor. Bu şekilde daha sık çıkışlar sunuluyor ve geniş bir ağ sayesinde tüm gönderilerin şirket tarafından kontrol altında olmasıyla beraber güvenli bir taşıma ve takip sağlanıyor. 

 • Ekol, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından bu yıl 3. kez düzenlenen  “Türkiye’nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı Araştırması”nda iki ödüle layık görüldü. 565 milyon dolarlık hizmet ihracatıyla ‘Yük Taşımacılığı ve Lojistik Hizmetleri’ kategorisinde liderlik koltuğuna oturan Ekol, aynı zamanda Türkiye’nin en büyük dördüncü hizmet ihracatçısı olma başarısını gösterdi.

 • Bilişimciler ve BİLİŞİM GRUBU 

 • Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) Başkanı Sinan Öncel, ‘Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı’na markaların desteğinin 2019 yılında da devam edeceğini bildirdi. Öncel, sezon indirimlerinin de etkisiyle ocak ve şubat aylarında tekstil, hazır giyim ve ayakkabıda fiyatların çok daha uygun düzeye ineceğini söyledi.
  Aralık ayında fiyatı en çok gerileyen ürün grubunun hazır giyim ve ayakkabı olduğunu hatırlatan Sinan Öncel, “Birleşmiş Markalar Derneği’nin üyeleri olarak biz bu yıl da enflasyonla mücadelede üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz.” dedi.

 • Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, otomotiv ve beyaz eşyada ÖTV, mobilya ve konutta KDV, tapuda da harç indirimlerinin 3 ay daha devam edeceğini açıkladı. Albayrak, 31 Aralık’ta sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı: “Enflasyonla topyekun mücadeleye, ekonomide dengelenmeye ve istihdama destek amacıyla başlattığımız ve bu gece sona erecek ÖTV ve KDV indirimlerini yeni yılda 3 ay süreyle devam ettiriyoruz. İndirimlerimiz milletimize ve sektörlerimize hayırlı, uğurlu olsun.”

 • Yeni bir yılı karşılama heyecanının sardığı, coşkunun arttığı bu günlerde,

  Sevdiklerimizle hep birlikte olup onlara unutamayacakları lezzetler sunmanın hazırlıkları başladı.

  Konuklarımız için en özel sofralarda ve seçkin bir menü oluşturma telaşındayken,

  Kilikya Şalgam Yılbaşı sofralarında kendine özgü tadı ve doğal mor rengi ile menülerin vazgeçilmezi olup mideleri ve sofraları şenlendiriyor.

 • Alpet CEO’su Ali Murat Yeşilyurt, 2018 ve 2019 ile ilgili sorularımızı cevapladı.

  Öncelikle 2018’i değerlendirebilir miyiz? Sizin için nasıl geçti?

 • Türkiye’nin okuma alışkanlıklarını değiştiren ilk interaktif dijital yayıncılık platformu Dergilik, yeni yılda da sadece daha çok okuyarak kazandırmaya devam ediyor. Hizmetix ve Mall Report’un da yer aldığı Dergilik, 2019’da 100 adet telefon cihazı kazanma şansı sunuyor.
 • QNB FİNANSBANK GENEL MÜDÜR YARDIMCISI MEHMET KÜRŞAD DEMİRKOL: “BANKACILIK VE FİNANSAL TEKNOLOJİ ALANINDA PEK ÇOK İLKİ SEKTÖRE KAZANDIRMIŞ BİR BANKAYIZ. YENİ ÜRÜN VE UYGULAMALAR İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM EDİYORUZ.”
 • Türkiye’nin iki Ar-Ge merkezine sahip tek bankası Kuveyt Türk’ün teknoloji şirketi Architecht, büyük bir teknoloji ihracatçısına dönüştü. 20 ülkedeki 60’tan fazla bankada, Kuveyt Türk’ün geliştirdiği bankacılık yazılımı kullanılacak.
 • İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Hakan Aran, bir taraftan müşterilerine en kaliteli, en iyi ve en hızlı hizmeti sunmak için çalıştıklarını, bir taraftan da iş yapış süreçlerini dünyadaki teknolojik gelişmelere adapte ettiklerini söyledi.

arf

Yukarı