Ana içeriğe atla

aaa

PERAKENDE FİYATLARI OCAK VE ŞUBATTA DAHA DA DÜŞECEK

18.01.2019 - 17:08

MARKALARIN ENFLASYONLA MÜCADELEYE 2019’DA DA DEVAM EDECEĞİNİ BİLDİREN BİRLEŞMİŞ MARKALAR DERNEĞİ (BMD) BAŞKANI SİNAN ÖNCEL, PERAKENDE FİYATLARININ OCAK VE ŞUBAT AYLARINDA DAHA DA DÜŞECEĞİNİ SÖYLEDİ.

Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) Başkanı Sinan Öncel, ‘Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı’na markaların desteğinin 2019 yılında da devam edeceğini bildirdi. Öncel, sezon indirimlerinin de etkisiyle ocak ve şubat aylarında tekstil, hazır giyim ve ayakkabıda fiyatların çok daha uygun düzeye ineceğini söyledi.
Aralık ayında fiyatı en çok gerileyen ürün grubunun hazır giyim ve ayakkabı olduğunu hatırlatan Sinan Öncel, “Birleşmiş Markalar Derneği’nin üyeleri olarak biz bu yıl da enflasyonla mücadelede üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz.” dedi.

407 MARKA İLE KATKIMIZ DEVAM EDECEK
400’den fazla markayla enflasyonun düşmesi için ellerinden geleni yapacaklarını ifade eden (BMD) Başkanı Sinan Öncel, “Hazır giyim ve ayakkabı fiyatlarında geçen ay yüzde 4,08’lik bir düşüş gerçekleşti. Fiyatlardaki bu gerilemede sezon indirimlerinin yanı sıra Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından ekim ayında başlatılan ‘Enflasyon ile Topyekûn Mücadele Programı’na markalarımızın desteğinin büyük payı olduğuna inanıyorum. Biz bu yıl da enflasyonla mücadelede üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz. BMD çatısı altındaki 407 markanın hemen hepsinin mücadeleye katkıyı sürdüreceklerinden şüphe duymuyorum.” şeklinde konuştu.

PERAKENDE SEKTÖRÜ 2019’A MORALLİ BAŞLADI
Ocak ve şubat aylarında sezon indirimlerinin devam edeceğini dile getiren Öncel, “Özellikle tekstil, hazır giyim ve ayakkabıda iki ay boyunca fiyatlar çok daha uygun düzeylere inecek. Fiyatlardaki gerilemenin enflasyon ile mücadeleye katkısını önümüzdeki iki ayda çok daha iyi göreceğimize inanıyorum.” ifadelerini kullandı. 
Beyaz eşya ile mobilyada ÖTV ve KDV indirimlerinin de 3 ay daha uzatıldığını hatırlatan Sinan Öncel, bütün bu gelişmeler sayesinde perakende sektörünün 2019’a moralli başladığını sözlerine ekledi. 

arf

Yukarı