Ana içeriğe atla

tansa

SENYONET 160 BİN KONUTA ULAŞTI

16.07.2020 - 17:58

Senyonet Yazılım CEO’SU Mehmet Yıldızdoğan ile pandemi dönemindeki hizmetlerini konuştuk. Senyonet’in pandemi sürecinde de büyümesini sürdürdüğünü belirten Yıldızdoğan, “Şu anda finansal yönetim alanında 750 sitede yaklaşık 160 bin konutta 500 bin’e yakın kişiye hizmet veriyoruz.” dedi.

 

Koronavirüs, dijitalleşmeyi kaçınılmaz kıldı. Böyle bir dönemde tesis ve site yönetim yazılımlarının öneminden bahseder misiniz?

Tesis ve site yönetimleri için dijitalleşme, gerekli tüm verilerin işlenmesi, erişilmesi, saklanması ve güncel teknoloji ile çalışabilmeyi düşük maliyetlere karşıladıkları için vazgeçilmez bir ihtiyaç durumuna gelmiştir. Salgın döneminde dijitalleşmenin ne kadar önemli olduğu çok net bir şekilde ortaya çıkmıştır. Dijitalleşme sayesinde tesis ve site yönetimleri, yönetmekle sorumlu oldukları tesis ve sitelere, online, temassız, hızlı ve doğru bilgi akışını sağlayabiliyorlar. Pandemi sürecinde site sakinlerinin evlerinde daha fazla zaman geçirmesi ile birlikte site yönetimlerine farklı ihtiyaçlarla gelmeleri, yönetim ekiplerinin ise uzaktan daha fazla çalışma ihtiyacı duymaları, programdan farklı beklentileri ortaya çıkardı. Bu süreçte müşterilerimizin yazılımlarla ilgili taleplerinin yanı sıra güzel önerileri de oldu ve bu taleplerin çoğunluğunu da hızlıca yaparak devreye aldık.

 

Tesis ve site yönetim yazılımı alırken nelere dikkat edilmeli?

Son yıllarda fiziksel alan, yatırım ve kullanım özellikleri açısından çok büyük ve karmaşık tesis ve sitelerin yapılmakta olduğunu görüyoruz. Bu büyük yapıların da, yazılımlardan beklentileri artmaktadır. Mekân bağımsız çalışabilme yeteneği, yönetim ve sakinler arasında etkin bir iletişim, şeffaf bir veri paylaşımı ile birlikte, daha etkin bütçe yönetimi, hızlı ve doğru bir finansal yönetim, tüm operasyonların etkin ve verimli yönetilmesi, anlık ve dönemsel raporlama, öncelikli olarak talep edilmeli. Senyonet olarak tesis ve site yönetimlerine, tesis ve sitelerin uçtan uca yönetebileceği, entegre ve online bir yazılım sistemi sunuyoruz.

 

Yazılımlarınız hangi tür tesislere hitap ediyor?

Senyonet ile bir apartmandan bir şehir hastanesi ölçeğine kadar geniş bir yelpazede çözümler sunuyoruz. Gerektiğinde bir site yönetim yazılımı, gerektiğinde ise tesis yönetim yazılımı olarak konumlandırıyoruz. Hitap ettiği tesisler olarak apartmanlar, siteler, iş merkezleri, alışveriş merkezleri, fabrikalar ve hastaneleri sayabiliriz. Bunların dışında ana müşterilerimiz arasında entegre tesis yönetim şirketleri ve profesyonel yönetim şirketleri de önemli bir yer tutmaktadır.

 

Pandemi sürecinde kişisel veri ihlalleri sık sık gündeme geldi. Kişisel verilerin korunma konusunda hangi tedbirleri alıyorsunuz?

Senyonet kuruluşundan bu güne kadar kişisel veriler konusunda çok hassas davranmıştır. Uzun yıllardan beri 27001 (Bilgi Güvenliği Yönetim sertifikası) sertifikasına sahibiz. Müşterilemizin ve site sakinlerinin kişisel verilerini KVKK’ya (Kişisel Verileri Koruma Kanunu) uygun şekilde tutulmakta, amacı dışında kullanılmasına kesinlikle izin verilmemektedir. Tesis, site ve profesyonel yönetim şirketlerini KVKK konusunda bilgilendirmeyi de görevimiz olarak görmekteyiz.

 

Senyonet’in en önemli farklılıkları nelerdir?

Senyonet, Senkron Yazılım ile başlayan 24 yıllık tesis yönetim tecrübelerimizin ürünüdür. Senyonet, Yıldız Teknopark’ta geliştirilen bir Ar-Ge projesi olduğu için KDV istisnası sayesinde site yönetimlerine önemli bir maliyet avantajı sağlıyor. FULL API desteği sayesinde yeni nesil tüm yazılımlarla kolayca entegrasyon yapılabiliyor. Bağımsız denetimlere uygun bir muhasebe sistemi sunuyoruz. Bankalarla online entegrasyon sağlarken akıllı telefon uygulaması ile birlikte kredi kartı ile online ödemelerde en uygun komisyon oranlarını sağlıyoruz.

 

Senyonet kaç tesise ya da konuta hizmet veriyor?

Senyonet pandemi sürecinde de büyümesini sürdürdü. Şu anda finansal yönetim alanında 750 sitede yaklaşık 160 bin konutta 500 bin’e yakın kişiye hizmet veriyoruz. Tesis yönetim uygulamalarımızla da yaklaşık 3 bin tesise ulaşmış durumdayız.

tansa

Yukarı