Ana içeriğe atla

http://www.alltrans.com.tr/

PLASTPORT, GERİ DÖNÜŞTÜRÜLEBİLEN YÜKSEK KALİTELİ ÜRÜNLER SUNUYOR

11.08.2020 - 17:33

Pandemiyle birlikte hazır yemek sektöründe plastik kaplara geçiş yaşanıyor. Sektörün öncülerinden Plastport by Kapp’ın ürünleri, bu noktada önemli avantajlar sağlıyor. Hem sağlık hem de maliyet açısından öne çıkan Plastport, ürünlerinde geri dönüştürülebilen yüksek kalite hammaddeleri tercih ediliyor.

Pandemi döneminde hijyen önlemleri nedeniyle ambalajlı ve plastik ürünlerin tüketimi arttı. Ancak hem insan hem de çevre sağlığı açısından plastiğin bilinçli tüketilmesi gerekiyor. Bu konuda Plastport by Kapp’ın ürünleri, insan sağlığına zararlı hiçbir madde içermemesiyle yoğun talep görüyor.
Plastport’un Kapp serüveni ve ürünleri hakkında KAPP Mutfak Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Gürkaynak ile konuştuk. Gürkaynak, Plastport by Kapp’ın gruba katılışını şöyle anlattı: “Kapp uzun yıllara dayanan tecrübesini 2016 yılında plastik grubuyla zenginleştirme kararı aldı. Bu doğrultuda Türkiye’de ve dünyada marka bilinirliği olan ve kalite standartlarını bildiğimiz Plastport firmasını grubumuza dahil etme kararı aldık. Plastik ürün gamıyla beraber Plastport markası grubumuza katıldığından bu yana gelişerek yoluna devam ediyor.”

Gürkaynak, Plastport’un ürün gamına ilişkin sorumuz üzerine de şu ifadeleri kullandı: “Plastport’un plastik ürün grubu içinde farklı hammaddelerden ürün grupları mevcut. Polikarbonat, polipropilen, tritan gibi hammaddelerle üretim yapıyoruz. Plastport ürün grupları özellikle gıdaları taşıma, gruplama ve muhafaza etme konusunda öne çıkıyor. Thermocase, sebze kurutucu, polikarbon GN küvetler, polipropilen saklama kapları, self servisler, servis tepsileri, polikarbon bardaklar, polikarbon tabaklar, servis arabaları, bulaşık basketleri ve servis ekipmanları başlıca ürün gruplarımızdır.”

HEM SOĞUĞA HEM SICAĞA DAYANIKLI

Ahmet Gürkaynak, “Ürünlerinizde dayanıklı ve uzun ömürlü olmayı nasıl sağlıyorsunuz?” sorusuna şöyle cevap verdi: “Plastport ürünlerimiz üretim teknikleri ve A kalite hammadde kullanımı sayesinde uzun yıllar tüketiciye hizmet ediyor. Darbeye ve deformasyona dayanıklı olmalarının yanında +100 ° C / - 40 ° C ısıya dayanıklıdırlar. Günümüzde dezenfektasyon imkanı sağlayan bu ısı dayanıklılığı daha da büyük önem arz ediyor.”

Plastiğin hem pratiklik hem de sağlamlık sağladığının altını çizen Gürkaynak, şu şekilde devam etti: “Ancak plastik, tüm bu özelliklerinin yanında doğada çok büyük oranda bir kirliliğinde sebebi oluyor. Biz üretimlerimizi yaparken her zaman geri dönüştürülebilen yüksek kalite hammaddeleri tercih ederek bu konuya özellikle önem gösteriyoruz. Pandemi döneminde de tek kullanımlık ürünler ile çevre kirlilik oranları oldukça yükseldi. Bu nedenle biz tek kullanımlık ürünlerin alternatifi olarak +100 ° C’ye dayanıklı dezenfekte edilebilen aynı zamanda hem tüketicinin maliyetlerini yükseltmeyen hem de doğaya zarar vermeyen ürünleri müşterimize sunuyoruz. Bu ürün çeşitliliği ve dayanıklılığı hem sürdürülebilirlik açısından hem insan sağlığı açısından hem de mevcut ekonomik belirsizlikte şirketlerin maliyetlerini minimumda tutmaları açısından kazan kazan bir tercih oluyor.”

KAPP Mutfak Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Gürkaynak, “Gıda sektöründe kullanılan ürünleriniz insan sağlığına ne kadar duyarlı?” sorusu karşısında, “Türkiye’de kültürümüz gereği üretici firmalar bu konuda çok hassas bizim firmamız da aynı hassasiyetle uzun yıllardır gastronomi sektörüne hizmet vermektedir. Devlet kurumları da insan sağlığı ve gıdayla temas eden ürünler konusunda hassasiyetle gerekli denetimleri yaptığından gönül rahatlığı ile ürünlerimizi gastronomi sektörünün hizmetine sunuyoruz. İnsan sağlığı ve gıdayla temasa uygunluk belgelerimizin tamamını da şeffaflık politikamız dahilinde internet üzerinden tüm tüketicilerimiz ile paylaşıyoruz.” diye konuştu.

THERMOBOX İLE GIDA GÜVENLİĞİNİ EN ÜST SEVİYEDE

Endüstriyel yemek üreten firmalarının pandemi sürecinde dikkat etmesi gereken konular da büyük önem arz ediyor. Ahmet Gürkaynak, bu konuda endüstriyel yemek sektörüne şu tavsiyelerde bulunuyor: “Bu süreçte hepimizin bildiği gibi en önemli unsur hava ile temas etmek. Biz kendimizi nasıl maske ve eldivenler ile koruma altına alıyorsak aynı şekilde gıdalarımızı da özellikle taşırken mümkün mertebede hava temasından kaçınmalıyız. Bu nedenle biz tüketicilerimize hava temasını önleyen sızdırmaz contalı kapaklı gastronorm küvetlerimizi, kilitli taşıma ve saklama kaplarımızı ve tabi ki özellikle mekan değiştirecekler için Thermobox’ı öneriyoruz. Bu ürünler ile gıda güvenliğini en üst seviyede sağlayarak gıdaları hem muhafaza edebilir hem de taşıma yapılabilir.”

Ahmet Gürkaynak, Plastport’u bu noktada diğer firmalardan ayıran avantajlar ve çözümlerini de şöyle sıralıyor: “Plastport ürün grupları özellikle günümüz pandemi şartlarında tüketiciler tarafından çok tercih ediliyor. Daha hantal ve ağır, temizliği daha detaylı yapılması gereken çelik ürünlerden ziyade plastik ürünler daha kolay sterilize edilen ve hafif olduğundan kullanımda avantaj sağlıyor. Tek kullanımlık ürünler maliyet açısından uzun vadede hem işletmeleri hem doğayı yorarken Plastport ürünleri işletmeler için sürdürülebilirliği sağlıyor.”

yurtiçi

Yukarı