Ana içeriğe atla

aaa

İŞ DÜNYASINDAN DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MESAJLARI

14.03.2019 - 11:36

E

KADIN ÇALIŞANLARIMIZ BİZİ DAHA DA GÜÇLENDİRİYOR
Esra Batkın (İnoksan Genel Müdürü)

Öncelikle sektörümüze, daha sonra da şirketimize sevgiyle, merhametle ve azimle kadın eli değmesine öncülük etmekten dolayı gururluyum. İnoksan olarak bugün üretim ve üst yönetimde çalışan kadın sayımız oldukça fazla. Bu durum bizi daha da güçlendiriyor. Başarılı bir iş kadını, iyi bir anne, iyi bir eş, topluma karşı sorumlu bir birey olabilmenin yolu; sevgi, saygı ve anlayıştan geçiyor. Çalışan, üreten ve hayal eden tüm kadınlarımızın gelecek nesillere ve özellikle kız çocuklarımıza örnek olmalarını ve ilham verebilmelerini umut ediyorum. Tüm bunların yanı sıra toplumsal eşitliğin hak ettiğimiz seviyelere yükselmesini yürekten diliyorum. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlar, kadınlarımızın değerini anımsatan günlerin yaşatılmasını temenni ederim.

 

N
KADINLAR, BAŞARIYA DAHA KOLAY ULAŞTIRIR
Nuray Kaya Uzunal (KM Kayalar Mutfak  Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı)

Kadın yönetici olarak emin olduğum bir gerçeklik var ki kadınların iş hayatında geliştirdikleri ve sahip oldukları özellikler, çalıştıkları kurumları başarıya daha kolay ulaştırır. Takım çalışmasına yatkınlık, duygusal zekâ, çok yönlü düşünme ve iletişim yeteneği, kuşkusuz ki kadın çalışanların doğalında başarıyla yürüttükleri rollerdir.

 

D

ONLAR OLMAZSA EKONOMİK GELİŞME DE OLMAZ
Damla Alışan (Alışan Lojistik Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı)

Günümüzde kadınları dahil etmeden ekonomik gelişmeden bahsetmek mümkün değildir. Kadınların iş hayatına yaptıkları niteliksel katkılar, yarattıkları katma değer, işin başarısı açısından yadsınamaz derecede önem taşımaktadır. Birbirinden değerli çalışmalarıyla Alışan Lojistik’i ileriye taşımak için emek veren kadınlarımız başta olmak üzere, tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlar; kadınlarımıza aile ve iş yaşamında sağlık, başarı ve mutluluk dilerim.

 

G

KADIN-ERKEK EŞİTLİĞİ SAĞLANMALI
Gözde Yunus (Genom Yazılım Satış Pazarlama ve Finans Direktörü)

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün kutlandığı bu ayda kadına şiddetin her türüne son verilmesi, çocuk evliliklerinin önlenmesi, temel kadın-erkek eşitliğinin sağlanmasını temenni ediyorum.

 

C

TÜRK KADININA UMUT DOLU İSTİKBAL DİLİYORUM
Candan Akay (Akay Gelinlik)

43 senedir kadınlarımızın en mutlu gününü taçlandırmayı kendisine borç bilen Akay Gelinlik olarak bizler, özgür ve özgün kadınlara armağan edilen 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesi ile Türk kadınının çalışma azmi ve istikrarını tebrik eder, umut dolu bir istikbal dileriz.

 

L

LOJİSTİKTE BÜYÜK FARK YARATIYORLAR
Deniz Çokcoş Sezer (DKV Euro Service  Türkiye Ülke Müdürü)

Kadınlar, sahip oldukları güçlü önsezileri, sabırlı yapıları, iyi birer dinleyici olmaları, olaylara pratik ve çözüm odaklı yaklaşmaları, rekabet veya mücadele yerine iş birliği üzerine kurulu bir iletişimi benimsemeleri nedeniyle lojistik sektöründe büyük fark yaratıyorlar. Sektörde daha çok kadının istihdam edilmesi için şirketlerin toplumsal cinsiyet eşitliğini ve çeşitliliğini destekleyen İK politikalarını benimsemeleri ve kurumsallaşmaları gerekiyor.

 

F

KADINLAR POZİTİF AYRIMCILIKLA DESTEKLENMELİ
Feyza Altunbaş (Tonino Lamborghini Türkiye ve Magnifilex Türkiye Genel Müdürü)

Biz kadınların her gün özenle, pozitif ayrımcılıkla desteklenmeleri gerektiğini düşünüyorum.  Hayatın can damarı olan,  doğumdan ölüme kadar yaşamın her alanında desteğini ve şefkatini fedakârca hiçbir karşılık beklemeden veren, eğiten, yetiştiren, yarınları bugünden şekillendiren kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlarım.

 

D

ÜRETMEK KADININ DOĞASINDA VAR
Didem Öztanık (ITT Lojistik Genel Müdürü) 

Evrende üreten her şey canlıdır ve enerjiktir. Kadının da dünyaya bu denli duygu, renk ve ahenk katmasının sebebi, üretken olmasıdır. Kadın insan üretir, kadın süt üretir, kadın sevgi üretir... Adil olmayan koşullarda iş üretir, emek üretir. Cinsiyeti onun hem prangası hem de sıçrama tahtasıdır. Toplumların, kültürlerin, geleneklerin yarattığı o pranga ancak güçle kırılır. Kadının bu gücü keşfetmesi için sadece özüne ve doğasına kulak vermesi yeterlidir. Kadının gücü yine kadın olmasındadır. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nüz kutlu olsun.

 

S

KADININA SAYGI GÖSTERMEYEN TOPLUMDA HUZUR OLMAZ
Saffet Erbaş (ZAO Organik Makyaj Genel Müdürü)

Sadece 8 Mart ‘ta hatırlanacak bir varlık değildir kadın. Yaşadığı tacizi, tecavüzü, çileyi, eziyeti görmek, duymak zorundayız. Farkındalığımızın artması gereken gündür 8 Mart. Kadın; anadır, eştir, evlattır, kardeştir, candır! Kadını eğitirseniz gelecek nesli eğitirsiniz. İnsanlığın devamı için olmazsa olmazdır. Kadınına saygı göstermeyen, onun kıymetini bilmeyen bir toplumda huzur beklenemez. Atatürk’ün “Dünyada her şey kadının eseridir.” sözünün altını çizmek isterim. Tüm kadınların eşit ve özgür olabildiği  günler  diliyorum.

 

TT

TÜM EMEKÇİ KADINLARA SEVGİLER
Özlem Çolak (Paperwork Satış Müdürü) 

Emeğin değeri hiçbir şeyle ölçülmez... Dünya üzerindeki bütün emekçi kadınların 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutlarım. Sevgilerimle...

arf

Yukarı