Ana içeriğe atla

http://www.alltrans.com.tr/

İstihdam seferberliğine Astor’dan büyük destek

16.03.2017 - 10:01

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başlattığı ‘istihdam seferberliği’ ne katılım çığ gibi büyüyor. Seferberlik kapsamında yakın zamanda iş dünyasından 1.1 milyon yeni istihdam sözü geldi. Bu kapsamda Türkiye’nin dünya devleri ile mücadele eden firması ASTOR Transformatör son 2 ayda bünyesine 100 yeni çalışan istihdam etti. Böylelikle çalışan sayısını yaklaşık yüzde 30 arttıran ASTOR, 150 milyon liralık yeni fabrika yatırımı ile dolaylı olarak da yaklaşık 150 kişiye istihdam sağlıyor, fabrika tamamlandığında 700 kişiye istihdam sağlanacak.

150 milyon liralık yeni fabrika yatırımı ile başta çevre ülkeler olmak üzere Dünya’nın 58 ülkesine yaptığı ihracatı arttırmayı hedefleyen Astor, yurt içinde de TEİAŞ’ın ve TEİAŞ ile iş birliği içinde olduğu özel firmaların da ihtiyacını yerli üretimle karşılayacak. Fabrikanın 2017 yılında üretime başlaması bekleniyor.

Astor AŞ Genel Müdürü Enver Geçgel, yeni yatırımları ile ilgili yaptığı açıklamada; “Biz Astor olarak başarımızı Ar-Ge çalışmaları ile kendimizi sürekli geliştirmemize, üretim kapasitesini arttırmamıza ve sadece yurt içinde değil yurtdışında da konumlandırmamıza borçluyuz. Bu nedenle şirket kültürümüze uygun şekilde büyüme ve gelişmeye ara vermeden devam ediyoruz” dedi. 

HEDEF 700 KİŞİYE İSTİHDAM

Ankara’da kurulu mevcut fabrikalarının 2012 yılında hizmete girmesine rağmen 4 yıl gibi kısa bir süre içerisinde ikinci fabrika ihtiyacı doğmasının Astor’un büyüme hızını gösterdiğini belirten Enver Geçgel; “Astor şu anda yeni personel alımı ile 480 kişilik çok büyük bir aile oldu. Aylık 2000 adet dağıtım transformatörü üretim kapasitesi ile Türkiye’de 1, dünyada ise ilk 5 üretici arasında yerini alan Astor, yeni fabrikanın devreye girmesi ile Türkiye’de satış pazarını arttırmak, dünyada ise daha üst sıralara taşınmak hedefine hızla ilerliyor. Bizim bu artış ile hedefimiz ülkemizin ithalat oranını azaltmaya yönelik hamlesine katkı sunmak ve ihracatını arttırarak ülkeye döviz girişi sağlamak. Bunların yanı sıra kademeli olarak yeni fabrikamızda 700 kişiye istihdam sağlayarak, istihdam seferberliğinde üzerimize düşeni yapmaya çalışıyoruz. Bu sayede çalışanlarımız ve aileleri, oluşacak tedarikçi firmalarımızda istihdam edilecek yeni çalışan ve aileleri ile bölgemizin ve ülkemizin sosyoekonomik hayatına olumlu yönde katkı sağlayacağız” açıklamalarında bulundu.

GALATA

Yukarı