30 Kasım 2023
Beşyol Mahallesi 1.İnönü Caddesi 18/8 Küçükçekmece İstanbul
Tesis Yönetimi

Kat maliklerinin yaşam kalitesini artıracak hizmetler sunuyoruz

“Ayrıcalık yaratarak yönetiyoruz” felsefesiyle yaşam kalitesini artıracak hizmetler sunan TSS Yönetim, site ve apartmanlarda yaşanan hukuki sorunlara da sunduğu çözümlerle huzurlu bir yaşam alanının tesisinde büyük rol oynuyor. TSS Yönetim Genel Müdürü Seçil Pamukçuoğlu ile bir araya geldiğimiz Kasım sayımızda hukuki hizmetlerinin detaylarını konuştuk.

Modern toplu yaşam alanlarında güveni ve huzuru tesis etmek adına ayrıcalıklı bir yönetim misyonuyla TSS Yönetim olarak sunduğunuz hizmet politikanızdan bahseder misiniz?

Günümüzde insanların alışık oldukları bir yaşam biçimi ve buna bağlı davranış şekilleri vardır. Modern toplu yaşam alanlarında bu davranış ve alışkanlıkları bir üst seviyeye çıkarmak, daha üst seviyede modern, huzurlu, güvenli, mutlu bir yaşam standardı tesis etmek TSS’nin ana misyonlarından biri olup; “ayrıcalık yaratarak yönetiyoruz” felsefesinin hayata geçiş şeklidir. Bu standartları yakalamak için, öncelikle empati duygusunu yaşamak, ben olsaydım ne yapardım yerine biz olsaydık ne isterdik olgunluğu ile yaşanacak olaylar ve durumlar için empati yapılmalı; hayata geçirilecek konuların da önüne, arkasına bakmak ve tesis yönetim planları ve tüm T.C. Kanunlarına bağlı kalmak, saygılı olmak koşulları ile tüm ekibimizle yenilik ve değişimleri kovalamak, hayata geçirmek şirketimizin hizmet politikası olarak belirlenmiştir.

Site ve apartmanlarda yaşanan hukuki sorunlar başlıca nelerdir, bu sorunları minimuma indirmek amacıyla tesis yönetimi hizmetleriniz arasında yer alan hukuki işlemlerinizle sorunların çözümünde nasıl bir rol üstleniyorsunuz?

Apartman ve site yönetimlerinde hukuki sorunlar uygulamada büyük önem taşıyan meselelerden birisidir. Bu alanda çok fazla hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmeti talep edilir. Çünkü toplu yaşam alanlarında olağan hayatın sağlıklı bir şekilde ilerlemesi çok önemlidir. Buralar her şeyden önce kişilerin oturduğu yerlerdir. Öncelikle her bir kat maliki mülkiyet hakkı dolayısıyla mülkiyetin sağladığı bütün hak ve yetkilere sahiptir.

Ancak; her bir kat maliki veya bağımsız bölümü kullananların da yönetim planları, kanunlar ve yöneticiliğin belirlediği kurallar çerçevesinde uyması gereken sorumlulukları vardır. Burada ortaya çıkan en büyük sorun fikir ile bilgi çatışması olarak karşımıza çıkmasıdır. Sorunların çözümü öncelikle bilginin doğru okunması ve hukuk kurallarının doğru özümsenmesidir.

Bu konuda; TSS’nin rolü, yasalar çerçevesinde en doğru bilgi ve kuralı, yönetimini üstlendiği tesislerde yetkin hukuk danışmanları desteğinde idame etmesi, kişileri doğru bilgilendirme ile hukuk çerçevesinde hareket etmesidir. Bu çerçevede TSS, apartman ve sitelerde yönetimin özelliklerine, hukuki olarak takip edilmesi gereken rutin işlere, malik ve kiracıların hak ve yükümlülüklerine, apartman ve site yönetiminin hak ve yükümlülüklerine, yönetim planına ve düzenli toplantılara, uygulamada görülen problemlere ve bu alanlarda genel olarak hukuki desteğin gerekliliğine tam ve dönülmez bir şekilde uymaktadır.

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

TSS’de; tesis-site yönetim ve işletim hizmetlerinin her boyutunda, bütünsel ve müşterilerimizin her ihtiyacını karşılayabilecek, yaşam kalitesini artıracak hizmetleri en ekonomik biçimde ve farklılık yaratarak sunmak başlıca hedeftir.

• Sürekli müşteri memnuniyeti sağlamak,

• Çalışanlarımızın moral değerini yüksek tutmak,

• Kanunlara uymak ve ahlaki değerlere bağlı çalışmak,

• Yenilikleri ve teknolojiyi takip etmek,

• Tesis güvenliği, emniyetli çalışma şartları ve çevre korunması konularında hassasiyet göstermek,

• Firma kalite farkını ortaya koymak, bizim için çok önemlidir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir