28 Şubat 2024
Beşyol Mahallesi 1.İnönü Caddesi 18/8 Küçükçekmece İstanbul
Ekonomi Öne Çıkarılanlar Son Dakika

KİRADA, HACİZDE YENİ DÜZENLEMELER GELİYOR

Beştepe’de Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay başkanlığında Adalet Bakanlığı’nın çalışma toplantısı yapıldı. Toplantıda haciz, kira, ortaklığın giderilmesi, kat mülkiyeti ve komşu hakkıyla ilgili pek çok düzenleme görüşüldü.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay başkanlığında Adalet Bakanlığı’nın düzenleme ihtiyaçlarına yönelik çalışma toplantısı yapıldı.

Toplantıya, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, AKP TBMM Grup Başkanı İsmet Yılmaz, AKP Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, AKP Genel Sekreteri Fatih Şahin, AKP İstanbul Milletvekili Abdullah Güler, AKP Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç ile ilgili kurum ve kuruluşların yetkilileri katıldı.

Toplantıda; konutta haczin hakim kararıyla yapılabilmesi ve alacak miktarını aşacak şekilde haciz yapılamaması, kira, ortaklığın giderilmesi, kat mülkiyeti ve komşu hakkıyla ilgili uyuşmazlıkların dava şartı arabuluculuk kapsamına alınması, taşınmazın devrine veya taşınmaz üzerinde sınırlı ayni hak kurulmasına ilişkin uyuşmazlıklarda arabuluculuğa gidilebilmesi, ‘uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanmak’ suçundan hükümlü olanların ceza infaz kurumunda tedavi ve rehabilitasyon programlarına katılmasının zorunlu hale getirilmesi, yeni avukatların 5 yıla kadar baro aidatlarının ödeme şartının kaldırılması, ‘göçmen kaçakçılığı’ suçuna ilişkin cezanın ağırlaştırılması gibi konular değerlendirildi. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir