14 Haziran 2024
Beşyol Mahallesi 1.İnönü Caddesi 18/8 Küçükçekmece İstanbul
Filo

KOMATSU, dünya standartlarını Türkiye’de de uygulayarak gücüne güç katıyor

Türkiye’de Marubeni Dağıtım ve Servis tarafından temsil edilen Komatsu, yakıt tüketimiyle verimli ve güçlü ürünleriyle “İş Makinalarının Yeni Çağı”nı başlatmasının ardından, “Platinum Distribütörlük” ve “Sertifikalı Revizyon Merkezi” gibi uluslararası disiplinleri karşılayan satış sonrası hizmetleriyle her daim müşterilerinin yanında olduğunu hissettiriyor.

Türkiye’de Marubeni Dağıtım ve Servis tarafından temsil edilen, yeni nesil makinalarıyla “İş Makinalarının Yeni Çağı”nı başlatan Komatsu, kendi geliştirip ürettiği ekskavatör, yükleyici, greyder, dozer ve kaya kamyonu gibi pek çok alanda Japon mühendisliğinin sınırlarını zorluyor. Düşük egzoz emisyonları ve yakıt tüketimleriyle doğal hayatın sürdürülebilirliğine ve kaynakların korunmasına yardımcı olan yeni Komatsu modelleri, azaltılan gürültü seviyeleriyle de hem operatörler hem de faaliyet alanlarındaki diğer çalışanların konforunu artırıyor. Komatsu’daki en gelişmiş güvenlik ve konfor teknolojileri de sahadaki tüm iş ortaklarının emniyetini de garanti altına alıyor.

Platinum Distribütörlük

Komatsu’nun Avrupa’daki 48 distribütörü içerisindeki sadece 4 adet Platinum Distribütörden biri olan Marubeni Dağıtım ve Servis, dünyanın en iyi Komatsu standartlarını sunan ülkeleri arasına Türkiye’yi dahil ederek oldukça önemli bir konuma 2023 yılı Nisan ayında ulaştı. Japon Komatsu’nun, titiz üretim ve servis disipliniyle değerlendirdiği bu unvana, etkili servis ve yedek parça operasyonu, 6S düzeni ve yüksek müşteri memnuniyeti sonuçlarıyla ulaşılabiliyor. 

12 Sertifikalı Revizyon Merkezi’nden 2’si Türkiye’de

Marubeni Dağıtım ve Servis’in bir diğer uluslararası başarısı; dünyada benzeri 12 adet olan “Certificated Rebuilt Center” yani “Sertifikalı Revizyon Merkezi”ne sahip olması. Şirketin “Ankara Teknik Merkez” ve “İstanbul Teknik Merkez” ismindeki 2 ayrı merkeziyle bu uluslararası başarıya ulaşabilmesi, küresel ölçekte Türkiye’nin iş makinaları sektöründeki konumunu daha da değerli kılıyor. Bu sertifikayı alabilmek için yüksek servis standartları, 6S düzeni ve revizyon yapılan ekipmanların da test edilebilmesi gibi gerekliliklerin karşılanması gerekiyor. Bu merkezlerde revize edilen motor, aktarma, ekipman, vb. komponentler sayesinde makinanın hem garanti süresi hem de kullanım ömrü uzuyor.

İş makinalarının yeni çağı

Komatsu’nun “Yeni Nesil” makinaları, tüm modellerin gücünü ve verimliliğini, kullanıcılardan yana geliştirilmesini sağladı. İleri teknoloji motor gücüne sahip Komatsu yeni nesil iş makinaları, Marubeni Dağıtım ve Servis’in ayrıcalıklı hizmetleriyle, kullanıcılarını kazançlı çıkaracak güvenilir bir iş ortağı oluyor. Yeni nesil iş makinaları, %20’ye varan yakıt tasarrufu sağlayarak işletme maliyetlerini düşürürken, operatör kabinlerinde konforu en üst seviyeye taşıyor. Komatsu ürünleri, 3 yıl/6.000 saat komponent uzatılmış garanti, 3 yıl/6.000 saat (12 adet), her 500 saatte bir ücretsiz bakım, 1.000 saatte bir klima filtreleri değişimi ve her 500 saatte bir hava filtre değişimi gibi pek çok bakım avantajını da barındırıyor. Türkiye genelinde alanında uzman 650 kişilik kadrosu, 31 yetkili servisi ve sahada toplam 145 mobil servis aracı ile Komatsu iş makinaları ve maden makinelerine yedek parça, bakım ve onarım hizmetini aralıksız sunuyor.

Marubeni Dağıtım ve Servis güvencesiyle

Japonya merkezli Marubeni Corporation iştiraki olan Marubeni Dağıtım ve Servis A.Ş., 1983’ten günümüze Türkiye’de faaliyetlerini yürüten Komatsu’yu ülkemizde temsil ediyor. Ülkemizde birçok inşaat, maden ve yol projesine damga vuran Komatsu iş makinalarının Türkiye’nin yanı sıra Azerbaycan ve Gürcistan pazarlarına da satış ve satış sonrası hizmetlerini Marubeni Dağıtım ve Servis yürütüyor.