24 Mayıs 2024
Beşyol Mahallesi 1.İnönü Caddesi 18/8 Küçükçekmece İstanbul
Lojistik Son Dakika

LİMA LOGISTICS, DÜNYA PAZARINDA
ADINDAN SÖZ ETTİRİYOR

Yepyeni başlangıçlarla, esnek ve dinamik hizmet anlayışını ilke edinerek, dört ortak tarafından kurulan Lima Logistics, Bursa merkezli yerel firma olmaktan çıkarak uluslararası hizmet servislerini genişleten ve büyüyen, yenilikçi bir marka haline geldi.

Lima Logistics başta hava yolu olmak üzere karayolu, deniz yolu, demir yolu, intermodal, ekspres kurye, fuar ve etkinlik lojistiği alanlarında hızlı, güvenli ve ekonomik çözümler üretiyor. İhracat ve ithalat çift yönlü olarak tüm uluslararası sevkiyatların istenilen yere zamanında ulaşması için uzman kadrosuyla 7/24 çalışıyor. Lojistik hizmet kavramını “proje, yöntemler ve operasyon” olarak üç aşamada irdeleyen şirket, hizmetin yapısı ve mevcut durumun analizi gibi temel gereksinimleri belirledikten sonra, müşteriye özel tasarladığı operasyonun aşamalarına geçiyor. Dünya pazarında yer edinebilecek bir marka olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Lima Logistics, Bursa’dan başlayan yolculuğunu şu an İstanbul, İzmir ve Milano ofisleri ile Eskişehir, Ankara, Denizli, Adana ve Bükreş acenteleri ile sürdürüyor

Şirketin hava kargo departmanında; genel kargo ve bozulabilir kargo taşımacılığı hizmetlerinin yanı sıra uçucu kurye (on board) hizmeti, kargo uçağı kiralama (charter) hizmeti ve zaman öncelikli otomotiv servisi ön plana çıkıyor. Deniz yolu alanında; FCL ve LCL servislerinin dışında gabari dışı proje taşımaları göze çarpıyor. Karayolunda; tedarikçi araçlarının dışında öz mal dorseleri ve minivan ekspres servisi ile Avrupa pazarında adından söz ettiriyor. Lima’nın bilinmesindeki en önemli hizmetlerden birisi de, fuar ve etkinlik lojistiği. Uluslararası fuar sevkiyatlarının istenilen yere zamanında ulaşması için uzman bir fuar ekibiyle çalışan şirket, geçici veya kati ihracat, gümrükleme, depolama, fiziksel dağıtım süreçlerine son derece hakim durumda

Lima Logistics, çalışan hakları ve kanunlarla uyumlu, dürüstlük ve bağlılık ilkelerine sadık, adalete önem veren, bilgiye ve teknolojiye değer veren, sürekli yenilik prensibini kabul eden, iş sağlığı ve güvenliği sorumlulukları dahilinde iş süreçlerini şekillendiren, çalışanlar için nitelikli ve etkisi ölçülebilir eğitim ve gelişim fırsatları sunan bir İK politikası uyguluyor. Ofislerindeki %38’lik kadın istihdam oranıyla hem kadınların insana yakışır iş fırsatlarına erişimini sağlıyor hem de toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda farkındalık yaratıyor. Şirketin İK yönetimindeki amacı; verimlilik ve yetenek kazanımı sağlamak, yetenekleri elde tutmak, çalışan deneyimini artırmak, geri bildirim yapısını güçlendirmek ve Lima Logistics kültürünü şirket çalışanlarına, müşterilerine, tedarikçilerine ve tüm paydaşlarına yaymak.

Lima Logistics, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası tarafından verilen “Bursa İlk 250 Büyük Firma” sertifikasına, çalışanları tarafından layık görülen “Great Place to Work” bağlılık ve memnuniyet sertifikasına ve Hizmet İhracatçıları Birliği’nin açıkladığı “Yük Taşımacılığı ve Lojistik Hizmetler” kategorisinde 33.’lük sertifikasına sahip.

Şirket ayrıca, 2021 yılında kendi adıyla kurduğu “Lima Spor Kulübü” ile gençlerin erken yaşta tüm hayatları boyunca kullanacakları yetkinlikleri kazanmalarını, hem fiziksel hem de mental anlamda sağlıklı sporcular olarak yetişmelerini hedefliyor. Lima Spor Kulübü, profesyonel sporcu veya sporu hayatının bir parçası haline getirmiş bireyler yetiştirirken, bireysel farkındalık yaratarak “Lima vizyonu” ile eğitim, iş ve özel hayatlarına +1 değer katıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir