Ana içeriğe atla

autorola

Lojistik

UTİKAD YÖNETİMİNE ADAY OLAN “GEÇMİŞTEN GELECEĞE” EKİBİ İDDİALI: LOJİSTİK SEKTÖRÜNDE HEDEF 100 MİLYAR DOLARI AŞMAK

12.11.2020 - 09:50

UTİKAD yönetimine aday olan “Geçmişten Geleceğe” ekibi, seçildikleri takdirde hayata geçirecekleri projelerini açıkladı. Dr. Kayıhan Özdemir Turan, ekip adına yaptığı konuşmada, dünya ölçeğinde yapılan çalışmalarda lojistik sektörünün GSYH içerisindeki payının ortalama yüzde 13 olarak kabul edildiğini belirtti.  Bu varsayımdan hareketle Türkiye’deki lojistik sektörünün ekonomik büyüklüğünün 100 milyar doları aşması için çaba harcayacaklarını kaydetti.

TEKNOLOJİK ALTYAPIMIZLA PANDEMİ SÜRECİNDE EN İYİ HİZMETİ SUNDUK

12.11.2020 - 09:28

Galata Taşımacılık CEO’su ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Vittorio Zagaia ile pandemi sürecini konuştuk. Pandemiden önce başlattıkları teknolojik dönüşümün, bu süreçte kendilerine en büyük avantajı sağlayan unsur olduğunun altını çizen Zagaia, “Dijitale yatırım yapan firmalar, bu dönemi daha rahat atlatıyorlar.” dedi.

HOROZ LOJİSTİK İLE DSV ARASINDA DEV İŞ BİRLİĞİ

21.10.2020 - 09:43

Türkiye’deki yatırımlarını hızlandıran Danimarkalı DSV Lojistik, Horoz Lojistik ile güçlerini birleştirdi. Anlaşma kapsamında, iki şirket yurt içi komple taşıma alanında iş birliği yaptı. Firma temsilcileri, sektörde daha rekabetçi bir ortamın oluşmasını ve büyümeyi hedefliyor.

TÜRKİYE’NİN YERLİ VE MİLLİ TEK KLAS KURULUŞU: TÜRK LOYDU

21.10.2020 - 09:39

Yerli ve milli savunma sanayi, son yıllarda önemli atılımlar gerçekleştirirken, bu dev projelerin klaslanmasında Türk Loydu’nun imzası bulunuyor. Türk Loydu’nun savunma sanayinde üstlendiği rolü Türk Loydu Yönetim Kurulu Başkanı Cem Melikoğlu ile konuştuk. Melikoğlu’nun yaptığı değerlendirmeler şöyle:

 

YURTİÇİ KARGO’DAN BİNLERCE KİŞİYE İŞİNİ KURMA FIRSATI

28.07.2020 - 14:01

Kargo sektörünün en eski ve en büyük şirketi olan Yurtiçi Kargo’nun hayata geçirmeye hazırlandığı projeler için resmi başvurular bayramdan sonra başlıyor. Aracı olanlara kendi işini kurma fırsatı; mahalle esnafına da ek gelir sağlayacak olan YK Plus projesi için geri sayım başladı. Tüm başvurular resmi web sitesi üzerinden toplanacak. Herkes oturduğu yerden başvurusunu yapabilecek.

‘ÖZEL KARGO UÇAĞI’ İLE EN HIZLI ÇÖZÜMÜ ÜRETİYORUZ

16.07.2020 - 11:23

MertAir Genel Müdürü Erdinç Ertemel, pandemi sürecinde talep patlaması yaşandığını söyledi. Bu dönemde müşterilerin kendi kargoları için özel kargo uçağı tahsis ettiklerini belirterek, en hızlı biçimde kargoların sevkiyatlarını gerçekleştirdiklerini anlattı. Ertemel’in sorularımıza verdiği cevaplar şöyle:

KAPILAR TİCARETE AÇILDI

05.06.2020 - 09:27

Pandemi nedeniyle bir süredir kapalı olan başta Habur ve Gürbulak olmak üzere İran ve Irak’a açılan gümrük kapıları yük taşımacılığına açıldı.

Subscribe to Lojistik

autorola

Yukarı