8 Aralık 2023
Beşyol Mahallesi 1.İnönü Caddesi 18/8 Küçükçekmece İstanbul
Lojistik

LOJİSTİK SEKTÖRÜNÜN HER TÜRLÜ ULAŞIMMODELİNDEN FAYDALANMAKTAYIZ

Master Global Lojistik CEO’su Mehmet Oğuz Yılmaz ile Ocak sayımızda keyifli bir röportaj gerçekleştirdik. Yılmaz; evden eve taşımacılığın, müşterinin Türkiye’deki evinde paketleme ambalaj aşamasından başlayıp, Türkiye çıkış gümrüklemesi ve varış ülkesi giriş gümrüklemesi ile devam edip varış adresinde eşyaların eve taşınması, kurulumu ve çöplerin alınması ile son bulan bir süreç olduğunu ve A’dan Z’ye tüm hizmetleri verdiklerini belirtti.

Master Global Logistics olarak müşterilerinize sunduğunuz hizmet ve servisleriniz neler?

Master Global Lojistik şirketinin uluslararası evden eve taşımacılık hizmeti markası MGL International moving olarak müşterilerimize, Türkiye’de herhangi bir şehirden dünyada herhangi bir ülkede başka bir şehre taşınmaları sürecinde şehir içinde veya yurt içinde olduğu gibi tam kapsamlı evden eve taşımacılık hizmeti vermekteyiz.

Müşterilerinize sunduğunuz evden eve taşımacılık hizmetinizin detaylarından bahseder misiniz, sektörde bu hizmet çerçevesinde sizi farklılaştıran ve tercih edilirliğinizi artıran faktörler nedir?

Uluslararası evden eve taşımacılık hizmetimiz, müşterimizin Türkiye’deki evinde paketleme ambalaj aşamasından başlayıp, Türkiye çıkış gümrüklemesi ve varış ülkesi giriş gümrüklemesi ile devam edip varış adresinde eşyaların eve taşınması, kurulumu ve çöplerin alınması ile son bulmaktadır. Bu taşımalar için lojistik sektörünün her türlü ulaşım modelinden faydalanmaktayız. Karayolu, demiryolu, denizyolu, havayolu ve intermodal çözümlerle dünyanın her noktasına ulaşım sağlamaktayız. Yılda ortalama 150 müşteri taşıyan şirketimiz müşterilerinin % 80’ini beyaz yakalı profesyonel iş insanları oluşturmaktadır. Yurt dışında bulunan birkaç organizasyon üyeliğimiz bize müşterimizin taşınmak istediği dünyanın herhangi bir ülkesinde ve şehrinde lokal işlemleri yapacak bir network sağlamaktadır. Merdiven altı çokça firma barındıran ve çokça mağdur müşterisi olan sektörümüzde bizi tercih edilir kılan öncelikle %99 müşteri memnuniyeti oranımızdır. Dünyadaki tüm rakiplerimizden bizi ayıran başka bir unsur ise eşyaların müşteri evinde paketlenmesi aşamasında kullanılan eşyaya özel ambalaj malzemeleri ve eşyaların özel bir yazılım aracılığıyla etiketlenmesi ve arka planda yazılımın online eşya listesi oluşturmasıdır.

Uluslararası eşya taşıma hizmetinizde uyguladığınız sigortanın kapsamı nedir?

Türkiye’de ev eşyasına tam kapsamlı koruma sağlayan bir sigorta şirketi olmadığından sigorta hizmetini Amerika’daki bir sigorta şirketinden almaktayız. Tüm taşımalarımızda eşyaların ilk ambalaj, demontaj aşamasından varıştaki eve taşıma ve kurulum aşamasına kadar olası hasar ve kayıpları kapsama alan kişiye özel sigorta poliçesi düzenlemekteyiz. Poliçemiz beyan esasına dayalı olup olası hasarları müşterinin en başta eşyasına verdiği değer üzerinden teminat altına almaktadır.

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

Eşyalarının uluslararası taşınması sürecinde depolama hizmetine ihtiyaç duyan müşterilerimize 1.500m2 alanda kişiye özel bölmelerde kilitli depolama hizmeti sunmaktayız.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir