Ana içeriğe atla

http://www.alltrans.com.tr/

AND Genel Kurul Toplantısı yoğun katılımla yapıldı

05.04.2017 - 09:51

Ağır Nakliyeciler Derneği (AND) 1. Olağan Genel Kurul toplantısını 01 Nisan 2017 Cumartesi günü Greenpark Otel’de yoğun bir katılım ile gerçekleştirdi.  Tamer Erdoğan, Genel Kurul’da oy birliği ile Yönetim Kurulu Başkanlığına seçildi. Toplantıya, Karayolları Genel Müdürlüğü Ulaştırma Güvenliği ve Kontrol Şube Müdürü  H. Hüsnü İlgün’de katıldı.

26 Kasım 2016 tarihinde 13 kurucu üyenin bir araya gelmesi ile kurulan ve kısa adı AND olan Ağır Nakliyeciler Derneği, 01 Nisan 2017 tarihinde 1. Olağan Genel Kurul Toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda Yönetim Kurulu Başkanlığına Seçilen Tamer Erdoğan, derneğin geçmiş dönem faaliyetlerinden bahsetti. Tamer Erdoğan konuşmasında şu ana kadar olan faaliyetlerden bahsederek " İlk çalışmalarımıza 2014 yılında UND çatısı altında Özel Yükler Çalışma Grubu olarak başladık. Karayolları Genel Müdürlüğü ve Karayolları Düzenleme Genel Müdürlüğü ’nün de katıldıkları toplantılar yaptık.  Kadir Has Üniversitesi ile birlikte “Ağır ve Havaleli Yük Taşımacılığı” yönetmelik çalışması yaptık. Bu çalışmamıza UND ve VİNÇDER destek verdiler. Yine bu çalışma kapsamında, 3 -12 Şubat 2015 Tarihinde Karayolları Genel Müdürlüğü’nden katılan 5 kişilik bir Heyet ile birlikte Almanya Karayolları-Hollanda Karayolları ve Faymonville fabrikasını ziyaret ettik. 23 Şubat 2015 tarihinde bu ülkelerden toplanan tüm bilgiler çevrilerek rapor haline getirildi ve KGM’ye sunduk. 21 Mart 2015 tarihinde Kadir Has Üniversitesi – UND ve Vinçder’in katılımları ile bir Çalıştay gerçekleştirdik.12 Nisan 2016 tarihinde Yönetmelik Taslağımızı Karayolları Genel Müdürlüğü’ne teslim ettik. Derneğin kuruluşunu gerçekleştirdikten sonra 16 Aralık 2016 tarihinde ise ICA ile Üçüncü Köprü geçişleri hakkında toplantı yaptık. 22 Mart 2017 tarihinde yönetmelik çalışmalarının durumunu konuşmak üzere Trafik Güvenliği Dairesi Başkanı Gençağa Karakaş ile görüşme gerçekleştirdik. 29 Mart 2017 tarihinde İşletmeler Daire Başkanı Enver İskurt ile otoyollara giriş ve 3. Köprü geçişleri hakkında görüşmeler gerçekleştirdik. Aslında sektör olarak, dernek olmadan önce birçok faaliyet gerçekleştirmiştik. Derneğimizi kurduktan sonra bu faaliyetleri kaldığımız yerden, AND çatısı altında yapmaya devam ettik" şeklinde bir özet açıklamada bulundu. 

Konuşmasının devamında ise Başkan Tamer ERDOĞAN, gelecek dönemde yapacakları faaliyetleri; Dernek Faaliyetleri, Sektörel Çalışmalar, Eğitim, Basın ve PR, Fuar/Kongre ve Lobi Çalışmaları gibi başlıklar altında sektör temsilcilerine anlatma fırsatı buldu.

Başkan  Erdoğan önümüzdeki 2 yıl boyunca sektörü temsil edecek olmaktan gurur duyacağını ifade etti. "Üyeleri sektör için önem arz eden firmalardan oluşan AND, yeni dönemde sektöre dair sorunların çözümünde faaliyetlerini hız kesmeden sürdürme gayreti içerisinde olacaktır. Sektörün temas ettiği tüm bakanlıklar, müsteşarlıklar ve ilgili genel müdürleri ile görüşmelerin gerçekleştirip, sektör açısından önemli konular ile ilgili özel çalışmalarla, üyelerine ve sektöre faydalı olmayı planlıyoruz" diye belirten ve gelecek dönem faaliyetlerine konuşmasında yer veren AND Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan, “Bizlere güvenerek, bu görevi layık görmenizden ötürü derneğimiz ve yönetim kurulu adına teşekkürlerimizi sunarız” ifadeleri ile konuşmasını sonlandırdı.

AND 1. Olağan Genel Kurul Toplantısına, Kadir Has Üniversitesi Yrd. Doç. Dr. Ömer Faruk Görçün, Faymonville ’den  Kaan Gözler, MAN Kamyon Türkiye’den Kadri BAŞARAN ve KGM Ulaştırma Güvenliği ve Kontrol Şube Müdürü H. Hüsnü İlgün de sunum ve konuşmaları ile toplantıya  katkı sağladılar.

Ulaştırma Güvenliği ve Kontrol Şube Müdürü  H. Hüsnü İlgün konuşmasında; Karayolları Genel Müdürlüğü olarak yapmış olduğu ve sektörü ilgilendiren çalışmalardan kısaca bahsetti. Sonrasında ise kurulan Ağır Nakliyeciler Derneğinin sektöre hayırlı olmasını diledi.

Kadir Has Üniversitesi’nden Yrd. Doç. Dr.  Ömer Faruk Görçün konuşmasında, yapılan yönetmelik çalışması hakkında detaylı bilgi verdi. Bu yönetmelik taslağının AB normlarında bir çalışma olduğunu ve kabul edilmesi durumunda, sektörün birçok probleminin ortadan kalkacağının bilgisini verdi.

Genel Kurul'a sponsor olarak destek veren Faymonville ve MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş. yetkilileri de sektör temsilcilerine yeni ürünlerini tanıtma fırsatı buldular.

Programın son kısmında Genel Kurul'a sponsorlukları ile destek olan Faymonville ve MAN Kamyon Türkiye’ye plaket verildi. Vinçder Yönetim Kurulu Başkanı  Ramazan Midilli de  AND'nin Geçici Yönetim Kurulu üyelerine plaket verdi. Daha sonra ise 1. yılında AND üyesi olan firmalara plaket ve sertifikaları yönetim kurulu tarafından takdim edildi.

Program aile fotoğrafının çekilmesi ile birlikte sonlandı. AND’nin yeni yönetimi aşağıdaki şekilde oluştu.

YÖNETİM KURULU ASİL

1.      TAMER ERDOĞAN

2.      SAMET GÜRSÜ

3.      SELÇUK GÖRMEZOĞLU

4.      YASİN BAYRAKTAR

5.      EYÜP EKİN

YÖNETİM KURULU YEDEK

1.      RASİM ÖZYURT

2.      MUHARREM CANLI

3.      FEVZİ ZAFER

4.      ZİHNİ YILDIRIM

5.      KEMAL KÜÇÜK

DENETLEME KURULU ASİL

1.      FİLİZ BOZAT

2.      FERDİ BUDAK

3.      MUHAMMET KÜÇÜK

DENETLEME KURULU YEDEK

1.      ÖMÜR MEDETOĞLU

2.      MUSTAFA BAŞ

3.      ERCAN GÜNDÜZ

yurtiçi

Yukarı