Ana içeriğe atla

http://www.alltrans.com.tr/

AVRUPA’YI TÜRKİYE’YE BAĞLIYORUZ

15.12.2016 - 11:36

Rail Cargo Lojistik Türkiye Satış Müdürü Pervin Altındağ, “Düzenli olarak her hafta 3 gün çıkış yapan karşılıklı intermodal blok trenlerimiz ile Avusturya, Almanya, Macaristan, Çek Cumhuriyeti ve Polonya’yı hem ekonomik hem de çevre dostu bir yöntemle Türkiye’ye bağlıyoruz” dedi.

Rail Cargo Lojistik Türkiye Satış Müdürü Pervin Altındağ, demiryolu ve diğer taşımacılık yöntemlerini kullanarak tüm Avrupa ülkelerine taşımacılık hizmeti verdiklerini söyleyerek, “Ana firmamız Rail Cargo, Avusturya’nın gelişmiş acente ağı sayesinde müşterilerimize düzenli bilgi akışı sağlıyor. Oluşturduğumuz servis standardı sayesinde müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmaya çalışıyoruz.  Düzenli olarak her hafta 3 gün çıkış yapan karşılıklı intermodal blok trenlerimiz ile Avusturya, Almanya, Macaristan, Çek Cumhuriyeti ve Polonya’yı hem ekonomik hem de çevre dostu bir yöntemle Türkiye’ye bağlıyoruz” dedi. 
2015 yılı başından beri devam eden blok trenler ile otomobil taşımacılığı konusunda önemli tecrübeler edindiklerini belirten Altındağ, “Rail Cargo Lojistik Türkiye olarak hem operasyonel işleyiş hem de araçların son noktaya taşınmaları konusunda gelişim sağladık. Mevcut potansiyelimizi artıracak yeni girişimlerde bulunmak ve sonuna yaklaştığımız 2016 yılı boyunca devam eden projemizin 2017 yılı içinde de yeni anlaşmalarla beraber gelişerek devam etmesini sağlamak en önemli hedeflerimizden birisi olacak” diye konuştu. 

SÜRDÜRÜLEBİLİR ÇEVRE STANDARTLARI
Rail Cargo Lojistik olarak uzun vadeli ekonomik başarıların ancak sosyal sorumluluk, toplum ve çevreye duyarlılık ilkeleri sayesinde gerçekleşebileceğinin bilincinde olduklarına değinen Altındağ, “Müşterilerimiz de çevresel sorumluluklar konusunda bizlerle aynı düşünüyorlar ve demiryolu taşımacılığının çevreye duyarlı, ekonomik ve en temiz yöntem olduğu konusunda bizimle hemfikirler. 
Lojistik hizmetleri karbon salınımını ortaya çıkaran en önemli kaynaklarından birisi. Sürdürülebilir çevre standartları ve ekonomik bir çözüm olması açısından oluşturulan intermodal demiryolu sistemlerimiz sayesinde uluslararası karayolu taşımacılığına alternatif yeşil lojistik çözümlerini müşterilerimizin düzenli kullanımına sunuyor ve haftanın belli günleri çıkış yapan karşılıklı intermodal seferler ile sürdürülebilir çevre standartlarına uygun hizmet ile alternatif yaratabiliyoruz” şeklinde konuştu.  
Rail Cargo Lojistik’in prensip edindiği standartlar ve kurumsal yapı içerisine entegre edilmiş çevre politikaları sayesinde aldığı ISO 14001 sertifikası ile yeşil taşımacılık ve sürdürülebilir çevre politikaları sorumluluğunu eğitimli personeli ile daha ileriye taşıdığına işaret eden Altındağ, “Sürdürülebilir çevre standartları ve yeşil lojistik gibi kavramlar birçok firma tarafından incelenmiş ve standart olarak benimsenmiştir. Teknolojik gelişmeler ve yeni iletişim imkanları sayesinde bu önemli kavramları kurumsal yapılarının önemli prensiplerinden biri olarak kabul eden firma sayısı her geçen gün daha da artıyor. Rail Cargo Lojistik hem ISO 14001 standartları hem de ana aktivitesi olan Demiryolu taşımacılığının kendi içinde yarattığı karbon emisyon ekonomisi sayesinde ‘Yeşil Lojistik’ ve ‘Yeşil Yol Haritası’ gibi kavramların tam ortasında bulunuyor. Rail Cargo Group çevre ve sosyal sorumluluk prensipleri doğrultusunda hareket eden ve yatırımlarını bu önemli değerleri referans alarak sürdüren bir firma, ama en önemlisi çevre bilinci ile donatılmış eğitimli Rail Cargo Group çalışanları sürdürülebilir başarının anahtarının sürdürülebilir çevre olduğunu çok iyi biliyorlar” dedi. 

GALATA

Yukarı