Ana içeriğe atla


BANNER

BARSAN GLOBAL LOJİSTİK’TEN REKOR KAMYON ALIMI

11.04.2018 - 17:49

Barsan Global Lojistik, Mercedes-Benz Türk’ten gerçekleştirdiği 500 adetlik kamyon alımıyla sektörün rekorunu kırdı. Mercedes-Benz Türk, bugüne kadar bin 350 adet kamyon sattığı Barsan’a Türkiye’nin en yüksek adetli teslimatını gerçekleştirerek bir ilke imza attı.

Mercedes-Benz Türk, Türkiye tarihinin en büyük kamyon teslimatını, Barsan Global Lojistik’e 500 adet Actros çekiciyle gerçekleştirdi. Teslimat, bu tarihi iş birliğine özel ‘Havada, Karada ve Suda’ konseptiyle yapıldı. Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen törende bir araç Haliç üzerinde suda, bir araç havada, bir araç ise karada sergilendi. Teslimat törenine Mercedes-Benz Türk İcra Kurulu Başkanı Süer Sülün, Kamyon Satış ve Pazarlama Direktörü Bahadır Özbayır, Kamyon Filo Satış Grup Müdürü Haluk Burçin Akı ev sahipliği yaptı. 
Mercedes-Benz Türk İcra Kurulu Başkanı Süer Sülün, “Türkiye tarihinin en büyük kamyon teslimat törenine imza atıyoruz. 500 adetlik bu dev teslimat törenimizin ana temasını Mercedes-Benz’i dünya çapında bir marka yapan üç kollu yıldızının anlamı üzerine kurduk. Daire içine alınmış üç kollu bir yıldız gibi görünen bu sembol, motorlu araçların evrenselliğini ve insanlığın ‘havada, karada, suda’ olabildiğince hızlı ve güvenli mobilize olabilmesini en yalın haliyle anlatıyor. Mercedes-Benz Türk olarak biz de bu felsefe doğrultusunda yıldızımızın her daim başarıyla her yerde, havada, karada ve suda var olması için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Barsan’ın 500 adetlik kamyon yatırımı, aynı zamanda Türkiye’nin geleceğine de yapılan önemli bir yatırımdır.” dedi.

İŞBİRLİĞİMİZ ARTACAK
Barsan Global Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Çaptuğ da “Dinamik ve hızla büyüyen yapımızı yenilikçi, teknolojiyi iyi kullanan yatırımcı kimliğimize borçluyuz. Mercedes-Benz Türk ile uzun yıllardır devam eden işbirliğimizin hedeflerimiz doğrultusunda artarak devam edeceği inancındayım. Bizi bir araya getiren 500 adetlik filo alımının Türk ekonomisine, Türk lojistik sektörüne ve şirketlerimize hayırlı olmasını diliyorum.” şeklinde konuştu. 

2012’DEN BERİ 1350 KAMYON 
Barsan Global Lojistik, filosunu büyütürken tercihini bir kez daha Mercedes-Benz’den yana kullandı. 2012’de 100, 2013 ve 2014’te toplam 300, 2015’te 450 ve 2018’de 500 adetlik teslimatla Mercedes-Benz Türk’ün Barsan Global Lojistik’e son 6 yılda teslim ettiği araç sayısı 1350 adede ulaştı.
Barsan Global Lojistik, teslim aldığı 500 adet Mercedes-Benz kamyon için yaklaşık 50 milyon Euro yatırım yaptı. Teslim edilen kamyonların tamamı 225 bin beygir gücüne denk geliyor. Tüm kamyonlar dizildiğinde 400 metre çapında bir Mercedes-Benz yıldızı oluşturulabiliyor ve bu kamyonlarla bir futbol sahasının tamamı doldurulabiliyor. 
 

arf

Yukarı