Ana içeriğe atla

http://www.alltrans.com.tr/

Bitkisel yağ taşımacılığı uzmanlık gerektiriyor

09.11.2017 - 10:00

Çavuşoğlu Nakliyat Genel Müdürü Zafer Çavuşoğlu, Çavuşoğlu Nakliyatı diğerlerinden ayıran özelliğin araçlarının sadece bitkisel dökme yağ taşıyor olması olduğunu belirterek, “Bitkisel yağ taşımacılığı ayrı bir uzmanlık gerektiren ve üzerinde titiz bir şekilde çalışılması gereken bir konudur. Bu anlamda bu işi uzmanıyla çalışmak çok daha uygun maliyet ve istenilen kalite sonucunu sağlıyor” dedi.

İŞİN UZMANIYLA ÇALIŞMALISINIZ
Çavuşoğlu Nakliyat’ı sorduğumuz Zafer Çavuşoğlu   “Çavuşoğlu Nakliyat 1988 yılında İzmir’de kuruldu. Bugün yaklaşık yedi bin metrekare alan üzerine kurulu tesisi ve müşteri taleplerine uygun 115 araçlık filosu ile hizmet veriyor. Filomuzda bulunan araçlar, taşınan her ürün farklı bir tip tank ihtiyacı doğurduğu için, farklı gruplara ayrılmış ve ürüne uygun olarak tasarlanmıştır. Araçlarımız, izoleli krom tanklardan oluşmakta olup bazıları karıştırıcılı, bazıları ısıtıcılıdır.
Bizi rakiplerimizden ayıran özellik, araçlarımızın “sadece bitkisel dökme yağ” taşıyor olmasıdır. Bununla birlikte, ürün sağlığını korumak adına araçlara büyük yatırımlar yapılması gerekiyor. Bitkisel yağ taşımacılığı ayrı bir uzmanlık gerektiren ve üzerinde titiz bir şekilde çalışılması gereken bir konu. Bu anlamda bu işi uzmanıyla çalışmak çok daha uygun maliyet ve istenilen kalite sonucunu sağlıyor” dedi.

“TANKERLERİN TEMİZLİĞİ EN HASSAS KONU”
Tankerlerin temizliğinin, bu işteki en hassas konu olduğunu dile getiren Çavuşoğlu “Piyasada gıda taşımacılığı yaptığını iddia eden bununla birlikte aynı tankerlerle kimyevi madde de taşıyan firmalara rastlamanız büyük olasılık. Yağ sanayicilerinin büyük bir kısmı taşıma işinin sadece ticari boyutunu göz önüne alıyor, kalite için gereken özeni göstermiyor, devletin de bu konu ile alakalı yaptırımları yok maalesef.
Bırakın kimyevi madde taşımayı, taşıdığınız farklı bir tür yağın bile diğer bir yağı yüklemeden önce tamamen temizlendiğinden emin olmak zorundasınız. Bu durum da bu işte uzman olmayı gerektiriyor.
Kuruluşumuzdan bu yana sadece ‘nasıl daha iyi yaparız?’ sorusunun cevabını aradık. Sürekli geliştik, şimdi alanımızda önde gelen firma olduk ve hala öğreniyoruz… Amacımız tam müşteri memnuniyeti sağlamak ve biz bu işi çok önemsiyoruz. Bu yıl için büyük yatırım planlarından ziyade, taleplere göre araç üst ekipmanlarında ve tesis alt yapımızda değişiklikler yapıyoruz. Önümüzdeki yıl için ise altyapı yatırımlarımızı bitirme ve beş yaşını doldurmuş olan çekicilerimizi yenileme planlarımız var” dedi.

GALATA

Yukarı