Ana içeriğe atla

FFF

DİJİTAL TAKOGRAFTAN VERİ İNDİRME PROBLEMİNE KESİN ÇÖZÜM

14.11.2018 - 12:05

SEYİR MOBİL YÖNETİM KURULU BAŞKANI YAKUP KÜÇÜK: “DİJİTAL TAKOGRAFTAKİ VERİLER, 2018’DE GELİŞTİRDİĞİMİZ SYR FM10 İLE ARAÇ TAKİP CİHAZI DIŞINDA BİR CİHAZA GEREK KALMADAN UZAKTAN OTOMATİK OLARAK İNDİRİLEBİLİR.”

Seyir Mobil, uluslararası nakliyecilerin ve yöneticilerin son zamanlardaki en büyük sorunlarından biri haline gelen dijital takograftan veri indirme problemini son cihazı SYR FM10 ile kesin olarak çözdü. Seyir Mobil Yönetim Kurulu Başkanı Yakup Küçük, “Piyasanın en yeni ve en güvenilir ürünü olan SYR FM10, tek cihaz ve tek sim kartı ile sektörün tüm sorunlarına çözüm niteliğinde.” diyor.
Uluslararası Karayolu Taşımacılığı Yapan Taşıtlarda Çalışan Personelin Çalışmalarına İlişkin Avrupa Anlaşması (AETR) ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın yayımlamış olduğu Karayolu Taşıma Yönetmeliği’ne göre, her 25 günde sürücü bilgilerinin, her 90 günde de araç bilgilerinin indirilerek bakanlık otoritelerine sunulması gerekiyor. Seyir Mobil müşterilerinin artık bunu düşünmesine hiç gerek yok. Çünkü hangi ülkede olursanız olun, sistem sizin için takograf verilerini otomatik olarak indiriyor.

MÜŞTERİLERİMİZ FAZLA MALİYETTEN KURTULUYOR
Seyir Mobil, araç takip ve filo yönetim sistemleri alanında kurulmuş bir teknoloji firması. Kurucusu nakliyeci olduğu için tüm altyapı ve geliştirme aşamalarında nakliyeci öngörüsüyle hareket ediliyor. Bu durum da muhtemel açıkların çok daha önce fark edilip çıkabilecek sorunlara anında çözümler getirmelerini sağlıyor. Seyir Mobil Yönetim Kurulu Başkanı Yakup Küçük, “Filo Yönetim Sistemi; araçların yakıt, bakım, trafik cezaları ve diğer tüm masraflarının takibini yapıp muayene, sigorta, kasko gibi belirli sürelerde yenilenmesi gereken periyodik işlemleri de kullanıcıya hatırlatan bir sistem. Müşterilerimiz, sistem sayesinde periyodik işlemlerde gecikme sonrası çıkan fazladan maliyetten kurtuluyor.” diyor.

SORUNLARA HEMEN ÇÖZÜM ÜRETECEK ALTYAPIMIZ VAR
Kendilerini öne çıkaran en büyük farklılığın lojistik sektöründen gelmeleri olduğunu belirten Yakup Küçük, “Bir firmayla iletişime geçtiğimizde hemen sorunlarına çözüm üretebilecek altyapıya sahibiz. Deposu sabotaja mı uğramış, aracı yüzde kaç yakıt yakmış bu tarz sorularının hepsini yanıtlayabilirim. Diğer araç takip firmalarına nazaran lojistik sektöründeki tecrübemizin avantajlarını müşterilerimizin anlık sorunlarına minimal çözümlerimizle göstermekteyiz.” diye konuşuyor.
Uluslararası taşımacılıkta son zamanlarda sıklıkla yaşanan en büyük sorunun dijital takograftan veri indirmek olduğunu ifade eden Küçük, “Verilerin indirilmesi, saklanması gerekiyor. Ürünlerimiz ve çözümlerimiz sayesinde dijital takograf verilerini kayıpsız ve zahmetsiz bir şekilde indiriyoruz.” açıklamasını yapıyor.

DORSELERİ İZLEYEN CİHAZ DA ÜRETTİK
Seyir Mobil’in, özellikle dijital verilerin otomatik indirilmesi konusunda pazardaki en yenilikçi firma olduğunun altını çizen Küçük, dorselerin izlenmesi için ürettikleri ‘NTS’ adlı cihazdan da bahsediyor: “Cihazımız, günde bir konumla iki yıl giden bir batarya ömrü sunuyor. Onun haricinde dorseye takılıysa ve çekiciyle eşleşiyorsa otomatik şarj edilebiliyor. Dorse haricinde konteyner, paletli malzeme, tren, yat gibi birçok kullanım alanı da bulunuyor.”

arf

Yukarı