Ana içeriğe atla


BANNER

FİLO YATIRIMLARINA DEVAM...

16.11.2016 - 14:52

Günaydın Group Yönetim Kurulu Üyesi Erol Günaydın, filo yatırımlarının sürekli devam ettiğini vurgulayarak, “Bin 500 özmal aracımız var. 2016 yılında toplamda 10 milyon liralık bir yatırım bütçesi kullandık. Bu yıl da 10 milyon liranın üzerinde yatırım hedefliyoruz” dedi.

Günaydın Group Yönetim Kurulu Üyesi Erol Günaydın, İstanbul - İzmir arasında yapımı devam eden otoyol ve Kemalpaşa Lojistik Köy Projesi ile İzmir’in lojistikte altın çağını yaşayacağını söyledi. Günaydın Group olarak filo yatırımlarının sürekli devam ettiğini bilgisini veren Günaydın, “Yeni araç kullanmak hem yükün güvenliği hem de yakıt ve bakım masrafları açısından ekonomik anlamda verimlilik sağlıyor. Geçen yıl istihdamımızı yüzde 20 oranında artırdık. Bin 500’ü aşkın personel çalışıyor. Bin 500 özmal aracımız var. 2016 yılında toplamda 10 milyon liralık bir yatırım bütçesi kullandık. Bu yıl da 10 milyon liranın üzerinde yatırım hedefliyoruz. Ülkemizin gelecekte büyüyeceğine inanıyor ve güveniyorum, çok güçlü olacağız” şeklinde konuştu.
Günaydın, lojistiğin hızla büyüyen bir sektör olduğunu ve firmaların da artık 2’nci kuşak lojistiğe yöneldiğini söyleyerek, “Türkiye’de lojistik hizmetlere olan trend büyüyor. 2015 yılında Günaydın Group olarak yüzde 25 oranında büyüdük. Bir önceki yıla göre daha düşük fakat ekonomik büyümeye oranla iyi bir ivme yakaladık” dedi.

“DEMİRYOLU TAŞIMACILIĞININ ÖNEMİ ARTIYOR”
Şu anda en yaygın olarak kullanılan karayolu taşımacılığının tek başına yeterli olmadığını, demiryolu taşımacılığının öneminin arttığını belirten Günaydın, taşınan yükün bir kısmının raylı sisteme geçmesinin operasyonel maliyet anlamında avantaj sağlayacağına dikkat çekti.
Günaydın, sözlerine şöyle devam etti: “Demiryolu, karayolunun alternatifi değildir. Fakat demiryolu, karayolunun üzerindeki yükü hafifletebilir. Gelişmiş ülkelerde de ağırlıklı olarak karayolu kullanılır. Ülkemizde demiryolu taşımacılığının geliştirilmesi ve devlet eliyle desteklenmeye devam etmesi gerekiyor. Türkiye’nin gelişimi açısından demiryolu taşımacılığı bir eşik niteliği taşıyor. Şu anda demiryolunda uygulanan tarifeler doğru değil, rekabetçi de değil, karayoluna göre geride kalıyor. Demiryolu taşımacılığı Türkiye’nin geleceğinde olmazsa olmaz diye düşünüyorum. Bu nedenle Günaydın Group olarak Denizli ve Aydın’da yatırımlar gerçekleştirdik. Demiryolu ağı eğer düz bir hat üzerinde ilerliyorsa sıkıntı yok. Fakat coğrafi koşullar nedeniyle yol uzuyorsa bu durum maliyetlere de yansıyor. Demiryolu hem ekonomik hem de ticareti kolaylaştırması açısından güvenli bir yöntem. Ülkemizin farklı noktalarında da kara terminallerimizi artırmak istiyoruz” diye konuştu.

ULAŞIMDA ENTEGRE MOD SİSTEMİ
Lojistiğin kara, hava, deniz ve demiryolu modlarının kendine özgü avantajlar sunduğunu söyleyen Günaydın, ulaşımın farklı modlarını entegre eden sistemlerin uygulanması gerektiğini vurguladı.

arf

Yukarı