Ana içeriğe atla

http://www.alltrans.com.tr/

Hopaport, 2017 hedeflerini yükseltti

10.05.2017 - 16:06

Hopaport, 2017 yılında tank ve LPG terminalini ulusal ve uluslararası sektörün hizmetine sunuyor.

Hopaport bünyesinde bulundurduğu çok farklı terminallerle sektörün ilgi odağı olmaya devam ediyor. Kara, deniz ve hava liman kapıları sektöre her türlü hizmeti en kısa sürede verebilen Hopaport’ta tecrübeli personel ile tüm elleçlemelerin de en kısa sürede sona erdirilmesi amaçlanıyor.
Son yıllarda Hindistan, Japonya ve K. Kore’den gelen proje kargo yüklerine ev sahipliği yapan Hopaport, 2017 yılı hedefleri arasına Tank ve LPG terminalini en verimli şekilde kullanılmasını koydu. Toplam kapasitesi 32 bin ton olan 6 adet tanktan oluşan terminalde her türlü kimyasal ve sıvı petrol türevlerini depolamak mümkün. Bunun dışında 2016 yılı başlarında yapımına başlanan ve yılsonunda yapımı tamamlanan LPG terminalinde her biri 210 m3 kapasiteli 2 adet tank ve aynı anda 6 dolum kolu ile 6 tankere dolum yapabilecek sistemin kurulumu tamamlandı.
Hopaport tank terminalinde son sistem yangın koruma sistemi kuruldu ve 2017 yılı başından itibaren de bu sistemin daha güvenilir noktaya taşınması için ek çalışmalara başlandı. Bu kapsamda alev detektörleri, ihbar panelleri, köpük sistemi gibi ekipmanlarla donatım çalışmaları da tamamlanma aşamasına geldi.

ÖZER: YATIRIMLARIMIZA DEVAM EDİYORUZ
Hopaport Genel Müdürü Meriç Burçin Özer, hedeflerinin ulusal ve uluslararası sektöre en güvenli bir şekilde tank terminalini de sunmak olduğunu ifade ederek, “Biz hiçbir masraftan kaçınmayarak yatırımlarımıza devam ediyoruz. Bu kapsamda tank terminalimizde modernleştirme çalışmalarını yaptık. Ek güvenlik tedbirleri yatırımlarımızı da tamamlama aşamasına geldik. Hopaport tank terminalimiz 2017 yılında sektörün hizmetine sunuldu. LPG Terminali yapım çalışmaları tamamlandı, gerekli izinler alındı, kalan birkaç bürokratik işlemin tamamlanmasının ardından işletici firma tarafından 2017 yılı ortasında hizmete açılması planlanıyor. Hopaport olarak; ülkemiz ekonomisine katkı sunmak, bölgemiz, ilimiz ve ilçemiz için istihdam yaratmak ve yaratılan bu istihdamın başta nakliye sektörü olmak üzere bir sinerjiye dönüştürerek komple kalkınmada ön ayak olma gayreti içinde çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz” dedi.

GALATA

Yukarı