Ana içeriğe atla

http://www.alltrans.com.tr/

Horoz’dan 5 kıtada entegre lojistik çözümler

12.06.2017 - 17:21

Horoz Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Taner Horoz, lojistik sektöründe 5 kıtada, 105 ülkede, 601 noktada entegre lojistik çözümler ürettiklerini ifade etti.

Müşterilerinin ihtiyaç duyduğu tüm lojistik hizmetlerini, entegre bir şekilde sunarak, özel çözümler üretebilen Horoz Lojistik’in bu yıl 75. yılını kutladığını söyleyen Horoz Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Taner Horoz, 2016 yılını gerek karlılık gerekse ciro olarak hedefleri doğrultusunda tamamladıklarını kaydetti. 2016 yılında cirolarının 675 milyon TL olarak gerçekleştiğini belirten Horoz, “Sektörün lider firmalarından biri olarak, her yıl olduğu gibi bu yıla da büyük hedeflerle başladık. Horoz Lojistik olarak hedefimiz Türkiye’nin büyümesiyle doğru orantılı ilerliyor. Ancak temelde, Türkiye’nin büyümesinin yaklaşık iki buçuk, üç katı büyümeyi kendimize hedef koyuyoruz. Hedeflerimizde her zaman büyümenin yanı sıra, daha fazla katma değer üretebileceğimiz projelere yoğunlaşmak bulunuyor. Büyüme kadar, dönüştürme hedeflerimiz ve uygulamada daha kompleks işlere geçme hedeflerimiz var. Horoz Lojistik olarak iş süreçleri kompleks olan firmalarla daha çok ilgileniyoruz. Çünkü bu işlerde katma değer yaratabiliyor, problem çözme kabiliyetimizi ortaya koyabiliyoruz. Bu sayede işe deneyimimizi katabiliyor, uzmanlığımız çerçevesinde dizayn ve planlama anlamında katkı sağlayabiliyoruz” dedi. 

“ÜRÜN ÇEŞİTLİLİĞİMİZ OLDUKÇA GENİŞ”
Grup olarak ürün çeşitliliklerinin oldukça geniş olduğuna değinen Horoz, “Ürünlerimizi gerek Anadolu’da gerekse yurtdışında daha geniş bir müşteri kitlesine ulaştırmayı planlıyoruz. Bu yıl da yatırımlarımıza devam edeceğiz. Bizim yatırım şeklimiz; genel olarak yeni işlere, yeni coğrafyalara girmeye ve oraya servis ulaştırmaya yönelik oluyor. 
Bu yıl yurtiçi taşımacılık alanında e-ticaret hizmetimizle ön plana çıkıyoruz. Dünyayı 24 saat açık küresel bir pazar haline dönüştüren internetin sahip olduğu imkanlar, e-ticaret aracılığıyla işletmelere fayda sağlarken, müşteriler için de hızlı ve kaliteli bir hizmet anlamına geliyor. 75 yıl gibi derin bir geçmişi ardımıza alarak yeni yatırımlarımız ile son kullanıcıların adreslerine kadar yapılan ürün teslimini devreye koyduğumuz e-ticaret sistemiyle en kısa sürede ve başarıyla yerine getiriyoruz” diye konuştu.


 

yurtiçi

Yukarı