Ana içeriğe atla

http://www.alltrans.com.tr/

LİMA, İTALYA’DAKİ YATIRIMIYLA İHRACATA KATKI SAĞLIYOR

18.12.2020 - 17:22

Lima Lojistik Kurucu Ortağı Hamdi Bülbüldere ile 7 yıllık serüvenlerini konuştuk. Kısa zamanda yerel firma olmaktan çıkarak küresel firma olma yolunda ilerlediklerini belirten Bülbüldere, “İtalya’daki ofisimizle ülkemize döviz kazandırıyoruz. Katma değerli yeni servislerimizle İtalya-Türkiye ve Türkiye-Avrupa hava kargo trafiğini Covid-19 salgınının olumsuz etkilerine rağmen çift yönlü olarak hızlandırıyoruz.” dedi.

2013 yılında 4 ortak tarafından Bursa’da kurulan Lima Lojistik, yüzde 100 yerli bir firma olarak faaliyetlerine devam ediyor. Havayolu, denizyolu, karayolu ve uluslararası hızlı kurye taşımacılığı alanlarında hizmet veren Lima, Bursa merkezli olarak çıktığı yolda 5 yıl içerisinde İstanbul, İzmir, Eskişehir, Balıkesir, Denizli, Londra, Bükreş ve İtalya'da ofisler açtı. Önümüzdeki dönem İtalya ve Almanya’da yeni yatırımlar planlayan şirketin hizmetleri hakkında Lima Lojistik Kurucu Ortağı Hamdi Bülbüldere ile konuştuk.

LİMA ARTIK BİR DÜNYA MARKASI

Lima Lojistik’in 2013 yılında 4 ortak tarafından Bursa’da kurulduğunu belirten Şirket Kurucu Ortağı Hamdi Bülbüldere, 2020 yılında açılışını gerçekleştirdikleri İtalya Milano ofisleriyle Türkiye’nin hizmet ihracatına katkı sağladıklarını söyledi. Lima markasıyla yüzde 100 yerli sermayeli firma olarak lojistik sektöründeki faaliyetlerine devam ettiklerini belirten Bülbüldere, “Kısa zamanda yerel firma olmaktan çıktık, artık küresel firma olma yolunda ilerliyoruz. İtalya’daki ofisimizle ülkemize döviz kazandırıyoruz. Katma değerli yeni servislerimizle İtalya-Türkiye ve Türkiye-Avrupa hava kargo trafiğini yeni tip korona virüs (Covid-19) salgınının olumsuz etkilerine rağmen çift yönlü olarak hızlandırıyoruz” dedi.

Geçtiğimiz yıllarda başta otomotiv sektörü olmak üzere tekstil, yaş meyve sebze ve medikal sektörlerindeki önemli kuruluşlarla yaptıkları anlaşmaların büyümelerine katkı sağladığını belirten Bülbüldere, “Türkiye’de adından söz ettiren büyük kuruluşlarla yüksek hacimli kontratlar imzaladık. Dünyanın neresinde üretilirse üretilsin tüm otomotiv yedek parçaları, kumaşlar, gıda ürünleri, medikal malzemeler ve her sektörün ihtiyaç duyabileceği üretim malzemeleri 24 saatten daha kısa bir sürede müşterilerimize ithalat ve ihracat servislerimizle ulaşıyor” diye konuştu.

OTOMOTİV VE MEDİKAL ÜRÜN LOJİSTİĞİNDE İDDİALIYIZ

Çin’de ortaya çıkan ve kısa sürede tüm dünyayı etkisi altına alan pandeminin sivil havacılık sektörüne etkilerini değerlendiren Hamdi Bülbüldere, şu ifadeleri kullandı: “Türk havacılık sektörü Covid-19 salgınından en fazla etkilenen sektörlerden birisi oldu. Salgın nedeniyle tüm dış hat yolcu uçuşları uzun süre iptal oldu ve hava kargo taşımacılığında kullanılan uçakların optimizasyonlarında sıkıntılar yaşandı. Uçakların büyük bölümü Türkiye’nin muhtelif havalimanlarında park haline çekildi ve her zaman hareketli olan havalimanlarında alışık olmadığımız görüntüler ortaya çıktı.”

Pandemi etkisiyle hava kargo taşımacılığının ciddi bir krizle karşı karşıya kaldığının altını çizen Bülbüldere, “Lima olarak; salgın kaynaklı kriz durumundan taşıdığımız ürünlerin çeşitliliğini geliştirerek çıkabildik. Bugüne kadar çok fazla taşımadığımız maske, eldiven, önlük, solunum cihazı vb. medikal sağlık ürün taşımalarıyla krizin olumsuz etkilerini hafifletebildik. Pandeminin 2021 yılının ilk 6 ayında dünya ekonomisine etki etmeyi sürdüreceğini düşünüyoruz. Yılın ikinci yarısıyla birlikte normalleşme sürecine geçmeyi ve tüm dünyada hareketlenme olmasını umuyoruz.” ifadelerini kullandı.

E-TİCARET LOJİSTİĞİNDE YENİ BİR AÇILIM HEDEFLİYORUZ

Havayolu, denizyolu, karayolu, fuar lojistiği, proje taşımaları ve uluslararası hızlı kurye taşımacılığı alanlarında hizmet verdiklerini dile getiren Hamdi Bülbüldere, 2021 yılında e-ticaret lojistiğinde iddialı bir konuma gelerek KOBİ’lere destek olmayı hedeflediklerini kaydetti. E-ticaret alanındaki ihtiyaçların hız, rekabet avantajı yaratma, esneklik ve sorun çözme olduğunun altını çizdi ve ekledi: “Bugüne kadar hizmet verdiğimiz tüm taşıma alanlarında başarılı olduğumuzu gösterdik. Uluslararası arenadaki yaygın acente ağımız, Lima’nın tüm dünyada markalaşmasını sağladı. Müşteriler karşısında bilinilirliğimiz arttı ve bize yeni iş kapıları açıldı. 2021’de hizmetlerimiz arasına e-ticaret lojistiğini eklemeyi planlıyoruz.”

HER ZAMAN İNSANA VE PROJEYE YATIRIM

Sektörde araç ve depolama tesisi yatırımı yapmadan sadece insana ve projeye yatırım yaptıklarını söyleyen Hamdi Bülbüldere, Bursa merkezli olarak çıktıkları yolda 6 yıl gibi kısa bir zaman içerisinde İstanbul, İzmir, Eskişehir, Balıkesir ve Denizli’de ofisler açtıklarını dile getirdi. Bülbüldere, her geçen gün sayıları artan satış ve operasyon ekipleriyle birlikte yeni projeler üzerinde çalışmayı sürdürdüklerini, iş geliştirmeye yönelik yatırımlar yaparak yurtiçi ve yurtdışında yeni pazarlara ulaşmayı hedeflediklerini sözlerine ekledi.

GALATA

Yukarı