Ana içeriğe atla

http://www.alltrans.com.tr/

LOJİSTİKTE ANADOLU HAREKETİ...

15.11.2016 - 14:07

Batu International Logistics, 2017 yılındaki yatırım planlarında Anadolu’ya yatırımı ilk sıraya aldı. Birçok farklı şehirde şubeleşmeye gidecek olan Batu International Logistics, depo yatırımı gerçekleştirecek.

Son yıllarda devletin yatırımcılara sunduğu teşviklerle, üretim Anadolu’ya doğru kaymaya başladı. Aynı zamanda Anadolu’daki önemli firmalar da büyük şehirlerdeki rakipleri ile yarışır hale geldi. Başta Konya olmak üzere, İç Anadolu Bölgesi sanayileşmenin yükseldiği bölgelerin başında geliyor. Bu yükseliş lojistik sektörünün de dikkatini çekti. 
Anadolu’daki sanayileşmeyi ve üretim artışını yakından takip eden Batu International Logistics, gelecek yıl yatırımlarını Anadolu’ya yapmaya hazırlanıyor. Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Taner Ankara, Anadolu şehirlerindeki organizasyonlarını güçlendireceklerini açıkladı.

ANADOLU’YA DEPO YATIRIMI
Türkiye’nin üretiminin ve ihracatının büyük bölümünü Marmara bölgesinden gerçekleştirdiğini dile getiren Taner Ankara, lojistik sektörünün de bu nedenle yatırımlarını ağırlıklı olarak bu bölgede yaptığını ifade etti. Ancak Anadolu’nun üretim merkezi haline gelmesiyle birlikte lojistik sektörünün de bu bölgeye kaymaya başlayacağını belirten Ankara, önümüzdeki dönemlerde Anadolu’da depo yatırımı planladıklarını açıkladı. Önümüzdeki yıl Anadolu’da şubeleşme anlamında da atılımlar yapacaklarını belirten Ankara, planları doğrultusunda bölgeyi iyi bilen şirketler ile kendi uzmanlıklarını birleştirerek know-how paylaşımına da gidebileceklerini vurguladı.

ÖNCELİKLİ HEDEF RAKAMLARI KORUMAK
2016 yılında ön görülmesi güç birçok durumun yaşandığını, birçok firmanın bu nedenle hedeflerini revize ettiğine dikkat çeken Ankara, 2017 yılında öncelikli hedeflerinin bir önceki yılın rakamlarını korumak olacağını sözlerine ekledi.

GALATA

Yukarı