Ana içeriğe atla

http://www.alltrans.com.tr/

“Lojistikte vakit nakittir”

09.11.2017 - 09:42

KOÇASLANLAR OTOMOTİV GENEL MÜDÜRÜ MESUT SÜZER: “HİZMET KALİTEMİZİ EN ÜST SEVİYELERDE TUTUP MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ ODAKLI ÇALIŞMAMIZ, BİR ARACI SATARKEN MÜŞTERİMİZE TÜM YANLARIYLA AKTARMAMIZ, İNŞAAT, HAFRİYAT, UZUN YOL ARAÇLARI GİBİ SEGMENTLERE HAKİM OLMAMIZ VE TEMSİL ETTİĞİMİZ RENAULT TRUCKS MARKASI KOÇASLANLAR OTOMOTİV’İ SEKTÖRDE ÖNE ÇIKARAN EN ÖNEMLİ ÖZELLİKLERDEN”

Koçaslanlar Otomotiv olarak, müşterilerinize sunduğunuz hizmetlerden bahseder misiniz?
Koçaslanlar Otomotiv, Renault Trucks yetkili bayii olarak müşterilerine satış ve servis hizmetleri sunmaktayız. Aynı zamanda bünyemizde Volvo Trucks’a da servis hizmeti sağlıyoruz. Güvenlik, yakıt ekonomisi, konfor gibi özelliklerin bir arada buluştuğu Renault Trucks sektörde en çok tercih edilen ağır vasıta markalarından. Bizler de bu özel araçları en uygun koşullarda müşterilerimize sunup, satıştan sonra da tüm hizmetlerde yanlarında oluyoruz. 

Koçaslanlar Otomotiv İstanbul bölgesinde yeni yatırımlar yapıyor. Bu yatırımlardan söz eder misiniz?
Koçaslanlar Otomotiv olarak Marmara Bölgesi’nde ciddi yatırımlarımız var. İstanbul Orhanlı şubemiz hizmete girmiş olup, Hadımköy şubemiz 15 Aralık 2017 tarihi itibari ile hizmete girecektir. Projelerimize her geçen gün yenileri eklenmekte ve bu projelerle müşterilerimize her an bir adım daha yakın olma çabası içindeyiz. İstanbul’un iki ayrı ucunda şubelerimizi hizmete açmamız da bu stratejinin somut bir örneği.  An itibariyle 3 ilde (Bursa, Kocaeli ve İstanbul)  plazalarımızda hizmet vermekteyiz. Renault Trucks markasını Koçaslanlar Otomotiv farkı ile Türkiye yollarında daha sık görmeye devam edeceksiniz. 

Lojistik sektöründe özellikle teknolojik dönüşümle birlikte yaşanan değişimleri bizlere kısaca anlatır mısınız? 
Günümüzde pek çok araç artık son teknoloji ile üretiliyor. Bu, markaların teknolojiyi yakından takip etmeleri ile oluşuyor. Bugün baktığımızda 5 yıldızlı otel konforunda uzun yol araçları ile karşılaşıyoruz. Aynı zamanda değişen maliyetler ile birlikte araçların yakıt ve satış sonrası maliyetlerinin de ön planda olduğu bir zaman içerisindeyiz. Buna uyum sağlayan firmalar ayakta kalacaktır. 

Koçaslanlar Otomotiv bu değişime ayak uydurmak ve hizmet kalitesini artırmak adına ne gibi çalışmalar yapıyor? Bu alandaki yatırımlarınız neler?
Teknolojinin bu denli ilerlemiş olması, üretici firmaları yeni arayışlara ittiği kadar bizim gibi yetkili bayileri de tetikliyor. Araçların değişmiş olması ile birlikte sizler de servis hizmetleri ve ekipmanlarınızı her zaman güncel tutmak zorundasınız. Biz Koçaslanlar Otomotiv olarak hizmet kalitemizi arttırmak adına öncelikle personelimizin eğitimine ve kalifiye olmasına önem veriyoruz. Alanında profesyonel kadromuz ile satış ve satış sonrası hizmetlerde her türlü desteği müşterilerimize en hızlı şekilde sağlayabiliyoruz. Servislerimizde ekipmanlarımızı her zaman teknolojiye ayak uydurabilecek şekilde ve en önemlisi de zaman israfı yapmayacak şekilde yeniliyoruz. Bir aracın sağlıklı bir şekilde tamir görmesini mümkün olan en az süreye indirgiyoruz. Çünkü lojistikte vakit gerçekten nakittir. Bunun bilincinde çalışıyoruz ve müşterilerimizi her konuda bilgilendirerek tüm işlemlerini sağlıyoruz. İstanbul’da yeni faaliyete geçen Orhanlı ve faaliyete geçecek olan Hadımköy servislerimiz de de Renault Trucks markasına yakışır şekilde, yüzde yüz müşteri memnuniyeti hedefimiz ile yolumuza devam ediyoruz. Bizler için başarının ölçü birimi yüksek cirolar değil, müşterilerimizin gülen yüzüdür.

Koçaslanlar Otomotiv gelecek planlamalarını hangi stratejiler doğrultusunda planlıyor? 
Koçaslanlar Otomotiv’in, gelecek planlamalarını her zaman uzun vadeli yapıyoruz. Sektörün getireceği yenilikler, avantajlar ve dezavantajları toplantılarımızda masaya yatırır, üzerlerinde konuşur ve müşterilerimize daha iyi ne verebiliriz sorularına cevap arayarak gelecek stratejilerimizi belirleriz. Aynı zamanda hizmet verdiğimiz bölgeler, piyasa hareketlenmeleri, belirli öngörüler eşliğinde bir bütün olarak ele alınır. Bu zamana kadar gelecekle ilgili planlama hedeflerimizde mutlu sona ulaştık diyebilirim. Dolayısıyla bu konuda doğru bir strateji izlediğimizi söyleyebilirim. Bir başka konu da müşteri memnuniyeti aramalarımız. Her geçen gün kendimizi daha da geliştirmek, eksik yanlarımız var ise görüp kapatmak, müşteri memnuniyetini maksimum seviyelere taşımak için bir MMA (Müşteri Memnuniyeti Arama) ekibi kurduk. Bu ekip, günün belirli saat aralıklarında Koçaslanlar Otomotiv’den hizmet alan müşterileri, kayıtlı cep telefonlarından arayarak müşteri memnuniyeti anketi düzenlemektedir. Bu ankete göre müşterilerimiz memnuniyet/memnuniyetsizliklerini 1 ile 10 puan arasında oylayarak değerlendirmektedir. Gelen puanlama, istek-öneri ve tüm geri dönüşler bizlere müşterilerimizi nasıl daha fazla memnun edebileceğimiz konusunda önemli ipuçları veriyor.  Bu ipuçları bile gelecek dönemlerimiz için strateji oluşturmamızda bizlere yardımcı oluyor. 

Sektörde birçok ciddi rakibiniz var. Koçaslanlar Otomotiv olarak sizi rakiplerinizden ayıran, öne çıkaran özellikler nelerdir?
Koçaslanlar Otomotiv öncelikle insana değer veren bir şirket. Resmin büyük tarafına bakacak olursak, işini iyi yapan her insan kendisine fayda sağladığı gibi, müşterilerine ve ülkesine de fayda sağlar. Biz bu yüzden ‘’Ülkemiz, Müşterilerimiz ve Şirketlerimiz Adına Toplam Fayda’’ isminde bir slogan oluşturduk.  Bu slogan bizim temel prensibimiz oldu. Dolayısıyla işimizi yaparken kendimize, müşterilerimize ve ülkemize toplam fayda sağladığımıza inanıyoruz. Bizi ayıran en büyük özelliğin bu olduğunu düşünüyorum.  Hizmet kalitemizi en üst seviyelerde tutup müşteri memnuniyeti odaklı çalışmamız, bir aracı satarken müşterimize tüm yanlarıyla aktarmamız, inşaat, hafriyat, uzun yol araçları gibi segmentlere hakim olmamız ve temsil ettiğimiz Renault Trucks markası Koçaslanlar Otomotiv’i sektörde öne çıkaran en önemli özelliklerden diyebilirim. 

yurtiçi

Yukarı