Ana içeriğe atla

http://www.alltrans.com.tr/

MARS LOGISTICS’TEN YATIRIMLARA DEVAM

12.06.2017 - 17:14

Mars Logistics Genel Müdürü Ali Tulgar, “Bu yılki hedef ve planlarımız doğrultusunda Temmuz ayında 30 milyon Euro’luk bir yatırımla Hadımköy’deki yeni lojistik merkezimizi hayata geçireceğiz. Türkiye’nin en büyük ve en genç olarak nitelendirilen filomuza da yenileme ve büyütme yatırımımız olacak” dedi.

Sektörünüz ve firmanız açısından geçmiş 10 yılı değerlendirdiğimizde nasıl bir tablo karşımıza çıkıyor? Gerek faaliyet gösterdiğiniz sektör gerekse firmanız hangi atılımları gerçekleştirdi?
Lojistik sektörü son 10 yılda global arenada adından daha fazla söz ettirmeye başladı. Her geçen gün de kalite standardını artırmayı sürdürüyor. Eskiden sadece ‘nakliyat’ ve ‘taşımacılık’ olarak tabir edilen mesleğimiz, şimdi üst düzey inovatif gelişmelerle değerini daha da artırdı. Ulaştırmanın ötesine geçen lojistik sektörü üzerine geliştirilen projeler, farklı sektörlerle yapılan iş birlikleri de sektöre ayrı bir önem kazandırmış durumda. Biz de bu hedef ve vizyonla her geçen yıl çıtayı yükseltmeyi kendimize misyon edinerek, çalışmalarımıza tüm hızımızla devam ediyoruz. 

Gerek sektör gerekse firmanızın geleceğe yönelik hedefleri ve beklentileri nelerdir? Sektörde teknoloji, Ar-Ge çalışmaları, yeni trendler ve yatırımlar anlamında ne gibi atılımlar ve gelişmeler yaşanacak?
Mars Logistics olarak, 2017 yılı ve ilerleyen dönemlerde de büyümemizi sürdüreceğimiz faaliyetlerimiz devam edecek. Geride bıraktığımız yıl boyunca filo ve depolarımıza önemli yatırımlar gerçekleştirmiştik. Bu yılki hedef ve planlarımız doğrultusunda Temmuz ayında 30 milyon Euro’luk bir yatırımla Hadımköy’deki yeni lojistik merkezimizi hayata geçireceğiz. Türkiye’nin en büyük ve en genç olarak nitelendirilen filomuza da yenileme ve büyütme yatırımımız olacak.
Sektörümüz açısından; İstanbul’da yapımı devam eden yeni havalimanı yatırımı, Çanakkale Köprüsü, otoyol yatırımları, demiryolunda iyileştirme çalışmaları Türkiye’nin bölgesinde daha da kuvvetli bir üs olması açısından önemli rol oynayacak gelişmeler olacak. Lojistik sektörüne yapılan yatırımlar Türkiye’yi 2023 hedefine biraz daha yaklaştırıyor.
Günümüzde doğa dostu ve çevreci lojistik kavramı ile yeni bir boyut kazanan lojistik sektöründe; zaman, iletişim ağı ve hız en önemli kavramlar olarak karşımıza çıkıyor. “Yeşil lojistik” kavramının giderek daha fazla önem kazanacağını ve sektör için önemli bir fırsat olduğunu düşünüyoruz. Tüm dünyada olduğu gibi artık Türkiye’deki nihai tüketiciler de satın aldıkları malların ya da aldıkları hizmetlerin çevreye dost olmasını talep ediyor. Bu da tüm firmaları bu konuda hassas olmaya zorluyor. Teknolojik gelişmeleri yakından takip etmek de önceliklerimizden birisi.

GALATA

Yukarı