Ana içeriğe atla

aaa

MARS LOGISTICS’TEN YENİ İNTERMODAL HAT

26.06.2018 - 10:54

Türkiye’nin lider lojistik firması Mars Logistics, müşterilerine farklı alternatifler sunarak hizmet kalitesini artırdığı uygulamalarına bir yenisini daha ekledi. Mars Logistics, Türkiye-Duisburg hattında intermodal seferleri düzenlemeye başladı.

Lojistik sektöründe sayısız farklılıklar yaratan, sürekli büyüyerek daima hizmet kalitesini artırmayı hedefleyen Mars Logistics, ‘Optimum süre, maksimum çevrecilik’ sloganıyla başlattığı intermodal taşımacılık modeline Duisburg hattını da ekledi. Geniş müşteri portföyüne güçlü ve etkin çözümler sunan Mars Logistics, ihtiyaç ve beklentilere daha iyi yanıt verebilmek amacıyla Türkiye-Duisburg arasında geniş hacimli 45 HC konteynerlerle intermodal taşımacılık hizmetini hayata geçirdi.
Tüm organizasyonu Mars Logistics tarafından yönetilen Türkiye-Duisburg intermodal taşımacılık sisteminde Türkiye’deki çeşitli noktalardan alınan malların yüklendiği konteynerler, Halkalı-Duisburg arasında tren seferleriyle taşınıyor. Konteynerler, Halkalı terminaline ulaştıktan sonra gümrük işlemlerinin tamamlanmasının ardından trenle yola devam ediyor ve Kapıkule gümrüğünü geçtikten sonra sırasıyla Bulgaristan, Sırbistan, Macaristan, Avusturya rotasını izleyerek Almanya’nın Duisburg kentine ulaşıyor. Bu noktadan şasilere alınan konteynerler çeşitli varış noktalarına teslim ediliyor.
Mars Logistics’in yeni hizmeti, başta otomotiv olmak üzere farklı sektörler tarafından yoğun olarak tercih ediliyor. 

AKILLI TIR ÇOCUKLARLA BULUŞTU
Mars Logistics, Trafik Haftası’nda hayata geçirdiği ve bu yıl ikincisi düzenlenen  ‘Akıllı Tır Akıllı Çocuklar’ projesiyle Sakarya’da yaklaşık bin çocuğa temel trafik eğitimi verdi. Trafik işaretleri, trafikle ilgili proje ve ekipmanların yer aldığı tırla Trafik Haftası boyunca Sakarya’nın ilçe ve köylerindeki 8 okul ziyaret edildi. İlköğretim çağındaki çocukların trafik bilinç seviyelerinin artırılmasının hedeflendiği projeyle, yaklaşık bin çocuğa ulaşıldı.
Akıllı Tır’da sanal gerçeklik gözlükleriyle video izleyerek trafik kurallarını deneyimleme fırsatı elde eden öğrenciler, tabletler üzerinden trafikle ilgili oyunlar oynadı. Sticker uygulamasıyla da trafikle ilgili bilgilerini pekiştirdi. Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, trafik eğitimine katkı sağlayanlara teşekkür etti.

ttt

arf

Yukarı