Ana içeriğe atla

arf

MÜŞTERİLERİMİZE UÇTAN UCA ÇÖZÜM SUNUYORUZ

09.03.2018 - 15:39

Temsa iş Makinaları Pazarlama ve Kurumsal İletişim Müdürü Banu Uyan, “38 ildeki satış ekibimiz, teknik merkezlerimiz, 70 yetkili servisimizle müşterilerimize uçtan uca çözüm sunuyoruz.” diyor.

Temsa İş Makinaları, sektörünün lider firmalarından biri. Birçok markanın iş makinelerini pazara sunup satış sonrası kiralama ve ikinci el hizmeleri de veriyor. Temsa İş Makinaları Pazarlama ve Kurumsal İletişim Müdürü Banu Uyan, firma ve yaptıkları iş hakkında bilgiler verdi.

Öncelikle Temsa İş Makineleri olarak distribütörlüğünü yürüttüğünüz markalar ve bu markalarla ilgili hizmetlerinizden bahseder misiniz? 
İş makinelerinde Komatsu, kamyonda Volvo Trucks, endüstriyel ürünlerde Crown ve Komatsu, teleskopik yükleyici ve mini inşaat ekipmanlarında Dieci, kırma-eleme makinalarında Terex Finlay markalarını pazara sunuyoruz. Bu markaların satış, satış sonrası, kiralama hizmeti ve ikinci el satışı ile inşaat, madencilik, endüstri, çelik, seramik, ağaç sanayii, enerji gibi farklı sektörlerdeki müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarına cevap veriyoruz. İstanbul merkez ofisimiz, 38 ildeki satış ekibimiz, teknik merkezlerimiz, 70 yetkili servisimizle müşterilerimize uçtan uca çözüm sunuyoruz.  

Hizmetlerinizden biri de filo yönetimi. Filo yönetiminde müşterilerinize ne tür avantajlar sağlıyorsunuz? 
İş ve hizmet üreten makinaların her an operasyonel olması gerekiyor. Bunun çözüm ortaklarımız için çok önemli bir faktör olduğunu biliyoruz. Yüksek operasyonel sürenin sağlanabilmesi adına da ürününüzün talep ettiği belirli unsurları yerine getirmeniz gerekiyor. Düzenli bakımlar, doğru ve planlı kullanım, orijinal yedek parça ilk akla gelenler. Filo yönetiminde, Komatsu İş Makinaları ve Endüstriyel Ürünler’de Komtrax, Volvo Trucks’ta DynaFleet ve Crown Depo Ekipmanları’nda InfoLink ile müşterilerimize ciddi avantajlar sağlıyoruz. Bu filo çözüm sistemleri yakıt tasarrufundan periyodik bakımların hatırlatılması ve planlanmasına kadar birçok noktada ciddi avantajlar sağlıyor. Aynı zamanda harita üzerinden ürünü takip etmenize imkân sağlıyor. Böylece her an işinizin başında olabiliyorsunuz.

Temsa İş Makineleri açısından 2017 nasıl geçti?
2017’de Türkiye ekonomisindeki yüzde 5,5’lik büyümeye paralel olarak Temsa İş Makineleri de yüzde 5’lik bir büyüme elde etti. Bildiğiniz üzere 1 Ocak 2017 itibariyle Volvo Trucks bünyemize katıldı ve genel ürün gamımız çözüm ortaklarımızın tüm ihtiyaçlarına cevap verebilecek bir skalaya ulaştı. 2017 yılı zorlu bir yıldı ancak bizim için oldukça başarılı geçti. Volvo Trucks’ın satış ve satış sonrası hizmetler organizasyonlarında ciddi adımlar attık. 2016 yılına kıyasladığımızda, Volvo Trucks satış hacmi, pazar yüzde 2 büyürken, yüzde 33 büyüdü. Buradan da attığımız adımların doğru olduğunu anlayabiliyoruz. İş makinaları tarafında da yüzde 12,6’lık bir pazar payı elde ettik. Endüstriyel ürünler pazarında, dizel forkliftlerde pazar lideri olmayı başardık. Bu başarılarımızın artarak devam edeceğine inancımız tam.

2018 hedefleriniz neler?
2018 çok önemli bir yıl olacak. Mega projeler ve ardıl projelerin pazarda çok ciddi bir talep yaratacağını tahmin ediyoruz. İş makinaları ve ağır ticari araçlar pazarının bu doğrultuda büyüyeceğini düşünüyoruz.

arf

Yukarı