Ana içeriğe atla

aaa

PARKPALET LOJİSTİK MALİYETLERİNİ AZALTIYOR DEPO SAHİPLERİNE EK GELİR SAĞLIYOR

14.11.2018 - 11:59

PARKPALET KURUCU ORTAĞI ALP ÇİÇEKDAĞI: “KISA DÖNEM İÇİN DEPO ALANI ARAYAN ŞİRKETLERLE, KAPASİTE FAZLASI OLAN DEPOLAMA ŞİRKETLERİNİ BULUŞTURARAK ORTAK FAYDA SAĞLIYORUZ.”

ParkPalet Kurucu Ortağı Alp Çiçekdağı, firmanın kuruluş hikâyesi ve faaliyetleriyle ilgili sorularımızı cevapladı.
  
Öncelikle ParkPalet’in kuruluş hikâyesini ve ne tür hizmetler verdiğini kısaca öğrenebilir miyiz?
ParkPalet, kısa dönem için depo alanı arayan şirketlerle, kapasite fazlası olan depolama şirketlerini buluşturan Türkiye’nin ilk online B2B depo platformu olarak kuruldu. Sabit kira ve işletim maliyeti yerine, ürünün ölçeği ve depoda kaldığı süre üzerinden ödeme yapılmasına olanak sağlayan platform, depo alanına ihtiyaç duyan şirketlerle, atıl alanlarını palet bazında hizmete sunmak isteyen depo işletmecilerini www.parkpalet.com üzerinden bir araya getiriyor.

Depo arayanlara yönelik hizmetleriniz ve esnek çözümleriniz hakkında bilgi verebilir misiniz?
Depo alanına ihtiyacı olan şirketlere öncelikle sabit kira ve işletim maliyeti yerine, ürünün ölçeği ve kaldığı süre üzerinden ödeme yapabilme imkanı sağlıyoruz. Mevsimsel ya da ani stok artışları için ihtiyaç duyulan depo alanı, ihtiyaç duyulan süre için kiralanabildiğinden, ihtiyaç olan bölgede, en düşük maliyetle veya en uygun nitelikteki depo işletmecisi ile çalışılabilmek mümkün. Ayrıca Standard ParkPalet Sözleşmesi ile çok sayıda profesyonel depo işletmecisiyle anında çalışma imkanı tanıyor. Şirketlere tüketim veya üretime yakın depolar sağlayabiliyor, farklı noktalarda çok sayıda dağıtım noktası oluşturarak dinamik bir lojistik stratejisi geliştirilebilmesine destek oluyoruz.

Deposu olup da kiralamak isteyenlere yönelik hizmetleriniz neler?
Atıl kalan alanları sisteme kaydeden depo işletmecileri, bir aydan başlayan kısa dönemli anlaşmalarla depolarını ParkPalet üzerinden potansiyel müşterilere sunabiliyor. Depo ihtiyacı olan müşterilerin taleplerini ise sistem üzerindeki uygun depoları tarayarak eşleştiriyoruz. Müşteriler, depo seçeneklerinden en uygununu seçtikten sonra, sigorta ve elleçleme hizmetleri gibi gerekli tüm koşulları içeren Standard ParkPalet Sözleşmesi’ni imzalayarak hemen çalışmaya başlayabiliyor. Katma değerli hizmetler için gelir ve ölçek oluşturulmasını sağlayan bu sistemde, işletmeciler kendi uygunluklarına göre istedikleri zaman depoyu sistemden kaldırabiliyor.

Fiyatlandırmayı nasıl yapıyorsunuz?
Depo sahipleri veya işletmecileri depo fiyatlarını palet ya da metrekare üzerinden kendileri belirliyor.

arf

Yukarı