Ana içeriğe atla

http://www.alltrans.com.tr/

PAZAR LİDERİYİZ

10.05.2017 - 16:04

Çavuşoğlu Nakliyat Genel Müdürü Mustafa Karakuyu, “Türkiye’de bitkisel yağ taşımacılığı sektöründe, kalite ve güvenilirliğimizle öncü kuruluş olarak yer almak vizyonu ile yola çıktık ve bu vizyona ulaşmak için elimizden geleni yapıyoruz. Bitkisel yağ taşımacılığı yapan bir firma olarak, pazarın lideri durumundayız” dedi.

Türkiye’de bitkisel yağ taşımacılığı pazarının büyüklüğünden bahseder misiniz? Çavuşoğlu Nakliyat sektörde ne kadarlık büyüklüğe sahip?
Bitkisel yağ günlük hayatımızda tüketimi çok fazla olan bir ürün. Ayrıca tükettiğimiz birçok paketli gıdada ve kozmetik ürünlerde de bitkisel yağ kullanımını görüyoruz. Bu nedenle bitkisel yağ sektörü, hareketli bir sektör. 
Sektörün taşımacılığına gelirsek, pazarımızda büyük küçük çeşitli firmalar mevcut. Bununla birlikte sadece bitkisel yağ taşımacılığı yapan bir firma olarak, pazarın lideri durumunda olduğumuzu söyleyebilirim.
Şu anda değişik sıklıklarla çalıştığımız büyük küçük yaklaşık 350 firmalık bir müşteri portföyümüz var. Türkiye’nin büyük yağ sanayicileri ile zaten düzenli bir şekilde sürekli çalışıyoruz.

Bitkisel yağ taşımacılığında nelere önem verilmesi gerekiyor? Sektördeki firmalar hangi öğelere dikkat etmeli?
Bitkisel yağ taşımacılığı çok fazla hassasiyet gerektiriyor. Taşıdığınız tankerin türü, tankerin temizliği ve özellikle belli yağlar için taşıma sıcaklığı önemli konular. 
Filomuzda bulunan araçlar, taşınan her ürün farklı bir tip tank ihtiyacı doğurduğu için, farklı gruplara ayrılmış ve ürüne uygun olarak tasarlanmıştır. Araçlarımız, izoleli krom tanklardan oluşmakta olup bazıları karıştırıcılı, bazıları ısıtıcılı.
Tankerlerin temizliği, bu işteki en hassas konu. Piyasada gıda taşımacılığı yaptığını iddia eden bununla birlikte aynı tankerlerle kimyevi madde de taşıyan firmalara rastlamanız büyük olasılık. Yağ sanayicilerinin büyük bir kısmı taşıma işinin sadece ticari boyutunu göz önüne alıyor, kalite için gereken özeni göstermiyor, devletin de bu konu ile alakalı yaptırımları yok maalesef. 
Bırakın kimyevi madde taşımayı, taşıdığınız farklı bir tür yağın bile diğer bir yağı yüklemeden önce tamamen temizlendiğinden emin olmak zorundasınız. Bu durum da bu işte uzman olmayı gerektiriyor.

Çavuşoğlu Nakliyat’ı sektördeki diğer firmalardan farklı kılan özellikler nelerdir? Yeni yatırımlarınız neler olacak?
“Türkiye’de bitkisel yağ taşımacılığı sektöründe, kalite ve güvenilirliğimizle öncü kuruluş olarak yer almak” vizyonu ile yola çıktık ve bu vizyona ulaşmak için elimizden geleni yapıyoruz.
Biz firma olarak, yalnızca bitkisel yağ taşıyoruz. Tanklarımız bu işe uygun olarak üretilir ve şoförlerimizin iş ile ilgili eğitimi bu yönde verilir. Sofranızdaki salataya koyduğunuz zeytinyağını, taşırken çok dikkatli olmanız gerekir. Biz bunun bilinciyle çalışıyoruz ve “En iyi yaptığımız işi nasıl daha da iyi yaparız” sorusunun peşinden gidiyoruz.
Bu yıl için büyük yatırım planlarından ziyade, taleplere göre araçlar üzerinde ve tesis altyapımızda değişiklikler yapıyoruz.  Önümüzdeki yıl için ise tesisimizi geliştirme ve gerekli altyapı donanımları için yatırım planlarımız var.

GALATA

Yukarı