Ana içeriğe atla

aaa

SGS TRANSITNET, TAŞIMA SÜRELERİNİ ÖNEMLİ ÖLÇÜDE AZALTAN BİR PLATFORM

08.10.2018 - 16:03

SGS TRANSITNET GENEL MÜDÜRÜ MİNE KAYA, “22 AYRI ÜLKEDE KENDİ TEMİNATINI KULLANAN VE KAPSAMLI HİZMET SUNAN İLK VE TEK KURULUŞUZ. ONLİNE PLATFORMUMUZLA TAŞIMA SÜRELERİNİ ÖNEMLİ ÖLÇÜDE AZALTIYORUZ.” DİYOR.

Taşımacılar için online transit gümrük ve TIR ön bildirim hizmeti veren SGS TransitNet’in Genel Müdürü Mine Kaya, lojistik sektörünü yakından ilgilendiren çalışmalarıyla ilgili sorularımızı cevapladı. 

SGS TransitNet ile ilgili bilgi verebilir misiniz?
SGS TransitNet, 22 ayrı ülkede kendi teminatını kullanan ve alanında bu ölçüde kapsamlı hizmet sunan ilk ve tek kuruluştur. Bu ülkeleri İspanya, Fransa, Almanya, İtalya, Polonya, Hırvatistan, Sırbistan, Makedonya, Bulgaristan, Romanya, Macaristan, Letonya, Litvanya, Türkiye, Estonya, Belarus, Ukrayna, Hollanda, Belçika, İsviçre, Slovakya ve Slovenya olarak sayabiliriz. SGS TransitNet olarak ulusal ve uluslararası tüm taşımalar için teminat veriyoruz. SGS TransitNet; AB, Türkiye, Sırbistan, Makedonya, Ukrayna ve Belarus’ta transit rejimlerinde T1/T2 ve TR beyanlarınızı, TIR ön bildirim beyanlarınızı ve ENS beyanlarınızı sunmanızı sağlayan web tabanlı bir uygulamadır. SGS TransitNet olarak 2006’dan beri taşımacı firmalara T1 hizmeti veriyoruz. Hizmet ağımızı yıldan yıla büyüterek ilerliyoruz.

Bu uygulamanın faydalarından bahseder misiniz?
SGS TransitNet, taşıma sürelerini önemli ölçüde azaltan, transit beyannameler sunulmasına, kontrol edilmesine ve izlenmesine olanak sağlayan güvenli, çok dilli, web tabanlı TransitNet adını verdiğimiz platformdur. Nakliye ve lojistik endüstrisindeki firmaların, gümrük vergisi ve harçlarına karşı yükümlülüklerini de kapsayan finansal bir teminat ile birlikte elektronik bir gümrük transit beyannamesi vermelerini sağlar. Cenevre’deki merkezden yönetilen TransitNet hizmeti; her ülkede ya doğrudan doğruya SGS iştirakleri ya da nakliye dernekleri veya benzer tarafsız kuruluşlar gibi onaylanmış ortaklar aracılığıyla verilmektedir.

Ankara Lojistik Zirvesi’ne katılım sağlayacaksınız. Bu zirvenin sektöre katkısı nedir?
Öncelikle belirtmek isterim ki Ankara Lojistik Üssü, Türkiye’de bir ilke imza atmış ve başarıyla lojistik sektöründe örnek gösterilecek bir oluşumu temsil etmektedir. Birçok bölge taşımacısı ve tedarikçisinin de yer alacağı böyle bir fuar bu açıdan da büyük öneme sahiptir. Sektörde yer alan önemli paydaşların bir araya geleceği ve inanıyorum ki önemli işbirliklerine zemin hazırlayacağı kesindir. Umarım fuar ve zirve tüm sektörümüz için önemli başarıları beraberinde getirir. 

Lojistik sektörü, SGS TransitNet’i neden tercih etmeli? 
SGS TransitNet, lojistik işletmecilerine sağlamış olduğu imkanlarla fark yaratan bir firmadır. Sağlamış olduğumuz imkanlarla lojistik işletmecileri kendi ofisinden gümrük idaresine sunduğu beyanı, taşıma sonlanana dek yine kendi ofisinden elektronik ortamda takip edebilmektedir. Oldukça yüksek maliyetlerle karşı karşıya olan sektörümüz için en uygun koşulları yaratmaya devam edeceğiz. Amacımız Türk lojistik sektörüne azami ölçüde katkı sağlamaktır. 

arf

Yukarı