Ana içeriğe atla

http://www.alltrans.com.tr/

SKYAIR ENERJİ LOJİSTİĞİNDE FARKLILIK YARATIYOR

16.11.2016 - 14:41

Proje taşımaları ve ‘oversize’ olarak tanımlanan, tarifeli kargo uçakları ile taşınamayan havaleli kargo sevkiyatlarında Türkiye’nin önde gelen uçak kiralama firmalarından biri olan SKYAIR, enerji lojistiği alanında da iddiasını büyütüyor.

Acil hava kargo çözümleriyle enerji lojistiğinde yeni bir sinerji yaratan SKYAIR, bu alandaki referans listesini güçlendirmeye devam ediyor. 
Geçen yıllarda Zorlu Enerji’nin Denizli’de kurduğu Jeotermal Enerji Santrali için Amerika’dan İzmir’e farklı zamanlarda charter uçak organizasyonları düzenleyerek 500 tondan fazla kargoyu özel kargo uçaklarıyla taşımalarını gerçekleştiren şirketin müşteri portföyü içinde, Shell’den BP’ye, Exxon Mobil’den Gazprom’a kadar dünyanın önde gelen petrol ve gaz şirketleri de bulunuyor. 

ENERJİ LOJİSTİĞİNDE İDDİASINI BÜYÜTÜYOR
Proje taşımaları ve ‘oversize’ olarak tanımlanan, tarifeli kargo uçakları ile taşınamayan havaleli kargo sevkiyatlarında Türkiye’nin önde gelen uçak kiralama firmalarından biri olan SKYAIR, enerji lojistiği alanında da iddiasını büyütüyor. 2011 yılından bu yana enerji sektörüne yönelik birçok projenin hava taşımalarını başarıyla tamamlayan şirket, projeye ve uçuş güzergahına uygun çözümler ve rekabetçi fiyatlarla sunduğu hizmetlerle bu alanda referans listesini yeni projelerle genişletmeye devam ediyor. 
Yük veya rota ne olursa olsun enerji yatırımcılarının her türlü ihtiyacına uygun uçak temin edebildiklerini belirten SKYAIR Operasyon Müdürü Serkan Dikmen, bu doğrultuda 2013 yılından bu yana jeotermal, rüzgar, hidroelektrik ve doğalgaz santralinin kurulum aşamasında veya üretim sırasında ihtiyaç duyulan ve acil ulaştırılması gereken her türlü boyut ve ağırlıktaki; trafo, panel, boru sistemlerinin hava kargo taşımasını ilgili acente ve nakliyeci iş ortaklarıyla birlikte sorunsuz ve başarılı bir şekilde yerli ve yabancı üreticilere ulaştırdıklarını söyledi. 
Enerji lojistiği alanında geçen yıllarda önemli projelerden birini iş ortağı acentelerle birlikte Zorlu Enerji için gerçekleştirdiklerini vurgulayan Dikmen, operasyonun ayrıntılarına ilişkin şu bilgileri verdi: 
“Zorlu Enerji Elektrik Üretimi AŞ’nin Denizli’nin Sarayköy ilçesinde kurduğu 80 MWe’lik güce sahip Kızıldere 2 Jeotermal Enerji santrali ayrıca Karataş ve Alaşehir Jeotermal Santralleri için acil ihtiyaç duyulan subaplar, borulama sistemi ve yardımcı malzemelerden oluşan toplam 500 tondan fazla malzemelerin Amerika Houston ve Meksika’da Monterrey havalimanlarından İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na taşımalarını iş ortağı acentelerle birlikte başarıyla gerçekleştirdik. Yenilenebilir enerji alanında örnek bir proje olan bu Jeotermal Enerji Santrali bölgenin 25 yıllık elektrik ihtiyacını karşılayacak.” 

“DÜNYANIN ÖNDE GELEN ŞİRKETLERİNE HİZMET SUNUYORUZ”
Enerji sektöründe dünyanın önde gelen petrol ve gaz şirketlerine de hizmet sunduklarının altını çizen Dikmen, “Shell, BP, Exxon Mobil, Sinopec, Chevron Corp, Gazprom gibi dünyanın önde gelen petrol ve gaz firmaları için, özellikle de denizden petrol çıkarmaya yarayan cihazların gereksinimi olan teknik malzemelerin acil sevkiyatlarını portföyümüzde bulunan geniş gövdeli IL76 & AN124 gibi kargo uçaklarıyla yapmaya devam ediyoruz” dedi. 
Dikmen, sözlerine şöyle devam etti: “SKYAIR olarak müşterilerimize önceliğimiz; taşınacak ekipmanı talep ve taahhüt edilen zamanda, hasarsız, gümrük ve sınır kapılarında en az sorunla karşılaşarak, ciro kayıplarına uğramalarına mahal vermeden süratli ancak en düşük maliyetlerle sağlamaktır. Hizmet kalitesinde yaşatacağımız aksamanın bedeli telafi edilemeyecek boyutlara ulaşabileceğinin bilincindeyiz. SKYAIR olarak proje taşımacılığındaki tecrübemiz, çalışanlarımızın ofis ve sahadaki operasyonel görevlerini kusursuz yapmaları, detaycı ve her an oluşabilecek problemlere karşı öngörü sahibi olmaları, hızlıca gerekli önlemleri alabilmeleri ve en önemlisi en ufak problemi dahi müşterilerimize rapor ederek ortak bir çözüm bulmamız firma olarak en büyük özelliğimiz.”

GALATA

Yukarı