Ana içeriğe atla

http://www.alltrans.com.tr/

UTİKAD, yeni yönetimini belirledi

15.12.2016 - 16:20

Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği (UTİKAD)’nin 34. Seçimli Olağan Genel Kurulu’nda UTİKAD Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Turgut Erkeskin, başkanlık bayrağını Emre Eldener’e devretti. 

UTİKAD üyelerinin katılımıyla gerçekleşen Genel Kurul’da Dr. Cengiz Tavukçuoğlu, “4. Endüstriyel Devrim Açısından Lojistik Öngörüleri” konulu bir sunum gerçekleştirdi. Genel Kurul’da yapılan seçimlerin ardından 2010-2016 yılları arasında UTİKAD Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Turgut Erkeskin, başkanlık bayrağını Emre Eldener’e devretti. 
Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği’nin (UTİKAD) 34. Seçimli Olağan Genel Kurulu’nda UTİKAD başkanlık bayrağı el değiştirdi. UTİKAD üyelerinin yoğun katılımı ile gerçekleşen Genel Kurul’da yapılan seçimlerin ardından Turgut Erkeskin, Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı Emre Eldener’e devretti. 34. Seçimli Olağan Genel Kurulu Toplantısı UTİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Turgut Erkeskin’in konuşmasıyla başladı. Erkeskin konuşmasında lojistik sektörüne dair değerlendirmelerini katılımcılar ile paylaştı. UTİKAD üyelerinin taşımacılık ve lojistiğin mimarları olduğunun altını çizen Erkeskin, “Ülkemizin ve dünyanın gelişmesinde, büyümesinde, refah seviyesini yükseltmesinde en büyük ve etkili faktörlerden biriyiz. Ancak gerek ülkemizdeki gerekse de çevre ülkelerdeki politik ve ekonomik koşulları değerlendirdiğimizde çok büyük zorluklar içindeyiz” dedi.

YENİ YÖNETİM KURULU BAŞKANI EMRE ELDENER OLDU 
UTİKAD’ın 34. Seçimli Olağan Genel Kurulu Toplantısı’nda bütçe görüşmeleri, yönetim ve denetim kurullarının ibra edilmesinin ardından Yönetim Kurulu seçimine geçildi. Yapılan seçimlerin ardından UTİKAD’ın yeni yönetim kurulu da belirlendi. UTİKAD’ın yeni yönetim kurulu şöyle gerçekleşti: 
Emre Eldener - (Kıta Ulaştırma Hizmetleri), Turgut Erkeskin - (Genel Transport), Nil Pakyürek - (Transorient Uluslararası Taşımacılık), Cihan Yusufi - (Globelink Ünimar Lojistik), Ekin Tırman - (Aktifsped Uluslararası Nakliyat), İbrahim Dölen - (Borusan Lojistik), Koral Karşılıklı - (Merden Lojistik), Mehmet Özal - (Ekol Lojistik), Rıdvan Haliloğlu - (Mundoimex Global Lojistik),  Serkan Eren - (MNG Havayolları), Taner İzmirlioğlu - (GNV Lojistik). 
Seçimlerin ardından UTİKAD’ın yeni yönetim kurulu adına konuşma yapan UTİKAD’ın yeni Başkanı Emre Eldener, “Turgut Başkan hem sektörümüz hem de derneğimiz adına çok büyük başarılara imza attı. Kendisinden devraldığımız bayrağı en iyi şekilde taşıyacak, lojistik sektörünün gelişimi için çalışmalarımızı aynı azim ve kararlılıkla sürdüreceğiz” diye konuştu.

 

GALATA

Yukarı