Ana içeriğe atla

aaa

VOLVO TRUCKS DÜNYANIN ÖNCÜ MARKASI

13.11.2018 - 17:49

TEMSA İŞ MAKİNALARI VOLVO TRUCKS GRUP MÜDÜRÜ KIVANÇ KIZILKAYA: “VOLVO TRUCKS, DÜŞÜK TOPLAM SAHİP OLMA MALİYETİYLE MÜŞTERİLERİNE RAKİPSİZ BİR FAYDA VE VERİMLİLİK SUNUYOR. SÜRÜŞ KONFORU VE GÜVENLİK AÇISINDAN DA DÜNYANIN ÖNCÜ MARKASIYIZ.”

Temsa İş Makinaları Volvo Trucks Grup Müdürü Kıvanç Kızılkaya’ya firma ve sektörle ilgili sorularımızı yönelttik.

Avrupa’nın en büyük ağır ticari araç üreticisi olan Volvo Trucks’ın distribütörü olarak ağır ticari araç pazarının durumunu değerlendirir misiniz? 
Türkiye ağır ticari araçlar pazarı, küresel anlamda gerek hacim gerek satın alma tercihleri itibariyle rekabetin yoğun olduğu önemli bir pazar. Yoğun olarak hizmet verdiğimiz 16 ton üstü ağır ticari araçlar pazarı, ticaretin kalbini tutan göstergelerden biri. Normal şartlar altında büyüme yönlü bir pazar olsa da bu büyüme hızı son iki yılda yavaşladı. 2017’de Volvo Trucks ile yaptığımız iş birliği sonrasında son iki yıldır sadece yüzde 3 civarında büyüyen bu pazarda biz 2018’in başında yüzde 33 büyüme yakaladık. Bu yarıda ise ekonomik gelişmelerle birlikte ihtiyatlı bir yaklaşım izliyoruz. Ancak belirttiğimiz gibi büyüme potansiyeli olan bir pazar ve önümüzdeki yıl büyüme trendini yakalayacağına inanıyoruz.

as

YÜKSEK İKİNCİ EL DEĞERİYLE ÖNE ÇIKIYORUZ

Sizin pazardaki payınız ve mevcut durumunuz nedir? 
Temsa İş Makinaları olarak, 1983’ten beri biriktirdiğimiz satış ve satış sonrası hizmetler tecrübemizi Sabancı güveni ile harmanlayarak müşterilerimize uçtan uca hizmetler sunuyoruz. 2017’de başladığımız Volvo Trucks iş birliğimizde de yine bu anlayışımızla çalışmaya devam ediyoruz. Volvo Trucks, 2001’den beri Türkiye pazarında faaliyet gösteriyor ve şu anda Türkiye’de 10 bin adet Volvo Trucks mevcut. Bunun 800 adedini ise distribütörlüğünü üstlendiğimiz Ocak 2017’den sonra gerçekleştirdik. 2018’in ilk 9 ay sonuçlarını göz önüne alırsak, pazar payı açısından bugün itibari ile varmak istediğimiz noktadayız fakat nihai hedefimiz olan çift haneli pazar payı için daha alacağımız yol var. Bunun için Temsa İş Makinaları olarak yeni adımlar atmaya ve projeler geliştirmeye devam ediyoruz.

Tercih edilebilirliğinizi sağlayan ve sizi farklı kılan nedir?
Temsa İş Makinaları olarak sadece bir satıcı olarak hareket etmiyoruz. Kendimizi müşterilerimizin çözüm ortağı olarak görüyoruz. Yani satış ve satış sonrası hizmetler ile finansal çözümleri bir bütün olarak görüyor, müşterilerimize değer ve fayda katmak hedefiyle toplam çözüm sağlıyoruz. Volvo Trucks özelinde bakacak olursak; rakiplerine göre Volvo Trucks, verimlilik, üstün teknoloji, yüksek ikinci el değeri ve yakıt verimliliğiyle öne çıkıyor. Toplam sahip olma maliyeti günümüzde satın alma kararını direkt etkileyen faktörlerden biri. Volvo Trucks, düşük toplam sahip olma maliyetiyle müşterilerine rakipsiz bir fayda ve verimlilik sunuyor. Bunlara ek olarak sürüş konforu ve güvenlik açısından da dünyanın öncü markasıyız. Bunun yanı sıra yetkili servis noktalarımızla da farklılaşıyoruz.

arf

Yukarı