Ana içeriğe atla

adp

Dergimiz kadınlarla daha da güzel

09.03.2018 - 18:16

Değerli okurlarımız, yeni bir sayımızla daha karşınızdayız.
Dergimiz, ekonomi ve iş dünyasını yakından ilgilendiren birbirinden güzel dosya, haber ve röportajlarla yine dopdolu. 
Biliyorsunuz, mart, Dünya Kadınlar Günü’nün kutlandığı bir ay. Bu yüzden kapağımıza Türkiye İş Kadınları Derneği (TİKAD) Başkanı Nilüfer Bulut’u taşıdık. Nilüfer Hanım ile İstanbul Harbiye’deki ofisinde derneğin faaliyetlerini ve kadınların iş hayatındaki yerini konuştuk.
Çok güzel ve ilginç cevaplar verdi Hizmetix’in sorularına Nilüfer Hanım. TİKAD Yatırım AŞ adıyla kurulan bir fondan bahsetti mesela. Bu fonla yatırımcı kadınlar, girişimci kadınları finanse edecek. Evde oturan kadınlar da küçük birikimleriyle bu fona ortak olabilecek. Yakın zamanda basın toplantısıyla detaylarının kamuoyuna açıklanacağı fon sayesinde büyük sermayeli kadın sayısının artması planlanıyor. 
Bu aradan hemen belirteyim. Hizmetix, kadınlara yılda bir değil, her zaman yer vermek isteyen bir dergi. Haber çalışmalarımızda kadınlara pozitif ayrımcılık uyguluyor, onlara daha fazla yer açıyoruz. Her fırsatta da kapağımıza taşıyoruz. Her iş gibi dergimizin de kadınlarla daha güzel olduğunun farkındayız.   
Mart sayımızdaki dosyalarımızdan biri de üniversite kampüslerindeki markalarla ilgili araştırma. Bugüne kadar işlenmeyen bu konuyla ilgili geniş bir çalışma yaptık. Çok güzel bir dosya çıktı ortaya.
Bu sayımızda sağlıkla ilgili de geniş dosyalarımız var. Röportaj çalışmalarımızda çağın vebası kanserle ilgili doyurucu bilgiler yer alıyor.
Ayrıca gıda, lojistik, finans, otomotiv, inşaat, züccaciye, bilişim, turizm ve güvenlik sektörleriyle ilgili haber ve röportajlarımız bulunuyor. CEO ve genel müdürlerin 2018 ile ilgili düşünceleri de yine bu sayımıza renk katan çalışmalar arasında.
Daha güzel sayılarda buluşmak dileğiyle…
İyi okumalar…

mogul

 

Yukarı